Головна » Блог » Всесвітні мережі Facebook, Instagram, WhatsApp припинили роботу — все, що відомо про збій платформ

Всесвітні мережі Facebook, Instagram, WhatsApp припинили роботу — все, що відомо про збій платформ

04.10.2021

Оксана Харьковчук, редактор блогу Webpromo


Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався 4 жовтня близько 18:00 вечора за Києвом. Повідомлення про проблеми зафіксовані в даних сервісу Downdetector. Спершу припинила працювати десктопна версія, потім почали повільно працювати мобільні додатки. Розповідаємо про те, що трапилося з Facebook, Instagram, WhatsApp і як працювали над усуненням несправностей в компанії Facebook.

Зміст:

  1. Що сталося з Facebook, Instagram, WhatsApp?
  2. Версії та причини збою Facebook/Instagram/WhatsApp
  3. Падіння акцій Facebook та інших всесвітніх компаній
  4. Відновлення роботи соціальних мереж Facebook
  5. Фейки під час збою роботи Facebook/Instagram

Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався 4 жовтня близько 18:00 вечора за Києвом. Повідомлення про проблеми зафіксовані в даних сервісу Downdetector. Спершу припинила працювати десктопна версія, потім почали повільно працювати мобільні додатки. Розповідаємо про те, що трапилося з Facebook, Instagram, WhatsApp, в чому була причина масштабного збою і як працювали над усуненням несправностей в компанії Facebook. 

Що сталося з Facebook, Instagram, WhatsApp?

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі компаній Facebook, Instagram і WhatsApp. Проблеми в звітах роботи соціальних мереж почали надходити в трекінг сервіс Downdetector. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі компаній Facebook, Instagram і WhatsApp. Проблеми в звітах роботи соціальних мереж почали надходити в трекінг сервіс Downdetector. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж.

Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності».

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж. Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності».

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж. Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності». 2

У Netflix, Steam, PlayStation і Telegram теж почалися технічні проблеми. Незабаром з’явилися повідомлення про те, що слідом за Facebook, Instagram і VK припинив працювати також і Twitter. Користувачі з усіх країн світу не могли надсилати твіти, стрічка в більшості випадків теж не завантажувалася.

Виникли проблеми з роботою у користувачів Minecraft, Amazon, Alexa, ігри Among Us і Google Play, TikTok, Youtube, Snapchat і Reddit. Спостерігалися часткові збої в Skype і Viber.

 

Версії та причини збою Facebook/Instagram/WhatsApp

Серед популярних версій чому не працює Фейсбук і Інстаграм, що сталося з соціальними мережами, що це за збій стався в роботі соціальних мереж від експертів з безпеки: помилка конфігурації та внутрішні помилки, саботаж з боку інсайдера.

Что трапилося з Facebook/Instagram/WhatsApp? Однією з версій збою роботи Фейсбуку і Інстаграм, на думку журналіста Independent Брайана Кребса (Brian Krebs), стало видалення записів DNS (як знайти Facebook.com або Instagram.com) з таблиць глобальної маршрутизації. Про це він написав у своєму акаунті Twitter.

Однією з версій збою роботи Фейсбуку і Інстаграма, на думку журналіста Independent Брайана Кребса (Brian Krebs), стало видалення записів DNS (як знайти Facebook.com або Instagram.com) з таблиць глобальної маршрутизації. Про це він написав у своєму акаунті Twitter.

У свою чергу репортер New York Times Райан Мак (Ryan Macповідомив, що також припинили роботу внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace. Декілька людей, з якими він розмовляв, порівняли цю ситуацію зі «сніговим днем» в компанії.

У свою чергу репортер New York Times Райан Мак (Ryan Mac) повідомив, що також припинили роботу внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace. Декілька людей, з якими він розмовляв, порівняли цю ситуацію зі «сніговим днем» в компанії.

Технічний директор Facebook Майк Шрепфер (Mike Schroepfer):

«Щирі вибачення перед усіма, кого зачепили збої в роботі сервісів Facebook. У нас виникли проблеми з мережею. Наші команди працюють як можна швидше, щоб налагодити і відновити роботу соцмереж».

Технічний директор Facebook Майк Шрепфер (Mike Schroepfer): «Щирі вибачення перед усіма, кого зачепили збої в роботі сервісів Facebook. У нас виникли проблеми з мережею. Наші команди працюють як можна швидше, щоб налагодити і відновити роботу соцмереж».

Падіння акцій Facebook та інших всесвітніх компаній

Через масовий збій роботи Facebook у провідних американських IT-компаній почали падати акції. Обвалилися Twitter — 10,71%; Apple — 9,94%; Alphabet, Class A (власник Google) — 7,59%; Фондовый індекс NASDAQ впав на 2,5%.

Через масовий збій роботи Facebook у провідних американських IT-компаній почали падати акції. Обвалилися Twitter — 10,71%; Apple — 9,94%; Alphabet, Class A (власник Google) — 7,59%; Фондовый індекс NASDAQ впав на 2,5%.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів щодня, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів на день, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів на день, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time. 2

4 жовтня у хештега #facebookdown (Фейсбук впав, Фейсбук не працює або чому не працює Фейсбук) в Twitter щохвилини додавалися по 3-5 тис. публікацій. Поки ми писали цей матеріал їх кількість збільшилася до 603 тис.

4 жовтня у хештега #facebookdown (Фейсбук впав, Фейсбук не працює або чому не працює Фейсбук) в Twitter щохвилини додавалися по 3-5 тис. публікацій. Поки ми писали цей матеріал їх кількість збільшилася до 603 тис.

5 жовтня серед актуальних хештегів з’явився #instagramdown (Інстаграм впав, Інстаграм не працює або чому не працює Інстаграм) з 916 тис. публікацій. Водночас #facebookdown вже набрав понад 1,37 млн твітів.

5 жовтня серед актуальних хештегів з'явився #instagramdown (Інстаграм впав, Інстаграм не працює або чому не працює Інстаграм) з 916 тис. публікацій. Водночас #facebookdown вже набрав більше 1,37 млн твітів.

 

Відновлення роботи соціальних мереж Facebook

Відновити роботу соціальних мереж Facebook команді вдалося через 6,5 годин. Потім Facebook в офіційному акаунті Twitter публічно вибачився. Засновник компанії Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вперше прокоментував масштабний збій в акаунті Facebook:

«Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger прямо зараз повертаються в онлайн-режим. Вибачте за збій роботи. Я знаю, наскільки ви покладаєтеся на наші сервіси, щоб залишатися на зв’язку з людьми, які для вас важливі».

Засновник компанії Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вперше прокоментував масштабний збій в акаунті Facebook: «Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger прямо зараз повертаються в онлайн-режим. Вибачте за збій роботи. Я знаю, наскільки ви сподіваєтеся на наші сервіси, щоб залишатися на зв'язку з людьми, які для вас важливі».

 

Фейки під час збою роботи Facebook/Instagram

У зв’язку з масштабним збоєм в роботі соціальних мереж в інтернеті з’явилося багато фейків. Наприклад, в ЗМІ інформація про продаж 1,5 млрд даних користувачів Facebook (імен, e-mail, телефонні номери, локації, id і т.д.) на популярному хакерському форумі.

Незабаром в мережі знайшли саме той файл з даними користувачів Facebook. Однак, виглядає він досить підозріло: дата — травень 21-го, а кількість призначених для користувача даних всього 839К. Тому, будьте уважні під час читання новин і появи нових фейків в мережі. Версія злому найпопулярніших в світі сайтів вважається неможливою через потребу в надінноваційній техніці.

У зв'язку з масштабним збоєм в роботі соціальних мереж в інтернеті з'явилося багато фейків. Наприклад, в ЗМІ інформація про продаж 1,5 млрд даних користувачів Facebook (імен, e-mail, телефонні номери, локації, id і т.д.) на популярному хакерському форумі. Незабаром в мережі знайшли саме той файл з даними користувачів Facebook. Однак, виглядає він досить підозріло: дата — травень 21-го, а кількість призначених для користувача даних — всього 839К. Тому, будьте уважні під час читання новин і появи нових фейків в мережі. Версія злому найпопулярніших в світі сайтів вважається неможливою через потребу в понадінноваційній техніці.

Також читайте інші новини в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Тренди споживчого попиту під час святкового сезону 2021 в Україні. Як рекламодавцям та ритейлерам підвищити продажі?

Тренди споживчого попиту під час святкового сезону 2021 в...

Споживчий попит під час святкового сезону 2021 року! Дізнайтесь про особливості святкового сезону в Україні, як підготуватися...

Google підвищує вартість послуг на 20% ПДВ

Скільки потрібно буде платити користувачам Google? Для кого діятимуть нові умови?

Рекламна стратегія для лендінгу з метою лідогенерації

Як розробити рекламну стратегію для лендінгу з метою лідогенерації? Спецпроект Landing Page від А до Я створений, щоб допомогти вашому...

Мета-тег viewport — як й де правильно використовувати?...

Адаптація мобільної версії сайту за допомогою мета-тег viewport. Як налаштувати та де прописати? Розбираємо головні нюанси щодо...

Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті