Головна » Блог » Новини інтернет-маркетингу від Webpromo: що приніс березень

Новини інтернет-маркетингу від Webpromo: що приніс березень

08.04.2019

Редакція: Ольга Коцофане. Автор: Юрий Копішинський


Джерело

Спеціалісти агентства Webpromo зібрали за березень найактуальніше, що відбувається в роботі інтернет-маркетологів, веб-аналітиків, PPC- і SEO-фахівців.

Зміст:

#SEO

Оновився алгоритм ранжирування Google

В середині березня представник команди пошуку Google Danny Sullivan повідомив про глобальне оновлення пошукового алгоритму Google по всьому світу. Це широке оновлення ядра, яке не націлені на певну нішу або фактори ранжирування.

Якщо за останніх кілька тижнів позиції вашого сайту змінилися, то це швидше за все пов’язано з оновленням основного алгоритму.

Рада представників пошукача залишається незмінним, як і при попередніх оновленнях:

«Як і при будь-якому оновленні, деякі сайти можуть відзначати падіння або зростання. У нас немає рад для конкретних сторінок, які стали працювати гірше, фокусуйтеся на створенні відмінного контенту, і з часом це може підняти ваш контент вище щодо інших сторінок».

Більш детально про новий алгоритмі читайте тут.

Редактор видання Search Engine Land Barry Schwartz опублікував результати опитування про березневому оновленні Google більше 500 SEO-спеціалістів.

 • Оновлення призвело в більшій мірі до погіршення ранжирування сайтів – це помітили 58% опитаних. 33% спостерігали поліпшення, а 9% не помітили жодних змін.
 • Основними пріоритетами оптимізаторів були: поліпшення контенту, технічне SEO, поліпшення UX сайтів, робота з посиланнями.

Вебмайстри та SEO-спеціалісти вивчають SEO для JavaScript на YouTube

Google допомагає веб-майстрам і SEO-фахівцям вивчати нові технології. Для цього пошуковий гігант запустив серію відео на тему SEO для JavaScript.

Співробітник Google Мартін Спліт пояснює, як JavaScript впливає на SEO, як оптимізувати сайти на JavaScript, щоб вони коректно сприймалися пошуковою системою.

Нові випуски публікуються щотижня. Зараз для перегляду на YouTube є 6 серій.

Пошуковий оператор info більше не працює

В кінці березня Google відключив пошуковий оператор info, який дозволяв дізнатися канонічний адресу сторінки на думку пошукової системи. Цим інструментом користувалися SEO-фахівці.

У компанії пояснили, що оператор info відключили через його рідкісного використання. Крім того, нещодавно запустили нову версію інструменту перевірки URL з сервісу Search Console, який дозволяє дізнатися більше вичерпну інформацію про конкретну сторінці, в т. Ч. І її канонічну версію, обрану Google.

Чому сайт може не займати ТОП-1 за брендовим запитом

У своєму Twitter представник Google Джон Мюллер прокоментував ситуацію, коли сайт не займає першу позицію в пошуку.

Якщо назва компанії більше схоже на пошуковий запит, наприклад «best-vpn-providers.com», то це не означає, що сайт ранжируватиметься на цей запит за замовчуванням на першій позиції. При цьому слід також враховувати проблеми з індексацією або навіть з санкціями.

Google більше не підтримує rel=next/prev

Google перестав підтримувати атрибут rel = next / prev, який з 2011 року відповідав за розмітку багатосторінкового контенту. Підтримка була скасована кілька років тому, але тільки зараз всю документацію видалили.

Google рекомендує замість rel = next / prev поміщати свій контент на одну сторінку, а не розбивати його на кілька сторінок.

Представники пошуковика прокоментували таке рішення:

«Дослідження показують, що користувачам подобається лише однієї сторінки контент. Тому орієнтуйтеся на цей підхід, коли можливо, але при цьому пам’ятайте, що контент, що складається з декількох частин, також хороший для пошуку Google. Робіть те, що найкраще підходить для ваших користувачів».

#PPC

Google запустив бета-тестування стратегії «Максимум конверсій»

Скоро рекламодавці, які просувають мобільні додатки, зможуть скористатися стратегією інтелектуального призначення ставок «Максимум конверсій». Зараз активно проводиться бета-тестування.

Стратегія «Максимум конверсій» допоможе збільшити кількість установок і підвищити LTV. При цьому не буде утримуватися цільова ціна, а вартість конверсії може знизиться.

Про нову стратегію читайте в блозі компанії.

37 % мобільного трафіку – за YouTube

Американська компанія Sandvine провела дослідження популярних мобільних додатків. Лідером виявився відеосервіс YouTube, який генерує 37% всього мобільного трафіку в світі.

З огляду на, що мобільний трафік вимірюється в мегабайтах, можна було відразу здогадатися, що YouTube буде на першому місці. Адже відеофайли мають найбільший обсяг.

Повний рейтинг виглядає так:

 1. YouTube – 37 %
 2. Facebook – 8,4 %
 3. Snapchat – 8,3 %
 4. Instagram – 5,7 %
 5. Web browsing – 4,6 %
 6. Facebook video – 2,5 %
 7. Netflix – 2,4 %
 8. WhatsApp – 3,7 %
 9. App Store – 2,1 %
 10. Google Play – 1,9 %
 11. Інші – 23,4 %

Можна припустити, що користувачі люблять переглядати на YouTube короткі відеоролики, а для перегляду серіалів і фільмів за краще Smart TV або настільні комп’ютери.

Policy manager розповість про погані оголошення

Google Ads запустить новий сервіс — Policy manager, за допомогою якого можна буде відстежувати обмеження в рекламі, ключових словах і розширеннях по всьому рекламному аккаунту.

Рекламодавці зможуть побачити, чому їх реклами не схвалені через порушення правил. У деяких випадках порушення можна буде виявити ще в процесі створення реклами.

Google відправить оповіщення, і PPC-спеціаліст зможе виправити помилки до запуску.

У Google Картинках буде більше реклами

Під час пошуку картинок користувач помітить два нових формату товарних оголошень. Це оголошення-вітрини і shoppable ads, які Google запустив в березні.

Тепер рекламодавці можуть показувати кілька продуктів в пошукових результатах Google Картинок. Користувачам достатньо навести курсор на таке оголошення з цінником, щоб отримати додаткову інформацію: ціна, бренд і так далі.

Товарні оголошення будуть позначені словом «Реклама».

Більш докладно про нові формати товарних оголошень можна почитати в блозі компанії.

У Instagram Stories з’явилися ролики по 60 секунд

Facebook збільшив довжину рекламного ролика в Instagram Stories з 15 секунд до 60 секунд.

#Веб-аналітика

Google Analytics буде експортувати конверсії між різними пристроями в Google Ads

Система веб-аналітики Google Analytics в березні ввела зміни для відстеження конверсій. Сервіс буде відстежувати дані про переходи з усіх пристроїв користувача.

Наприклад, якщо людина клацне зі свого смартфона на оголошення Google Реклами, а пізніше купить товар вже зі свого комп’ютера, то Google Analytics розділить конверсію між пристроями.

У сервісі використовуються окремі призначені для користувача моделі, які вказані в облікових записах Google. При цьому враховується персоналізація реклами.

Спочатку збираються всі показники конверсії між пристроями, а потім система Google Analytics експортує в Google Ads змодельовані конверсії.

PPC-фахівці можуть використовувати нововведення для розміщення оголошень і ставок. Для цього необхідно зайти в звіт «Перехресне пристрій» → «Шляхи до пристроїв» → «Мобільний – Десктоп». Якщо мобільний має найвищий коефіцієнт конверсії, то можна розміщувати більше рекламних оголошень на мобільних пристроях і з більш високими ставками.

Google Analytics запустив Advanced Analysis

У березні стала доступна бета-версія нового розширення для системи веб-аналітики Google Analytics. Це розширений аналіз, який дозволяє створювати власні звіти «на льоту».

Веб-аналітики можуть створити власний інтерфейс, щоб надати своїм клієнтам дані в зручному для читання форматі.

У систему веб-аналітики можна імпортувати дані з Google AdWords, DoubleClick Digital Marketing або з інших додатків Google 360.

Можна зробити аналіз даних з вкладками, які будуть містити різні методи аналізу.

Більш детально про Advanced Analysis можна почитати тут.

Google Analytics представив новий API

User Activity API дозволяє отримувати інформацію про активність конкретного користувача сайту.

Дані згруповані по сеансах, кожен з яких містить свойідентіфікатор, перелік хітів, які в нього потрапили, докладні дані про джерела (в тому числі ключові слова по google / cpc) і багато інших параметрів.

Про налаштуваннях User Activity API читайте за посиланням.

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності