Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з зображеннями
27.01.2023
Графічний онлайн-редактор Canva за останні кілька років завоював неабияку повагу маркетинг-спеціалістів. Методологія drag-and-drop, яка використовується у сервісі, максимально спрощує процес роботи з графічним контентом, а величезна кількість готових шаблонів, шрифтів, елементів дозволяє швидко створювати професійний візуал навіть тим, хто зовсім не володіє навичками дизайну. Ще один плюс Канви — кросплатформність. Сервіс підтримується ОС Windows, macOS, iOS та Android, повноцінно працювати зі смартфона доволі комфортно.
Здебільшого, digital-фахівці використовують онлайн-редактор для візуального наповнення соцмереж (дописи та stories, в тому числі анімовані), розробки презентацій, візиток, логотипів, фотоколажів, інфографік. Безкоштовної версії цілком достатньо для закриття базових завдань, якщо ж потрібне щоденне створення складних дизайнерських рішень — без платної підписки не обійтись.
Зміст:
Зважаючи на вражаючий перелік можливостей сервісу, виникає логічне питання: а чи є аналоги Canva зі схожою ціновою політикою?! Ми склали добірку альтернативних онлайн-редакторів, які дозволять замінити сервіс Canva в роботі, а можливо стануть вашим новим графічним «крашем» ― хто зна?! 🙂

Приклади дизайну у Canva

Приклади дизайну у Canva
1. Adobe Creative Cloud Express
Adobe Express (раніше Adobe Spark) — наш фаворит серед аналогів Канви. На відміну від відомих графічних програм Adobe — Photoshop, Illustrator, в онлайн-інструменті Adobe Express зроблено акцент на максимальній автоматизації та спрощенні процесів створення дизайнів, тому його легко освоїти новачкам. В безкоштовному тарифному плані користувачам пропонується:
- доступ до фотобанку Adobe Stock з бібліотекою ліцензованих картинок, завантаження власних зображень для редагування;
- колекція фірмових шрифтів від Adobe;
- базові інструменти для редагування зображень (яскравість, контрастність, відтінок, насиченість та ін);
- накладення ефектів (в тому числі анімаційних) на фото;
- видалення фону (☝️нагадаємо: в Canva ця функція доступна лише підписникам pro-версії);
- велика галерея шаблонів та графічних елементів;
- 2 ГБ пам’яті для зберігання власних дизайнів;
- робота з анімацією та відео.
Відповідно, в Adobe Express можна створювати авторські публікації для соцмереж, банери, колажі, логотипи, ескізи для YouTube без залучення професійного дизайнера. Працювати зручно як в десктопній версії, так і зі смарфона. За платною підпискою доступний розширений функціонал.
2. VistaCreate, відомий раніше як Crello
VistaCreate (Crello) — ідеальний варіант для прихильників Canva, які шукають аналог серед продуктів українських розробників. Онлайн-редактор було створено у 2017 році київською компанією Depositphotos (зараз вона має штаб-квартиру у Нью-Йорку), і за переліком функцій він мало чим поступається популярному австралійському сервісу. В арсеналі VistaCreate:
- постійно оновлювана бібліотека звичайних та анімованих елементів, які можна додавати до фото (геометричні фігури, рамки, стікери та ін.);
- колекція готових дизайнів;
- доступ до ліцензованих зображень, можливість завантажувати власні картинки;
- фільтри для корекції фото;
- функції накладання аудіо та редагування відео.
Загалом, за спектром можливостей VistaCreate або Крелло дуже схожий на Канву, а інтерфейс двох онлайн-редакторів можна навіть сплутати.
Деякі функції (видалення фону, зміна розміру та ін.) доступні в преміум-пакеті. Для щоденних простих графічних задач пропонується безкоштовна версія.
3. Visme
Крім використання «стандартних» функцій (накладання шаблонів, елементів, анімованих ефектів та ін.), візуальний редактор Visme дозволяє працювати з даними з Google-таблиць, розробляти інтерактивні карти, додавати власні аудіодоріжки до презентацій. Для створення інфографік та діаграм Visme навіть перевершує можливості Канви. Тому ми особливо радимо його спробувати маркетинг-спеціалістам, які часто складають стратегії та презентації з аналітичними даними. Сервіс доступний безкоштовно або підпискою, є спеціальні тарифи для команд.
4. Stencil
Більш простий аналог Canva, який дозволяє швидко розробляти цікаві дизайни для веб-сайту та соціальних мереж. Хоча сервіс не підтримує функції створення анімацій та редагування відео, він має свої переваги. Наприклад, плагін WordPress для редагування зображень прямо в адмін-панелі, де розміщується контент. SMM-спеціалісти, в свою чергу, можуть підключити інтеграцію сервісу з планувальником Buffer — створювати публікації для соцмереж, та не покидаючи Stencil встановлювати потрібні дату та час розміщення. Ще одна «фішка» Stencil — бібліотека з більш ніж 5 000 000 ліцензованими зображеннями, однак вона доступна лише для власників pro-версії. Щоб зрозуміти чи потрібен вам платний тариф та протестувати деякі з функцій, існує free-версія редактора.
5. Easil
Онлайн-конструктор з функціоналом, аналогічним Канві. Можна редагувати відео, додавати звичайні та анімовані елементи до фото, накладати стікери, банери, текстури, лінії, текст та ін., щоправда кількість безкоштовних шаблонів суттєво менша, але їх достатньо для створення креативних дописів та сторіс в соцмережах. Використання безкоштовне. Є також платні версії, в тому числі окремі пропозиції для команд, вартість встановлюється індивідуально.
6. Pixlr
Графічний онлайн-редактор має дві версії: Pixlr X — «класична» альтернатива Canva із спрощеним інтерфейсом та широким набором шаблонів для швидкого створення зображень, а також Pixlr E — більш просунутий варіант для розробки складних мультимедійних проєктів та самостійних дизайнерських рішень. Ще один інструмент від Pixlr — Photomash Studio — дозволяє миттєво видаляти фон зображень. Користуватися Pixlr E та X можна безкоштовно або за підпискою — персональною чи корпоративною.

Приклади дизайну у Pixlr
7. PicMonkey
Із PicMonkey ви отримаєте доступ до тисяч різноманітних шаблонів для створення унікальних презентацій, логотипів, флаєрів, листівок, дописів та stories в Instagram, зможете видаляти фон, анімувати розроблений дизайн, користуватися бібліотекою ліцензійних зображень. Але головна особливість PicMonkey — розширений функціонал (у порівнянні з Канва та вищезазначеними аналогами) для редагування світлин. Крім базового набору інструментів для світлокорекції, доступна, наприклад, ретуш (відбілювання зубів, розгладження шкіри та навіть зміна кольору волосся). Щоправда, користування сервісом платне, free-версії немає.
8. Snappa
На вивчення графічного онлайн-сервісу Snappa знадобиться навіть менше часу, ніж на опанування функціоналу Canva — редактор має надзвичайно простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Snappa орієнтований переважно на фахівців, які працюють із соціальними платформами та блогом. Їм пропонується створення дизайнів за відповідними шаблонами. Всього в колекції — понад 6000 готових візуальних рішень, і загалом більше 5 000 000 стокових картинок та різноманітних елементів. До речі, користувачі безкоштовної версії не обмежені у виборі, їм пропонується така ж кількість графіки, як і власникам pro-тарифу. Платний доступ потрібний, щоб видаляти фон зображень, зберігати необмежену кількість створених дизайнів, інтегрувати сервіс з обліковими записами в соцмережах.