Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Як скласти бриф для роботи з копірайтером? Завдання та цілі документа

Як скласти бриф для роботи з копірайтером? Завдання та цілі документа

11.11.2022

Оля Сомова редактор блогу Webpromo


Власники сайтів, компаній віддають підготовку контенту на фріланс, аутсорс. Для того, щоб написати якісний текст, копірайтеру необхідно володіти інформацією про компанію та продукт. Бриф для копірайтера дозволяє отримати дані від замовника, мінімізувати непорозуміння між партнерами та написати хороший текст. Що таке бриф і як його правильно скласти, розбираємося у статті.

Зміст:

 1. Що таке бриф? Визначення поняття
 2. Як правильно скласти бриф для копірайтера?
 3. Бриф та технічне завдання: у чому відмінності?
 4. Завдання та цілі брифа для копірайтера
 5. Чи є недоліки у брифа?
 6. Висновки

бриф для копирайтера 

Що таке бриф? Визначення поняття

Спочатку розберемося, що таке бриф? Бриф ― це документ у формі анкети, який заповнює замовник перед співпрацею. Бриф для копірайтера потрібний, щоб оптимізувати роботу, мінімізувати непорозуміння між сторонами. Документ регулює та встановлює відносини між партнерами.

Робота фахівця буде залежати від того, наскільки точно клієнт заповнить бриф для копірайтера. Він включає список питань, де замовник повинен вказати інформацію про компанію, продукт, цільову аудиторію та інші нюанси. Від брифа залежить кінцевий результат ― якісний текст, що продає. Бриф для копірайтрера складає відповідальна особа. Це може бути копірайтер-фрілансер, контент-маркетолог, керівник відділу копірайтингу у компанії.

 

Як правильно скласти бриф для копірайтера?

Бриф для копірайтера можна створити у Google Forms або іншій програмі. Типи брифа для копірайтера:

 • стандартні
 • розширені

Розширений бриф дає більше інформації. При цьому потрібно враховувати час власника компанії, необхідність даних. Виходячи з ніші та сегменту замовника, слід підбирати питання. Структура брифа залежить також від контенту, який писатиме копірайтер: комерційний текст, стаття чи текст про конкретний товар, послуги.

Щоб заощадити час і полегшити заповнення брифа, можна підготувати частково заповнений бриф. Копірайтер пропонує варіанти відповідей, замовник вибирає відповідні його компанії, товару, послуги, тощо. Він заповнює лише відсутні відомості та коригує готові шаблони відповідей.

бриф для копирайтераНезаповнений бриф включає лише запитання, без відповідей. Однак такий бриф складно заповнити і потрібно більше часу. Якщо це дійсно важливо, тоді ставте максимально конкретні та детальні питання, щоб була зрозуміла відповідь на нього.

Бриф це не єдиний шаблон. Копірайтер складає індивідуальний чи схожий для кожного замовника окремл, запитує те, що його цікавить у конкретному випадку.

 

Бриф та технічне завдання: у чому відмінності?

Чи потрібно робити ТЗ (технічне завдання), якщо є бриф для копірайтера? ТЗ складає клієнт під кожний текст із зазначенням теми, ключових слів, структури, обсягу, параметрами перевірки та інші деталі, необхідні копірайтеру для написання тексту.

Бриф це документ, призначений для отримання технічної інформації від замовника: відомості про компанію, товар, послугу, особливості, конкурентні переваги та інше. Дані допоможуть фахівцю точно та якісно підготувати матеріали. Найчастіше бриф використовують для написання комерційних текстів.

Приклад брифа можна знайти в мережі, але пам’ятайте, що краще скласти бриф для копірайтера самостійно з питаннями, які стосуються конкретного проекту.

 

Завдання та цілі брифа для копірайтера

Розуміючи, що таке бриф, варто виділити головні завдання, які він виконує:

 1. Бриф для копірайтера регулює відносини та домовленості між клієнтом та виконавцем. У брифі прописуються умови співпраці, дедлайни (терміни виконання роботи), e-mail для відправки готового завдання та інші питання.
 2. Економія часу. Важливо мінімізувати додаткові листування та розмови, щоб швидше отримати роботу.
 3. Якісний результат. Чим більше копірайтер володіє інформацією, тим краще виконає завдання.

Бриф це підтвердження домовленостей у разі, якщо виникають розбіжності. Бриф дає можливість коректно зрозуміти один одного та заповнити «прогалини» в інформації.

бриф для копирайтера 

Чи є недоліки у брифа?

Копірайтер не може проконтролювати процес заповнення брифа. Питання непорозуміння, як людського чинника, існує. Клієнт може не зрозуміти формулювання та дати неправильну відповідь. Багато хто пропускає питання через брак часу, не приділяє брифу належної уваги.

Копірайтеру важливо правильно створити бриф із конкретними питаннями, максимально наблизити респондента до відповіді, що саме він хоче почути. Якщо бриф для копірайтера зрозумілий і добре структурований, тоді не виникає додаткових складнощів чи думки відмовити від його заповнення.

Відсутність брифа для копірайтера ― це недолік у роботі. Документ несе позитивні сторони та «зіграє на руку» як замовнику, так і фахівцю.

 

Висновки

Відповідаючи на запитання, що таке бриф, це спеціальний документ, який заповнює замовник перед початком роботи з копірайтером. Бриф для копірайтера відрізняється від ТЗ (технічного завдання) і включає питання для власника сайту/компанії про діяльність, послуги або товари, плюси або мінуси, особливості та відмінності від конкурентів.

Бриф допомагає копірайтеру написати лаконічний якісний текст, який відповідає темі. Це спрощує завдання фахівця і виключає додаткові редагування або помилки в тексті.

  

Последние материалы рубрики

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Чорна п'ятниця 2022

«Чорна п’ятниця» 2022: як змінилися витрати українців у...

«Чорна п’ятниця» 2022: де, на що і скільки витратили українці у тиждень наймасштабнішого роспродажу року

превью сторіс ua

Як дивитися сторіс так, щоб про це не дізнався конкурент

Якими сервісами та програмами скористатися, щоб анонімно переглядати сторіс інстаграм?

Як розробити УТП

Як розробити УТП: рекомендації та референси

Як розробити ефективну унікальну торгову пропозицію: рекомендації та вдалі приклади для натхнення

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності