Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Як стиснути зображення: 8 простих способів

Як стиснути зображення: 8 простих способів

31.10.2022

Таня Шевченко Редактор блогу Webpromo


В сфері діджитал-маркетингу графічний контент відіграє важливу роль у підвищенні позицій сайту в пошукових системах, залученні та утриманні веб-користувачів. Він має відповідати айдентиці бренду, розкривати тематику, бути чітким та якісним. Разом з тим, професійні зображення розміром в декілька мегабайт (а особливо в значній кількості) можуть значно сповільнювати завантаження веб-сторінок, що негативно впливає на юзабіліті ресурсу. Одним із ключових критеріїв seo-оптимізації є зменшення розміру картинки.

Зміст:

 1. Що таке вага та роздільна здатність картинки
 2. Популярні комп’ютерні програми
 3. Paint
 4. Adobe Photoshop
 5. Preview
 6. Онлайн-сервіси
 7. iLoveIMG
 8. Tiny
 9. Optimizilla
 10. IMGonline
 11. Compressor
 12. Підсумки

Коротка теорія: що таке вага та роздільна здатність картинки?

Роздільна здатність зображення це кількість його пікселів на певну одиницю площі. Тобто, чим їх більше тим вища роздільна здатність, що безпосередньо впливає й на вагу картинки. Якщо змінити роздільну здатність, відповідно ширина та висота фото також будуть іншими. 

Зображення з високою роздільною здатністю забезпечують кращу якість друку, але часто є недоцільними для завантаження на сайти, адже навіть на моніторі з параметрами 1920 на 1080 px, вони не відкриватимуться користувачем у повному форматі. У більшості випадків оптимальний варіант — до 1000 px в ширину та вагою 300-400 кб. Досягти потрібних характеристик можна наступними способами:

 1. Стиснути зображення, що допоможе його «полегшити», але збереже поточний розмір. Використовуючи цей метод потрібно розуміти: якість погіршиться — кольори будуть менш насиченими, а картинка не такою чіткою при масштабуванні. 
 2. Зменшити роздільну здатність. Таким чином кілька маленьких квадратів картинки об’єднуються в один великий, вага знижується. Наприклад відредагувавши параметри з 4032 x 3024 px на 1280 x 960 px, можна зменшити зображення приблизно на 1 Мб. Але як наслідок можлива повна втрата дрібних деталей знімку. 
 3. Використати обидва варіанти краще рішення для мінімальної втрати якості зображення, та водночас поліпшення його завантаження на веб-сайті.

Програми для зменшення розміру зображень 

Як зменшити розмір фото: популярні комп’ютерні програми 

Для оптимізації картинок представлена велика кількість різноманітних редакторів: стандартні утиліти на ПК, програми сторонніх розробників, онлайн-сервіси, мобільні додатки. 

Серед найпопулярніших комп’ютерних програм, де легко як зменшити розмір фотографії, так і змінити її інші параметри (корекція кольору, кадрування та ін.), наступні:

Paint 

Незважаючи на те, що графічний редактор від Windows має дуже обмежений функціонал, він повністю задовольняє базові потреби в редагуванні картинки, а також дуже ергономічний та простий використанні. Щоб зменшити розмір зображення в Paint:

 • натисніть на вкладку «Файл»;
 • оберіть параметр «змінити розмір»;
 • вкажіть потрібні висоту та ширину фото;
 • підтвердіть зміни натиснувши «ОК»;
 • збережіть за допомогою комбінації клавіш Ctrl + S.

На замітку: Можна вказати один параметр, наприклад лише ширину, а інший автоматично відредагується — для цього поставте позначку біля пункту «Зберігати пропорції». Коли ж потрібно самостійно задати всі показники, враховуйте, що це може призвести до «спотворення» зображення.

Графічний редактор MS Paint

Adobe Photoshop 

Один із кращих інструментів комп’ютерної графіки з дуже широким набором опцій. В ньому можна як просто зменшити розмір фото на комп’ютері, так і створити повністю унікальний дизайн. 

Основна перевага Фотошопу полягає в можливості оптимізувати картинки без втрати її якості. Для цього потрібно:

 • обрати пункт «зображення» «розмір зображення»;
 • вказати потрібні ширину та висоту;
 • вибрати якість «найкраща»;
 • поставити позначку «автоматичний вибір роздільної здатності» в пункті «підігнати під» (dimensions).

Перед тим, як зменшити розмір фото без втрати якості майте на увазі, що вага знімку може знизитись лише на кілька відсотків від початкової. 

Adobe Photoshop — оптимальний варіант для контент-менеджерів, фотографів, web-та графічних дизайнерів, SMMників, які займаються комплексною обробкою зображень. Для швидкої роботи десктопної версії важливо мати потужну відеокарту.

Графічний редактор Adobe Photoshop

Preview

Відмінний аналог MS Paint для користувачів ОС iOS дозволяє легко налаштувати потрібний розмір картинки в декілька кліків. Натисніть «показати панель інструментів розмітки» (якщо вона прихована), а потім «налаштувати розмір». Введіть потрібні значення. Щоб зменшити фото із збереженням поточної якості, потрібно зняти відмітку «змінити зображення», перед тим як вносити коригування. 

До речі, в Preview легко відредагувати кілька картинок одночасно. Відкрийте їх в одному вікні програми та виділіть в боковому меню.

Графічний редактор Preview

Майте на увазі: навіть після зміни розміру зображення може важити декілька мегабайт. Наступний рекомендований крок — його стиснути. Це можна зробити у наступних комп’ютерних програмах:

 • Image Compressor;
 • FILEminimizer;
 • Caesium;
 • Light Image Resizer;
 • RIOT.

Деякі доступні лише для ОС Windows. 

Зменшуємо розмір зображення онлайн

Онлайн-сервіси набирають все більшої популярності серед затятих інтернет-користувачів — це зручно, швидко та, у більшості випадків, безкоштовно. Ще один плюс: на одному ресурсі часто можна як зменшити розмір фотографії онлайн, так і стиснути зображення. 

iLoveIMG

Завдяки широкому функціоналу, iLoveIMG є одним із найзручніших онлайн-редакторів. В онлайн-режимі можна стиснути зображення jpg, png, svg та інших форматів, змінити роздільну здатність, відкадрувати, додати водяний знак, текст, рамку або стікери. Користування сервісом безкоштовне, але також можна придбати premium-підписку.

Онлайн-сервіс для зменшення зображень Iloveimg

Tiny

Популярний онлайн-сервіс, призначений для зменшення ваги зображення із збереженням його початкової якості. Tiny чудовий варіант у випадку, коли пропорції картинки влаштовують, але вона «затяжка» для завантаження на сайт. Сервіс має дві окремих версії: tinypng.com щоб стиснути зображення png, та tinyjpg.com який підримує jpg-файли. Також є плагіни на Adobe Photoshop та WordPress.

Онлайн-сервіс для стискання фото Tiny

Optimizilla

Онлайн-оптимізатор картинок використовує розумну комбінацію алгоритмів для того, щоб стиснути зображення з мінімальним погіршенням їх якості. Ресурс підтримує формати jpg, gif та png, а також можливість завантажувати до 20 фото одночасно. Після автоматичної оптимізації ваги, її можна додатково відрегулювати самостійно за допомогою повзунка.

Сайт для стискання зображень Optimizilla

IMGonline

Безкоштовний сайт об’єднує в собі декілька функцій графічного редактора: зміна роздільної здатності, зменшення ваги, конвертація у різні формати. Є також набір ефектів та інструментів, наприклад розмиття зображення або зміна білого фону на прозорий. До речі, сервіс IMGonline український.

Сайт для зменшення зображень IMGonline

Compressor

Веб-ресурс пропонує три шляхи оптимізації зображення: з погіршенням або збереженням якості та звичайний — відповідно, відрізнятиметься і вага. Але навіть при виборі першого варіанту платформа мінімізує втрати чіткості та деталізації фото. До того ж Compressor дуже простий у використанні: потрібно вибрати картинки та через декілька секунд завантажити їх у полегшених варіантах. Сервіс безкоштовний, додатково можна придбати Pro-пакет.

Сайт для зменшення ваги зображень Compressor

Якщо потрібно зменшити та стиснути зображення на смартфоні, можна скористатися мобільними версіями зазначених ресурсів через веб-браузер телефону, або ж завантажити відповідні додатки, наприклад Resizer — для власників смартфонів з ОС Android; Resize It, Compress Photos & Pictures — підійде тим, кого цікавить як зменшити розмір фото на айфоні.

 

Підсумок

Оптимізація зображень необхідна для потрапляння сайту на топові позиції пошукової видачі та утримання цільової аудиторії. При цьому важливо не просто зменшити розмір та вагу картинки, але й зберегти її високу якість. Кращий спосіб — змінити роздільну здатність та стиснути зображення за допомогою комп’ютерних програм, онлайн-сервісів або мобільних додатків — обирайте найзручніший для вас варіант для легкої та швидкої оптимізації фото.

Последние материалы рубрики

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Чорна п'ятниця 2022

«Чорна п’ятниця» 2022: як змінилися витрати українців у...

«Чорна п’ятниця» 2022: де, на що і скільки витратили українці у тиждень наймасштабнішого роспродажу року

превью сторіс ua

Як дивитися сторіс так, щоб про це не дізнався конкурент

Якими сервісами та програмами скористатися, щоб анонімно переглядати сторіс інстаграм?

Як розробити УТП

Як розробити УТП: рекомендації та референси

Як розробити ефективну унікальну торгову пропозицію: рекомендації та вдалі приклади для натхнення

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності