Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Новий пошуковик Brave від творця JavaScript стає доступнішим

Новий пошуковик Brave від творця JavaScript стає доступнішим

13.07.2021

Ольга Коцофанэ


Пошуковик із “неперевершеною конфіденційністю” та відсутністю реклами відтепер доступний як для користувачів браузера Brave, так й інших браузерів.

Компанія-розробник браузера Brave Search оголосила про запуск нової незалежної опції пошуку, яка забезпечує користувачам “неперевершену конфіденційність”.

Brave Search “побудований на основі повністю незалежного індексу і не відстежує користувачів, їх пошукові запити або їх кліки”. Про це йдеться на офіційному ресурсі компанії.

Зміст:

 1. Brave Search — пошукова система від творця JavaScript і співзасновника Mozilla Брендана Ейха
 2. Що змінилося у доступності Brave Search для користувачів?
 3. Як розрахувати незалежність результатів пошуку Brave Search?
 4. Як саме розраховуються особисті / глобальні показники за індексом Brave?
 5. Особливості та переваги браузера Brave Search
 6. Додатковий функціонал Brave Search — платформа для відеодзвінків Brave Together
 7. Висновки

Нові пошукові системи в мережі - Brave Search 

Brave Search — пошукова система від творця JavaScript і співзасновника Mozilla Брендана Ейха

У березні 2021 року компанія-розробник придбала відкриту пошукову систему Tailcat, з якою пов’язані розробники захищеного браузера Cliqz. Автори оголосили про новинку Brave Search як прямого конкурента «Яндекса» і Google на ринку інтернет-пошуку. За попередніми заявками її прагнуло протестувати більше 100 000 користувачів. 

Це цікаво! Зараз пошуковиком Brave користується щомісяця понад 32 мільйони активних користувачів, тоді як у березні минулого року було лише 25 мільйонів.

Введіть запит у стрічці пошуку браузера Brave: “Що таке Browser Brave? Brave Browser?”. Автоматично отримаєте у відповідь популярні запити ліворуч і коротку інформаційну довідку праворуч.

Brave Browser — безкоштовний веб-браузер з відкритим кодом, розроблений Brave Software Inc., випущений в 2016 році та заснований на основі веб-браузера Chromium (на ньому ж працює Chrome від Google). 

Brave Search — це браузер, орієнтований на конфіденційність, який відрізняється від інших браузерів, автоматично блокуючи рекламу в Інтернеті та веб-трекери у налаштуваннях за замовчуванням. Brave був розроблений творцем JavaScript і співзасновником проекту Mozilla Бренданом Ейхом (Brendan Eich), відповідальним за сьогоднішній Firefox.

Запит в пошуку що таке браузер брейв Brave Browser

 

Що змінилося у доступності Brave Search для користувачів?

Користувачі Brave отримають доступ у вигляді вбудованої опції, а сторонніх браузерів (десктопні, Android та iOS) можуть використовувати нещодавно випущену бета-версію Brave Search. Для цього достатньо перейти на сайт search.brave.com, або завантажити браузер за посиланням і почати пошук в Інтернеті.

Brave Search відрізняється від інших пошукових систем тим, що використовує незалежний індекс, не відстежує користувачів, їх запити або кліки. Компанія Brave вже пропонує захищені конфіденційність Brave Ads, Brave News, та службу Firewall+VPN service.

Безпека та конфіденційність у пошукових запитах нових пошуковиків 

Як розрахувати незалежність результатів пошуку Brave Search?

Показник незалежності результатів пошуку — це відсоток пошуків за всіма типами результатів (Інтернет, новини, зображення, відео), які подаються безпосередньо з незалежного Індексу Інтернет-мережі Brave. Решта відсотків надходить від анонімних викликів API третім сторонам.

Цей показник з’являється у двох місцях:

 • Угорі сторінки результатів;
 • У налаштуваннях Brave Search.

Показник вимірюється трьома способами:

 1. На сторінці результатів, в інформаційному розділі, ви знайдете відсоток результатів на цій сторінці від сторонніх розробників (у більшості випадків це буде нуль);
 2. У налаштуваннях показник “ваш” — це% результатів, отриманих за індексом Brave, сукупним за всіма пошуковими запитами браузера;
 3. У налаштуваннях показник “глобальний” — це% результатів, отриманих за допомогою індексу Brave, анонімно зведеного з усіх пошукових запитів серед усіх людей, які використовують Brave Search.

Як розрахувати незалежність результатів пошуку Brave Search? Настройки браузера Brave Search by Brave Software

 

Як саме розраховуються особисті / глобальні показники за індексом Brave?

У наведеному нижче прикладі знімка екрану 92% результатів запиту було надано з індексу Brave. Під результатами маються на увазі URL-адреси, текстові фрагменти, розгорнуті заголовки, карти, інформаційні скриньки, зображення тощо. У цьому випадку решта 8% були отримані анонімно від третіх сторін, а саме Google і Bing, які потім змішалися у вашому браузері для збереження конфіденційності.

Незалежність глобальних результатів те саме вимірювання, однак це сукупність усіх результатів, поданих у Brave Search. Показник розраховується на серверах Brave і є абсолютно анонімним. Brave Search не має офіційного поняття «користувач», тому він не може пов’язати конкретні запити чи навіть цю метрику незалежності з будь-якою особою.

Як саме розраховуються особисті / глобальні показники за індексом Brave?

 

Особливості та переваги браузера Brave Search

Забезпечує конфіденційність і анонімний пошук з прозорим ранжируванням результатів запитів у десктопній та мобільній версії. За даними розробників браузера Brave Search серед особливостей пошуковика можемо виділити:

1. Конфіденційність та повна приватність: відсутність відстеження або профілювання користувачів.

Пошук Brave ніколи не відстежує вас або ваші запити. В компанії пояснюють, що вони не можуть ділитися, продавати або втрачати ваші дані, оскільки не збирають їх спочатку. Використання браузеру пояснюється зберіганням інформації про те, як пошукова система Brave допомагає самостійно відповідати на запити користувачів.

2. Користувач — завжди на першому місці: увага зосереджена на людині, а не рекламі чи сфері обробки даних.

Спочатку користувач. Brave Search забезпечує якість, прозорість та має зобов’язання до відкритості інформації, її поширення та публікації в Інтернеті.

3. Незалежність: Brave має власний пошуковий індекс для приватної відповіді на поширені запити, не покладаючись на інших постачальників-браузерів.

Brave Search використовує власний вбудований індекс. До «Brave Search» якісних результатів могли досягти лише великі технологічні компанії, яким знадобилося багато років і десятки мільярдів доларів, щоб постійно сканувати всю мережу.

4. Вибір: незабаром у компанії будуть доступні варіанти платного пошуку без реклами та пошуку з підтримкою реклами.

5. Прозорість: відсутність секретних методів або алгоритмів для упередження результатів, і незабаром відкритих моделей ранжирування, щоб забезпечити різноманітність пошуку, запобігання алгоритмічних спотворень та прямої цензури.

Brave Search використовує анонімні внески спільноти для вдосконалення та створення спільнотою альтернативних моделей рейтингу для забезпечення різноманітності та боротьби з упередженнями та ехо-камерами.

6. Бездоганність: найкраща у своєму класі інтеграція між браузером та пошуком без шкоди для конфіденційності, від персоналізації до миттєвих результатів за типом користувача.

7. Відкритість: Brave Search буде доступний для роботи інших пошукових систем.

Таким чином, серед основних переваг браузера Brave можна виділити швидку дію та результативний пошук, менше навантаження на ПК, можливість як відключити, так і підключити рекламу. Цікаво, що до браузера є можливість підключити гаманець та попередньо заробляти на рефералах.

Особливості та переваги браузера Brave Search

 

Додатковий функціонал Brave Search — платформа для відеодзвінків Brave Together

Brave Together — сервіс зашифрованих відеодзвінків Brave Together, який можна використовувати для необмеженої кількості відеодзвінків за участю двох учасників. Нова розробка браузера передбачає отримання доступу без необхідності реєстрації.

Якщо ви хочете надати відгук або обговорити питання стосовно сервісу Brave Together, яка тепер доступна для Nightly builds 392, тоді вам буде корисно дізнатися, що компанія використовує діалоги у категоріях. 

Зверніть увагу, що Brave використовує існуючу технологію з відкритим кодом, а платформа Brave Together заснована на програмному забезпеченні Jitsi 92. 

Це цікаво! Запити на технічну підтримку самого програмного забезпечення для відеоконференцій слід направляти безпосередньо до Jitsi 160.

Додатковий функціонал Brave Search — платформа для відеодзвінків Brave Together 

Висновки

 1. Браузер Brave Search із новою незалежною функцією “конфіденційність” та відсутністю реклами відтепер доступний як для користувачів браузера Brave, так й інших браузерів.
 2. Безкоштовний веб-браузер з відкритим кодом, розроблений Brave Software Inc., випущений в 2016 році та заснований на основі веб-браузера Chromium (на ньому ж працює Chrome від Google). Пошук у Brave “побудований на основі повністю незалежного індексу і не відстежує користувачів, їх пошукові запити або їх кліки”.
 3. Пошуковиком Brave у 2021 році користується щомісяця понад 32 мільйони активних користувачів, тоді як у березні минулого року було лише 25 мільйонів.
 4. Показник незалежності результатів пошуку в Brave можливо виміряти трьома способами, відсотком результатів від сторонніх розробників, показником  “ваш” % за індексом Brave та показником “глобальний” % результатів, отриманих за допомогою індексу Brave анонімно зведеного з усіх пошукових запитів.
 5. За даними розробників браузера Brave Search серед головних особливостей та переваг пошуковика виділяють: конфіденційність та повну приватність, важливість позицій користувача, незалежність, вибір, прозорість, бездоганність та відкритість.

 

Також читайте інші статті у блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Чорна п'ятниця 2022

«Чорна п’ятниця» 2022: як змінилися витрати українців у...

«Чорна п’ятниця» 2022: де, на що і скільки витратили українці у тиждень наймасштабнішого роспродажу року

превью сторіс ua

Як дивитися сторіс так, щоб про це не дізнався конкурент

Якими сервісами та програмами скористатися, щоб анонімно переглядати сторіс інстаграм?

Як розробити УТП

Як розробити УТП: рекомендації та референси

Як розробити ефективну унікальну торгову пропозицію: рекомендації та вдалі приклади для натхнення

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності