Головна » Блог » Всесвітні мережі Facebook, Instagram, WhatsApp припинили роботу — все, що відомо про збій платформ

Всесвітні мережі Facebook, Instagram, WhatsApp припинили роботу — все, що відомо про збій платформ

04.10.2021

Ольга Коцофанэ


Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався 4 жовтня близько 18:00 вечора за Києвом. Повідомлення про проблеми зафіксовані в даних сервісу Downdetector. Спершу припинила працювати десктопна версія, потім почали повільно працювати мобільні додатки. Розповідаємо про те, що трапилося з Facebook, Instagram, WhatsApp і як працювали над усуненням несправностей в компанії Facebook.

Зміст:

  1. Що сталося з Facebook, Instagram, WhatsApp?
  2. Версії та причини збою Facebook/Instagram/WhatsApp
  3. Падіння акцій Facebook та інших всесвітніх компаній
  4. Відновлення роботи соціальних мереж Facebook
  5. Фейки під час збою роботи Facebook/Instagram

Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався 4 жовтня близько 18:00 вечора за Києвом. Повідомлення про проблеми зафіксовані в даних сервісу Downdetector. Спершу припинила працювати десктопна версія, потім почали повільно працювати мобільні додатки. Розповідаємо про те, що трапилося з Facebook, Instagram, WhatsApp, в чому була причина масштабного збою і як працювали над усуненням несправностей в компанії Facebook. 

Що сталося з Facebook, Instagram, WhatsApp?

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі компаній Facebook, Instagram і WhatsApp. Проблеми в звітах роботи соціальних мереж почали надходити в трекінг сервіс Downdetector. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

4 жовтня приблизно о 18:00 вечора за Києвом стався масштабний збій в роботі компаній Facebook, Instagram і WhatsApp. Проблеми в звітах роботи соціальних мереж почали надходити в трекінг сервіс Downdetector. Користувачі з усього світу стали запитувати чому не працює Фейсбук і Інстаграм, робити публікації про проблеми входу на сторінки, в акаунти і додатки популярних сервісів.

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж.

Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності».

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж. Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності».

Після перших 3 годин з моменту падіння Facebook Inc. в компанії продовжували працювати над відновленням доступу до соціальних мереж. Енді Стоун (Andy Stone) з відділу комунікацій Facebook написав у Твіттері: «Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію, і приносимо вибачення за будь-які незручності». 2

У Netflix, Steam, PlayStation і Telegram теж почалися технічні проблеми. Незабаром з’явилися повідомлення про те, що слідом за Facebook, Instagram і VK припинив працювати також і Twitter. Користувачі з усіх країн світу не могли надсилати твіти, стрічка в більшості випадків теж не завантажувалася.

Виникли проблеми з роботою у користувачів Minecraft, Amazon, Alexa, ігри Among Us і Google Play, TikTok, Youtube, Snapchat і Reddit. Спостерігалися часткові збої в Skype і Viber.

 

Версії та причини збою Facebook/Instagram/WhatsApp

Серед популярних версій чому не працює Фейсбук і Інстаграм, що сталося з соціальними мережами, що це за збій стався в роботі соціальних мереж від експертів з безпеки: помилка конфігурації та внутрішні помилки, саботаж з боку інсайдера.

Что трапилося з Facebook/Instagram/WhatsApp? Однією з версій збою роботи Фейсбуку і Інстаграм, на думку журналіста Independent Брайана Кребса (Brian Krebs), стало видалення записів DNS (як знайти Facebook.com або Instagram.com) з таблиць глобальної маршрутизації. Про це він написав у своєму акаунті Twitter.

Однією з версій збою роботи Фейсбуку і Інстаграма, на думку журналіста Independent Брайана Кребса (Brian Krebs), стало видалення записів DNS (як знайти Facebook.com або Instagram.com) з таблиць глобальної маршрутизації. Про це він написав у своєму акаунті Twitter.

У свою чергу репортер New York Times Райан Мак (Ryan Macповідомив, що також припинили роботу внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace. Декілька людей, з якими він розмовляв, порівняли цю ситуацію зі «сніговим днем» в компанії.

У свою чергу репортер New York Times Райан Мак (Ryan Mac) повідомив, що також припинили роботу внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace. Декілька людей, з якими він розмовляв, порівняли цю ситуацію зі «сніговим днем» в компанії.

Технічний директор Facebook Майк Шрепфер (Mike Schroepfer):

«Щирі вибачення перед усіма, кого зачепили збої в роботі сервісів Facebook. У нас виникли проблеми з мережею. Наші команди працюють як можна швидше, щоб налагодити і відновити роботу соцмереж».

Технічний директор Facebook Майк Шрепфер (Mike Schroepfer): «Щирі вибачення перед усіма, кого зачепили збої в роботі сервісів Facebook. У нас виникли проблеми з мережею. Наші команди працюють як можна швидше, щоб налагодити і відновити роботу соцмереж».

Падіння акцій Facebook та інших всесвітніх компаній

Через масовий збій роботи Facebook у провідних американських IT-компаній почали падати акції. Обвалилися Twitter — 10,71%; Apple — 9,94%; Alphabet, Class A (власник Google) — 7,59%; Фондовый індекс NASDAQ впав на 2,5%.

Через масовий збій роботи Facebook у провідних американських IT-компаній почали падати акції. Обвалилися Twitter — 10,71%; Apple — 9,94%; Alphabet, Class A (власник Google) — 7,59%; Фондовый індекс NASDAQ впав на 2,5%.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів щодня, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів на день, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time.

Акції Facebook, який має майже 2 мільярди активних користувачів на день, впали на 5,14% на денних торгах в понеділок. Платформа 4 жовтня до 22:00 вже втратила понад $30 млн доходу від реклами, а Марк Цукерберг $6,3 млрд. За падінням рейтингу світових лідерів ринку можна спостерігати в режимі реального часу за даними Forbes Real-Time. 2

4 жовтня у хештега #facebookdown (Фейсбук впав, Фейсбук не працює або чому не працює Фейсбук) в Twitter щохвилини додавалися по 3-5 тис. публікацій. Поки ми писали цей матеріал їх кількість збільшилася до 603 тис.

4 жовтня у хештега #facebookdown (Фейсбук впав, Фейсбук не працює або чому не працює Фейсбук) в Twitter щохвилини додавалися по 3-5 тис. публікацій. Поки ми писали цей матеріал їх кількість збільшилася до 603 тис.

5 жовтня серед актуальних хештегів з’явився #instagramdown (Інстаграм впав, Інстаграм не працює або чому не працює Інстаграм) з 916 тис. публікацій. Водночас #facebookdown вже набрав понад 1,37 млн твітів.

5 жовтня серед актуальних хештегів з'явився #instagramdown (Інстаграм впав, Інстаграм не працює або чому не працює Інстаграм) з 916 тис. публікацій. Водночас #facebookdown вже набрав більше 1,37 млн твітів.

 

Відновлення роботи соціальних мереж Facebook

Відновити роботу соціальних мереж Facebook команді вдалося через 6,5 годин. Потім Facebook в офіційному акаунті Twitter публічно вибачився. Засновник компанії Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вперше прокоментував масштабний збій в акаунті Facebook:

«Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger прямо зараз повертаються в онлайн-режим. Вибачте за збій роботи. Я знаю, наскільки ви покладаєтеся на наші сервіси, щоб залишатися на зв’язку з людьми, які для вас важливі».

Засновник компанії Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вперше прокоментував масштабний збій в акаунті Facebook: «Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger прямо зараз повертаються в онлайн-режим. Вибачте за збій роботи. Я знаю, наскільки ви сподіваєтеся на наші сервіси, щоб залишатися на зв'язку з людьми, які для вас важливі».

 

Фейки під час збою роботи Facebook/Instagram

У зв’язку з масштабним збоєм в роботі соціальних мереж в інтернеті з’явилося багато фейків. Наприклад, в ЗМІ інформація про продаж 1,5 млрд даних користувачів Facebook (імен, e-mail, телефонні номери, локації, id і т.д.) на популярному хакерському форумі.

Незабаром в мережі знайшли саме той файл з даними користувачів Facebook. Однак, виглядає він досить підозріло: дата — травень 21-го, а кількість призначених для користувача даних всього 839К. Тому, будьте уважні під час читання новин і появи нових фейків в мережі. Версія злому найпопулярніших в світі сайтів вважається неможливою через потребу в надінноваційній техніці.

У зв'язку з масштабним збоєм в роботі соціальних мереж в інтернеті з'явилося багато фейків. Наприклад, в ЗМІ інформація про продаж 1,5 млрд даних користувачів Facebook (імен, e-mail, телефонні номери, локації, id і т.д.) на популярному хакерському форумі. Незабаром в мережі знайшли саме той файл з даними користувачів Facebook. Однак, виглядає він досить підозріло: дата — травень 21-го, а кількість призначених для користувача даних — всього 839К. Тому, будьте уважні під час читання новин і появи нових фейків в мережі. Версія злому найпопулярніших в світі сайтів вважається неможливою через потребу в понадінноваційній техніці.

Також читайте інші новини в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності