Головна » Блог » Короткий гайд: Всі можливості Google Forms

Короткий гайд: Всі можливості Google Forms

30.06.2021

Ольга Коцофанэ


Google надає багато сервісів, якщо їх використовувати, то можна значно спростити рішення різноманітних задач. У цій статті ми опишемо ефективне використання Гугл Формс, можливості цього онлайн-сервісу і особливості застосування.

Він використовується як Google опитувальник для клієнтів, проведення голосування, тестування, збору даних.

Одну з найважливіших функцій Форми Гугл виконують для маркетингу, дозволяючи фахівцям збирати відгуки від клієнтів і їх запити щодо послуг або товарів. Створити опитування онлайн — простий і дуже ефективний спосіб отримання актуальної інформації про споживачів. Функціонал Forms Google дозволяє зробити графічний інтерфейс для користувача максимально привабливим.

Зміст:

 1. Що таке Google форми?
 2. Як користуватися Гугл Формами – які продукти можна створювати з їх допомогою?
 3. Переваги Гугл Forms
 4. Як працювати з Гугл Формами?
 5. Як створювати Гугл опитування?
 6. Гугл опитування як створити дизайн, який відповідатиме стилю компанії?
 7. Найчастіші питання по Google Forms

     8. Висновки

гугл форми компьютер 

Що таке Google форми?

Форми Googleонлайн-сервіс для створення тестів, опитувань, форм реєстрації для заходів і збору зворотнього зв’язку. Наприклад, анкета Гугл одночасно дозволяє створювати звіти. Всю інформацію, яку заповнюють респонденти, можна автоматично перетворити в Google Таблиці. Завдяки такій функції відповіді Гугл Форми можна швидко проаналізувати.

Вам не потрібно нічого вигадувати, сервіс продуманий до дрібниць. Гугл Формс тести мають всі необхідні функції для закриття завдань за опитуваннями з мінімальними витратами часу і зусиль. Для використання Гугл Форм потрібно виконати вхід до облікового запису Google.

Зручний і зрозумілий інтерфейс дозволить створити опитувальник в Гугл і Google Forms тести без великих труднощів, і з використанням різних елементів.

Додаток має простий і лаконічний дизайн. Для користувачів доступні різні приклади і шаблони Google Forms, на основі яких можна створювати свої варіанти анкет, форм для реєстрації на івенти і т.д.

Ми визначили, що Гугл Форми потрібні для збору інформації та відповідей на питання. Додаток має необмежений функціонал, забезпечуючи створення тесту в Гугл Формі або будь-якого іншого опитувальника з використанням різних типів питань, стилізованих під заходи або фірмовий стиль компанії.

 

Як користуватися Гугл Формами – які продукти можна створювати з їх допомогою?

Гугл Форма для теста або будь-якого виду опитувальника використовується в різних цілях від освіти до вирішення бізнес завдань:

 • організація онлайн-реєстрації на заходи;
 • брифування  створення технічних завдань (брифів);
 • збір відгуків про роботу компанії, продукті, проведений захід і т.д.;
 • анкетування респондентів для проведення подальших досліджень;
 • онлайн опитувальник для збору контактів для розсилок;
 • лідогенерація  опитувальник в гугл використовується в якості посадкової сторінки.

 

Переваги Гугл Forms

Питання як створити гугл форму з телефону або з комп’ютера не викликає проблем у користувачів, адже використовувати сервіс можуть власники різних девайсів, перебуваючи в будь-якій точці світу. Для створення гугл forms – досить мати акаунт Google і доступ до Інтернету. Тому головна перевага програми – онлайн-робота, високий рівень юзабіліті і простота інтерфейсу.

Ви зможете налаштувати опитування в Гугл Forms з урахуванням дрібних деталей, вибираючи чекбокси або поодинокі відповіді, додаючи мультимедійний контент, структуровані питання. Онлайн доступ дозволяє працювати над матеріалом одному користувачеві або відразу всій команді. Гугл Forms анкета може бути оформлена в різному дизайні.

Крім власної функціональності сервіс можна вдосконалити за допомогою інших продуктів компанії (про них ми розповімо детальніше далі). Зручність інструменту полягає в його:

 • адаптивності – створення, редагування і перегляд матеріалів доступний на будь-яких девайсах;
 • доступності – перебуваючи в будь-якому місці і в будь-який час, користувач може працювати з додатком. Зберігаються Гугл Forms для опитування на Google Диску;
 • простоті використання – полягає в зручності роботи на всіх етапах, від створення до заповнення респондентами;
 • унікальному оформленні – для дизайну можна обрати готові теми Гугл Forms або додати власні зображення;
 • зручності аналізу – після заповнення форм інформація автоматично обробляється додатком, і ви зможете отримати готову статистику відповідей.

Як зробити опитувальник в Гугл Forms і як правильно налаштовувати даний інструмент, щоб отримати максимум від його використання. Про це ми розповімо далі.

Як користуватися Гугл Формами - які продукти можна створювати з їх допомогою? 

Як працювати з Гугл Формами?

Перше, що потрібно обов’язково виконати, щоб була доступна Гугл Форма — увійти в обліковий запис Google. Використовуйте ресурс Google Forms. У безкоштовному акаунті Гугл Forms доступний для особистих цілей, а в акаунті Google Workspace — для бізнесу.

Як працювати з Гугл Формами?

З огляду на всі необхідні технічні характеристики і параметри можна встановити відповідні зміни у налаштуваннях. Пункти поведінки обираємо у верхній панелі:

Пункти поведінки гугл формс можна вибрати у верхній панелі

1. Зовнішній вигляд. Дозволяє вибирати потрібні заливки або використовувати готові приклади Гугл Forms.

готові приклади Гугл Forms

2. Предперегляд. Цей пункт дозволяє побачити, як респондентам відобразиться приклад Гугл Forms тесту.

3. Налаштування. Щоб відкрити панель керування, натисніть на шестірню. Вона дозволить задати потрібні параметри.

Налаштування і предперегляд гугл формс

Загальні — цю закладку можна використовувати для збору адрес поштових скриньок респондентів. Для активації функції поставте галочку напроти пункту «Збирати адреси електронної пошти». Після цього, графа «Електронна адреса» під час опитування буде заповнюватися автоматично. Виключити з опитування одну й ту саму людину кілька разів або відкрити доступ Гугл Forms без входу в обліковий запис всім, у кого немає облікового запису ви зможете, використовуючи кнопку «Відправляти форму не більше одного разу». Актуально в разі проведення досліджень.

Порада! Гугл Форма без входу в обліковий запис буде доступна для заповнення, якщо в закладці «Загальні» поставити галочку навпроти графи «Відправляти форму не більше одного разу».

Презентація — пункт, в якому ви налаштовуєте візуал для користувачів. Ви зможете додати будь-який текст, який респонденти побачать після відповідей на питання.

Гугл Форма без входу в акаунт

Порада! Подякуйте користувачу за те, що він витратив свій час і заповнив Гугл Forms відповіді. Надайте контактну інформацію для зворотнього зв’язку, якщо у людини з’являться питання. Запропонуйте виконати подальші дії (наприклад, підписатися на вас в соцмережах і т.д.).

Тести — закладка Гугл Форми створити тест активується коли ви пересунете повзунок. Після цього з’явиться доступний додатковий функціонал. Для швидкого фідбеку користувачеві, виберіть пункт «Показати оцінку відразу після відправки форми».

Тести — закладка Гугл Форми створити тест

4. Надіслати.Ця кнопка дозволяє вибрати спосіб розсилки Google Форми тесту з доступних варіантів:

Електронна пошта — одержувач відразу ж в листі може заповнити опитування, йому не потрібно нікуди переходити, тому що форма вбудовується в тіло повідомлення. Це один з кращих варіантів для Gmail.

Надіслати. Ця кнопка дозволяє вибрати спосіб розсилки Google Форми тесту

Важливо! Питання Google Форми спам цікавий багатьом фахівцям, які займаються розсилками. Електронні листи надсилаються через додаток і не потрапляють в спам. Причина цього те, що повідомлення надходять з власних поштових серверів Google.

Посилання — в цій вкладці доступне посилання, яке можна скопіювати і відправити респондентам. Для зручності і коректного відображення посилання можна створити короткий URL.

посилання гугл формс

HTML-код — можливо скопіювати для подальшого розміщення на сайті і т.д.

HTML-код гугл формс

Соціальні мережіГугл Форми тест приклад можливо надіслати за допомогою кнопки в соціальні мережі.

соціальні мережі гугл форми тест

Дії з формою — за допомогою цієї кнопки ви відкриєте меню з налаштуваннями.

Дії з формою гугл

 

Як створити Гугл опитування?

Сервіс автоматично пропонує користувачеві перед тим, як створити опитування, внести інформацію в рядки. Вам потрібно заповнити назву і коротко описати проєкт.

Як створювати Гугл опитування

Справа розташовано зручне меню, за допомогою якого можливо:

 • скласти питання;
 • імпортувати готові питання;
 • заповнити інформацію в графах (назва та опис);
 • вставити зображення;
 • додати відео;
 • створити розділи.

Порада! Завчасно продумайте формат і структуру перед тим, як створити опитування в Гугл Формі.

як створити опитування в Гугл Формі

Для додавання питання, натисніть на знак плюс в боковому меню. Після цього вам відкриється додаткове меню з пунктами:

 • текст (рядок) підходить, якщо від опитуваного користувача потрібно отримати невелику інформацію (контактні дані і т.д.);
 • текст (абзац) вибирайте, коли очікується об’ємна відповідь;
 • один зі списку якщо у вас є тільки один правильний варіант відповіді;
 • кілька зі списку допускається вибір кількох пунктів;
 • список, що розкривається для економії простору, доступні варіанти можна буде побачити, якщо відкрити список;
 • завантаження файлу за допомогою цієї опції респондент відповідаючи на питання зможе завантажувати файли;
 • шкала використовується для оцінювання якості послуг та рівня обслуговування (можна поставити від 1 до 10 балів);
 • сітка (множинний вибір) вибирається певна кількість рядів і варіанти стовпців;
 • дата щоб точно позначити день, місяць, рік;
 • час для вказівки у відповідях точного часового проміжку.

Вибираючи типи питання не забудьте вказати чи потрібно давати на нього відповідь. Користувач не зможе відправити форму, якщо не заповнив відповіді в обов’язкових питаннях.

Вибираючи типи питання не забудьте вказати чи обов'язково потрібно давати відповідь на нього«Дія для кожного варіанту відповіді» дозволяє вибирати розділи або окремі питання, куди буде перенаправлятися опитуваний користувач. Це підходить для складних систем питань. Ви зможете створювати цілі сценарії, додаючи варіанти відповідей і питання для певних відповідей респондентів.

«Дія для кожного варіанту відповіді»

За допомогою бокового меню можливо створювати окремі розділи опитувань.

За допомогою бокового меню можна створювати окремі розділи опитувань

Для зручного користування можна створити шаблон прикладу Гугл Форми тест. Це дозволить швидше відповідати.

Порада! У разі збору персональної інформації через форму обов’язково додайте останнім питанням пункт «Згода на обробку персональних даних». Для підтвердження своєї згоди користувачеві досить вибрати єдиний варіант відповіді «Так».

Гугл опитування як створити дизайн, який відповідатіме стилю компанії?

Доступно декілька категорій готових шаблонів:

 • робота;

Гугл Опитування як зробити дизайн, що відповідає стилю компанії? робота

 • освіта;

Гугл Опитування як зробити дизайн, що відповідає стилю компанії? освіта

 • особисте.

Гугл Опитування як зробити дизайн, що відповідає стилю компанії? особисте

Сервіс дозволяє створювати власний дизайн, вибираючи колірну гамму, завантажуючи логотип компанії або фото (в цьому випадку додаток саме запропонує колірну гамму), доступні теми і т.д.

Сервіс дозволяє створювати власний дизайн, вибираючи колірну гамму

Ви дізналися, як створити анкету в Гугл. Також ви можете налаштувати типи доступів для інших. Якщо потрібно відкрити доступ до опитування окремим користувачам, тоді натисніть на пункт «Налаштування доступу», потім вкажіть електронні адреси цих людей. Робіть це через електронну пошту, щоб уникнути небажаних дій з боку сторонніх людей.

Значно спрощують роботу з додатком Гугл Форми скрипти. Ви можете використовувати Google Apps Script для автоматичного редагування певних питань або випадаючих списків відповідей. За допомогою Apps Script можна зв’язати певний документ з Гугл Формою, скрипти при цьому полегшать монотонну роботу.

Найчастіші питання по Google Forms 

Найчастіші питання по Google Forms

Як створити гугл форму з телефона?

Для цього перейдіть за адресою: https://docs.google.com/forms. Якщо в браузері ви вже увійшли в свій аккаунт, то вам автоматично відкриється нова Гугл Forms, або використовуйте свою поштову скриньку gmail.com. Далі виконуйте все, як і на комп’ютері.

Як дізнатися відповіді Гугл Форми?

Перейдіть на вкладку «Відповіді», щоб працювати із результатами.

Як дізнатися відповіді Гугл Форми?

У цьому розділі буде відображатися вся необхідна інформація після відповідей  від загального зведення, статистики з окремих питань різних користувачів до відповідей конкретного респондента. Всі відповіді збираються в таблиці автоматично. Для їх імпортування потрібно натиснути на іконку Google Таблиць. Для деактивації функції пересуньте повзунок «Приймати відповіді», якщо отримано необхідну кількість інформації.

Як зберегти Гугл Форму?

Для завантаження доступний формат csv. Для цього потрібно натиснути на відповідну кнопку в меню. Тут ви зможете налаштувати функцію отримання повідомлень, коли прийдуть нові відповіді. Також є опція відключення зв’язку з формою, якщо якісь відповіді були видалені випадково. Після цього вони відновляться.

Порада! Якщо ви проводите масштабні дослідження, то обробкою статистики в ручну ви не обмежитеся. Для цього підійдуть CRM-системи (наприклад, Бітрікс24), які дозволяють автоматизувати бізнес-процеси.

Як скопіювати діаграму з Гугл Forms в Ворд?

Якщо у відповідях є діаграма, то її можна скопіювати і потім вставити у потрібний файл. Для цього достатньо натиснути на значок «Копіювати» у верхньому кутку діаграми.

Як зберегти гугл форму в PDF?

Для цього необхідно спочатку відкрити їх в форматі гугл таблиць, потім перейти в розділ Файл> Завантажити> Документ PDF.

Як закрити Гугл Форму?

Досить закрити вкладку в браузері. Створена форма буде автоматично збережена на вашому Google Диску.

Як оптимізувати роботу застосунку Google Forms?

Для сервісу доступні доповнення, які можна знайти на панелі функцій в розділі Додатки. Натисніть на кнопки і вам відкриються доступні варіанти. Найкорисніші і часто використовувані:

 • Email Notifications for Formsдля налаштування email-повідомлень, автоматичних відповідей, push-повідомлень і т.д.;
 • Form Notificationsмає аналогічний функціонал для відправки кастомізованих відповідей;
 • QR Code Makerдозволяє створити QR-код шляхом перетворення посилання на форму для можливості поширення на велику аудиторію;
 • Form Schedulerдодаток для автоматичної зупинки збору відповідей, якщо досягнуто певну кількість опитаних людей або ж відбулася якась подія з вашого Google Календаря;
 • Telegram Notificationsінструмент для налаштування відправки в Телеграм повідомлень про дії в формі;
 • FormRecyclerдоповнення для імпортування питань і цілих розділів з однієї форми в іншу.

 

Висновки

Google Forms зручний і ефективний інструмент для маркетологів. Він дозволяє проводити дослідження, грунтуючись на зібраних даних. Для цього і потрібно знати, як створити опитування, яке потім буде легко проаналізувати.

За допомогою застосунку можна створювати опитування або онлайн-вікторини для клієнтів на сайті, фіксувати зворотній зв’язок від відвідувачів ресурсу, робити розсилки на електронну пошту з вбудованою формою і реалізовувати багато інших завдань.

Важливо, щоб до створення анкети в Гугл Формі, заздалегідь була продумана логіка побудови опитування, структура і форма. Тільки тоді його можна буде зібрати легко і отримати максимум корисної інформації.

Що таке Google форми?

 

Також читайте інші статті у блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності