Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Які пошукові системи популярні в світі та Україні? Рейтинг 2021 року

Які пошукові системи популярні в світі та Україні? Рейтинг 2021 року

01.07.2021

Олексій Бакуменко


Років 20 тому, коли інтернет з долі обраних почав стрімко перетворюватися в масове явище, перед тисячами новоспечених користувачів виникло питання: яку пошукову систему використовувати? Ми занадто мало знали, щоб вибір був усвідомленим. Google, або Яндекс? Про це говорили багато, а найбільш просунуті користувачі чули ще про Rambler і Yahoo!

Тепер ми користуємося улюбленої пошуковою системою швидше в силу звички, не замислюючись про те, що від вибору пошуковика залежить комфорт користувача, його конфіденційність і якість пошукової видачі.

В 2021 році Google впевнено лідирує в рейтингу найпопулярніших пошукових систем (92.2%) від Statcounter. Чи означає це, що інші системи не в змозі конкурувати з корпорацією? Ні. Незважаючи на величезну популярність, Google має свої недоліки (наприклад, збір даних про дії користувачів).

У цій статті ми розглянемо, які пошукові системи популярні в різних країнах і чим вони привертають увагу користувачів.

Зміст:

 1. Рейтинг пошукових систем в світі 2021
 2. Рейтинг пошукових систем в Україні
 3. Якими пошуковими системами користуються в різних країнах світу?
 4. Незвичайні та цікаві ПС
 5. Нові пошукові системи, які з’явилися в 2021 році
 6. Висновки

Рейтинг поисковых систем в мире 

Рейтинг пошукових систем в світі 2021

Про Google знають всі. Але які ще є пошуковики? У кожного користувача в запасі є 2-3 альтернативи (або хоча б раз чув про них). Давайте подивимося, які ПС найпопулярніші в світі в 2021 році (тут і далі дані сервісу Statcounter):

Пошукова система Популярність
Google 92.2%
Bing 2.27%
Yahoo! 1.5%
Baidu 1.45%
Yandex 0.68%
DuckDuckGo 0.59%

Google за 23 роки існування виріс з невеликого проєкту цифрової бібліотеки у велику міжнародну корпорацію. Позиція в рейтингу говорить сама за себе. Крім пошуковика Google пропонує цілий ряд сервісів для приватних осіб і компаній.

Рейтинг поисковых систем в мире 2021

Bing була розроблена в компанії Microsoft в 2009 році. З того часу вона за замовчуванням вшита в пристрої на ОС Microsoft. Пошуковик широко відомий в США і Канаді (популярність в Північній Америці 5.5%, в Європі 3.5%). 

Особливості:

 • Мінімалістичний дизайн;
 • Можливість налаштувати кількість результатів видачі на сторінці;
 • Можливість цензури результатів пошуку;
 • Зручне автозаповнення;
 • Функція візуального пошуку;
 • Щоденна зміна дизайну пошуковика.

Yahoo! — поисковая система-долгожитель

Yahoo!  пошукова система-довгожитель. Існує з 1994 року. Сервіс досяг піку популярності в 2000-му році, коли зумів охопити 36.7% ринку. Цікаво, що в 2002-му в Яху намагалися придбати Google, але компанії не зійшлися в ціні.

З 2009 року пошуковик припинив своє існування як самостійна одиниця. Компанію купила корпорація Microsoft, і всі пошукові запити Yahoo! тепер виконуються в системі Bing. Однак інтернет-портал Яху все ще користується популярністю (зокрема завдяки поштовому сервісу).

Baidu — китайский поисковик, популярный в странах Азии

Baidu китайська пошукова система, популярна в країнах Азії. Почесне місце в світовому рейтингу їй забезпечило багатомільйонне населення піднебесної (92% користувачів з Китаю).

Це цікаво: Громадяни Китаю не можуть користуватися сервісами Google через обмеження, які ввела влада країни. Система блокади називається “Золотий щит”.

Розробники докладають зусилля для виведення пошуковика на міжнародний ринок, але популярності системи поза країнами Азії перешкоджає мовний бар’єр і специфіка розширень Baidu, які антивіруси сприймають як загрозу.

Для жителів Китаю Baidu залишається поза конкуренцією, так як компанія, крім пошукача, пропонує набір сервісів, як Google (в тому числі антивірус і внутрішню енциклопедію успішний конкурент китайської версії Вікіпедії).

 

Рейтинг пошукових систем в Україні

Популярність пошукових систем в Україні виявилася тісно пов’язана з політикою. У 2017 році указом президента України №133/2017 на території країни було заборонено функціонування російських інтернет-сервісів (в тому числі пошукових систем — Яндекс і Mail.ru). Ось так виглядають ПС симпатії українських користувачів в 2021 році:

Пошукова система Популярність
Google 93.03%
Yandex 3.98%
Bing 0.98%
DuckDuckGo 0.62%
Yahoo! 0.32%

Блокада Яндекса пішла Google на користь: у 2016 році його частка на ринку становила 77%. У той рік Яндекс утримував 18% ринку. Mail.ru посідав третє місце 4%. 

Це цікаво: популярність пошуковика mail.ru в Україні була обумовлена ​​не стільки зручністю сервісу, скільки агресивною політикою: mail.ru-панель і пошук за замовчуванням ставилися на пк користувачів у якості доповнення до завантажуваного софту, і видалити їх було дуже складно.

Після 2017 року популярність російських пошукових систем різко впала. Найвідданіші адвокати бренду продовжують їх використовувати, минаючи блокування за допомогою VPN.

Рейтинг поисковых систем в Украине 

Якими пошуковими системами користуються в різних країнах світу?

США

Пошукова система Популярність
Google 88.4%
Bing 5.43%
Yahoo! 3%
DuckDuckGo 2.32%
Ecosia 0.12%
Baidu 0.11%

З рейтингу видно, що американці люблять і шанують свої пошуковики. Зверніть увагу на сервіс DuckDuckGoВін увійшов до багатьох попередніх рейтингів завдяки гарантії конфіденційності користувачів.

Пошуковик не збирає ніяких даних про дії в мережі, зберігаючи повну анонімність користувачів. Це означає, якщо ввести в рядок пошуку Вінілові платівки купити на наступний день ви не побачите рекламу вінілових платівок на всіх інтернет-майданчиках.

Японія

Пошукова система Популярність
Google 75.51%
Yahoo! 20.97%
Bing 3.14%
DuckDuckGo 0.16%
Baidu 0.1%

В Японії головним конкурентом Google став найбільший в країні інтернет-портал Yahoo! Japan результат спільної роботи Yahoo! і японської компанії Softbank. Незважаючи на те, що пошуковик на 2-му місці, сам інтернет-ресурс налічує близько 30 сервісів і лідирує за рейтингом популярності в країні.

Китай

Пошукова система Популярність
Baidu 72.37%
Sogou 20.14%
Bing 2.51%
Google 1.95%
Haosou 1.59%
Shenma 1.28%

У Китаї прогнозовано лідирує Baidu. Головний конкурент, Sogou, відвойовує позиції серед користувачів мобільних пристроїв, так як встановлений за замовчуванням в мобільний браузер QQ.

Shenma китайський пошуковик, що функціонує з 2014 року. Він вшитий в мобільний браузер UC Browser.

Білорусь

Пошукова система Популярність
Google 73.65%
Yandex 24.55%
Mail.ru 0.92%
Bing 0.42%
DuckDuckGo 0.24%
Yahoo! 0.16%

Росія

Пошукова система Популярність
Google 51.59%
Yandex 45.87%
Mail.ru 1.13%
Bing 0.64%
Yahoo! 0.38%
DuckDuckGo  0.28%

У Росії між Google і Яндекс жорстка конкуренція. Крім пошуковика портал надає цілий комплекс сервісів (музика, їжа, пошта, новини, таксі, маркетплейс і рекламний кабінет для бізнесу).

Казахстан

Пошукова система Популярність
Google 81.79%
Yandex 15.81%
Mail.ru 1.71%
Bing 0.24%
Yahoo! 0.15%
DuckDuckGo  0.12%

Саудівська Аравія

Пошукова система Популярність
Google 97.43%
Bing 1.77%
Yahoo! 0.39%
Yandex 0.18%
DuckDuckGo  0.11%

ОАЕ

Пошукова система Популярність
Google 96.88%
Bing 2.06%
Yahoo! 0.7%
DuckDuckGo  0.19%
Yandex  0.05%

У більшості держав картина приблизно однакова: скрізь, крім країн, де є обмеження, лідирує Google. В Америці і Західній Європі його головні конкуренти Bing і Yahoo! У східній Європі єдиний серйозний суперник Яндекс. Китай зміг виростити у себе абсолютно особливий внутрішній ринок пошукових систем завдяки забороні на продукти Google.

Лидирует Гугл среди поисковых систем 

Незвичайні та цікаві ПС

Поряд з популярними пошуковими системами функціонують маловідомі, але цікаві і специфічні пошуковики. Вони не завжди зручні та не обов’язково підійдуть звичайному користувачу, але спробувати щось знайти з їх допомогою буде цікаво.

Ask.com

Необычные и интересные ПС Ask.com

Назва говорить сама за себе: ця пошукова система сприймає введену в рядок пошуку фразу як питання. Це сервіс питань і експертних статей (або відео), що відповідають на них. Хороший задум трохи псує повільна швидкість обробки запиту і часті помилки.

WolframAlpha

Необычные и интересные ПС WolframAlpha

Цей пошуковий сервіс буде корисний школярам і студентам, оскільки всю знайдену інформацію відразу групує e звіт. Переходити за посиланнями і шукати необхідне не потрібно. Серйозний недолік немає російської мови.

Ecosia

Необычные и интересные ПС Ecosia

Ecosia нічим би не виділялася серед пошукових систем, якби не їх турбота про навколишнє середовище. Фішка пошукача в тому, що за кожні 45 пошуків команда сервісу садить дерево. На цю діяльність компанія витрачає свій дохід, про що регулярно публікує фінансові звіти. Всы потужності організації працюють на екологічно чистому і відновлювальному паливу.

Swisscows

Необычные и интересные ПС Swisscows

Це браузер з власної пошуковою системою. Гарантує анонімність, стежить за контентом у видачі, цензурує його, і займається благодійністю.

TinEye 

Необычные и интересные ПС TinEye 

Сервіс, призначений для пошуку зображень. Вміє ідентифікувати картинки і шукати дублікати або схожі зображення в мережі.

FindSounds

Необычные и интересные ПС FindSounds

Цей пошуковик стане в нагоді тим, кому потрібно знайти звук: шум моря, тріск багаття, спів птахів або рев Harley Davidson.

 

Новые поисковые системы, которые появились в 2021 году

Brave Search

Новые поисковые системы, которые появились в 2021 году. Brave Search

Популярність Google не дає спокою розробникам з компанії Brave. В цьому році вони запустили бета-тестування нової пошукової системи. Власники сервісу гарантують користувачам повну конфіденційність. Система повинна стати повністю незалежною за рахунок наявності власного індексу. У майбутньому планується брати плату за можливість користуватися пошуком без реклами.

You.com

Новые поисковые системы, которые появились в 2021 году. You.com

Ще одна пошукова система, яка зосереджена на анонімності. В даний момент ще в розробці, проте вже можна подати заявку на ранній доступ. Творець пошукача Річард Сохер обіцяє, що система буде фундаментально відрізнятися від Google, але подробиць поки не розкриває.

Search.com.ua

Новые поисковые системы, которые появились в 2021 году. Search.com.ua

Хоч ця пошукова система вийшла і не в 2021-му, а на рік раніше, все ж ми вирішили внести в список новинок і її. Це розробка українських ентузіастів-програмістів. Мета проекту — індексація україномовного сегменту мережі.

идеальное мета описание 

Висновки

Поява нових пошукових систем із зосередженістю на конфіденційності даних виявило глибоку заклопотаність користувачів про безпеку своїх персональних даних.

Те, що в цьому році відразу 2 пошукача оголосили про намір акцентувати увагу на анонімність — яскравий індикатор настроїв громадськості.

Ще один аргумент — зростаюча популярність пошукової системи DuckDuckGo, яка теж не збирає дані користувачів.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І пидписуйтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

Останні матеріали рубрики

Як працює монетизація в українському Ютубі

Як працює монетизація в українському YouTube?

Заробляти гроші на YouTube – навряд причина створення каналу, але можливості заробітку приємний бонус. Наразі YouTube пропонує одразу кілька...

Google Analytics 4 для PPC: особливості, метрики, звіти та інше

Google Analytics 4 для PPC: особливості, метрики, звіти та інше

Більшість погодяться, що Google Analytics 4 має свої переваги. Які з них будуть корисними для PPC-спеціалістів – розповімо у цій статті.

Аудит юзабіліті сайту: навіщо його проводити і як це...

Якщо ви не знаєте, які ключові етапи включає в себе проведення аудиту юзабіліті веб-сайту, тоді рекомендуємо до прочитання цю статтю....

Найкращий час для постингу в Telegram у 2023 році

Telegram — це платформа, яку сучасні бренди активно використовують у своїх маркетингових стратегіях. На швидкість розвитку і показники...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності