Головна » Блог » Як зробити гіфку із відео?

Як зробити гіфку із відео?

04.11.2022

Катя Лифиренко


Гіфки часто сприймаються як кумедне доповнення до коментаря чи публікації в особистих профілях соціальних мереж. Однак тенденції останніх років вказують на те, що Gif  це чудовий маркетинговий інструмент, який при правильному використанні може привернути увагу аудиторії та збільшити прибуток від рекламних кампаній. У цій статті ми розповімо, як зробити гіфку з відеоролика на YouTube, за допомогою телеграму, завантаженого відео, сервісів та на мобільному телефоні.

Зміст:

 1. Що таке GIF?
 2. Чому гіфки настільки актуальні та популярні
 3. Як зробити гіфку з відеоролика на YouTube
 4. Як зробити гіфку з відеоролика телеграм
 5. Як зробити GIF-зображення із завантаженого відеоролика
 6. Як зробити гіфку на iOS
 7. Як зробити гіфку на Android
 8. Сервіси для створення GIF-файлів
 9. Висновок

Как сделать гифку? 

Що таке GIF?

GIF це анімоване зображення. Це такий самий формат, як і JPEG або PNG. GIF файли насправді не є відео. Справа в тому, що файли GIF можуть містити декілька зображень одночасно, і люди зрозуміли, що ці картинки можуть завантажуватися послідовно (як фліпбук), якщо вони декодовані певним чином. CompuServe опублікувала формат GIF у 1987 році, і востаннє він оновлювався у 1989 році.

 

Чому гіфки настільки актуальні та популярні

Багато брендів почали додавати гіфки до своїх рекламних кампаній. Наприклад, Nike використовує Gif як потужний маркетинговий інструмент для реклами кросівок.

Гифка

Існує багато причин, через які бізнесу варто звернути увагу на гіфки. Ось деякі з них:

Зробити гіфку дешевше, ніж анімацію

Анімація чудова форма маркетингової комунікації. Але якщо бюджет обмежений, гіфки це швидка та проста альтернатива.

Гіфки легше і швидше сприймаються

Мозок обробляє візуальні ефекти у 60 000 разів швидше, ніж текст. Зображення універсальні, але гіфки часто легше зрозуміти, особливо представникам різних культур та мов.

Картинка коштує тисячі слів, але гіфка вартує більше

Рух — найкращий спосіб повідомити про процес чи продукт. Гіфка дійсно може донести певний посил швидше, ніж нерухоме зображення або текст. Крім того, гіфки досить цікаві.

Гіфки дають чудові результати

Успішні компанії, такі як Amazon, Twitter, American Apparel, Dell і навіть NASA використовують гіфки в маркетингу для донесення важливої ​​інформації. Dell досягла вражаючих результатів від своєї першої email-розсилки з використанням GIF:

 • на 6% збільшилася відкритість;
 • на 42% збільшилася клікабельність;
 • на 103% збільшився коефіцієнт конверсії;
 • на 109% зріс прибуток.

Гіфки розраховані на коротку тривалість концентрації уваги

Гіфки відомі тим, що вони короткі, тому люди не проти виділити 5 секунд для перегляду. Крім того, якщо ви все зробили правильно, вони мають бути цікавими та привабливими. Це часто спонукає глядача дивитися більше. Дослідження показують, що користувачі встигають прочитати лише 28% слів за відвідування веб-сторінки. Це означає, що трохи менше трьох чвертей вашого тексту може залишитись без належної уваги.Как сделать гифку?

Мультиплатформне використання

Gif-файли можна використовувати на різних платформах, таких як:

 • email-розсилки;
 • соціальні мережі;
 • сайт;
 • перезентації;

GIF-файли зручні для мобільних пристроїв

Гіфки тривають лише кілька секунд, тому розмір їхнього файлу значно менше, що прискорює процес завантаження. Замість того, щоб ризикувати втратити увагу аудиторії через повільне завантаження відео, чому б не захопити їх в одну мить за допомогою гіфки?

Гіфки легше запам’ятати

80% людей сприймають те, що побачили, а 20% —  те, що прочитали. Гіфки допоможуть краще запам’ятати інформацію.

Гіфки веселі та поєднують вашу аудиторію

Це чудовий спосіб зберегти індивідуальний підхід компанії. Веселі та привабливі гіфки допомагають брендам побудувати тривалі стосунки зі своєю аудиторією — емоційний зв’язок може виявитися сильним інструментом.

Гіфки більш привабливі

Дослідники виявили, що використання кольорових візуальних елементів збільшує бажання читати на 80% барвисті зображення допомагають збільшити залучення вашої аудиторії, а їх анімація швидше привертає увагу користувачів.

 

Як зробити гіфку з відеоролика на YouTube

Щоб зробити гіфку з відеоролика на YouTube, виконайте кілька нескладних кроків.

 1. Перейдіть до YouTube та відкрийте відео, з якого ви хочете зробити гіфку.
 2. Введіть “gif” в URL-адресу перед “youtube” і натисніть Enter. Наприклад, якщо URL-адреса “www.youtube.com/video”, зробіть її “www.gifyoutube.com/video”.
 3. Вас перенаправить на сайт gifs.com, виберіть час початку, час закінчення та тривалість гіфки.
 4. Після того, як ви визначили всі параметри, натисніть кнопку “Створити GIF”.
 5. На наступному екрані можна назвати файл, потім натисніть «Далі», щоб побачити свою гіфку.
 6. Щоб завантажити файл, потрібно зареєструватися. Як тільки ви це зробите, увійдіть до системи та завантажте гіфку в оригінальному чи маленькому розмірі.

Как сделать гифку?Як зробити гіфку з відеоролика в телеграм

Ви можете зробити гіфку з відеоролика в Telegram як для Android, так і для iOS. Ця можливість доступна для створення різноманітного мультимедійного контенту, у тому числі перетворення роликів на GIF-файли. Для цього у вас має бути встановлена ​​програма «Telegram» на мобільному.

 1. Для початку відкрийте будь-який особистий або груповий чат. Якщо ви створюєте гіфку з відеоролика в Telegram вперше, рекомендуємо використовувати «Збережені повідомлення».
 2. Далі в нижньому лівому куті виберіть «Прикріпити файл».
 3. Після цього виберіть відео з галереї або за допомогою камери зніміть потрібний контент для гіфки. Перевагою зробити гіфку в Telegram є те, що ви можете вибрати будь-який відеофайл із будь-якою тривалістю.
 4. Зліва внизу необхідно натиснути на піктограму гучності, у вас з’явиться “GIF”. Виберіть цей формат, щоб відео було без звуку. В іншому випадку ви відправите звичайний відеоролик.
 5. Далі на свій розсуд виріжте уривок. Також ви можете обробити зображення, додати підпис або емодзі, або щось намалювати.
 6. Все. Ваша гіфка готова, можете надсилати.

 

Як зробити GIF-зображення із завантаженого відеоролика

За допомогою Adobe Photoshop можна зробити гіфку із завантаженого відео. Залежно від версії, яку ви використовуєте, етапи створення гіфки можуть відрізнятися. Для того щоб зробити гіфку з відео у Photoshop:

  1. Відкрийте Adobe Photoshop.
  2. Перейдіть до «Файл” > «Імпорт” > «Кадри відео в шари».
  3. Виберіть частину потрібну частину відео, а потім позначте «Тільки вибраний діапазон» у діалоговому вікні Adobe Photoshop.
  4. Обріжте елементи керування, щоб показати частину відео, з якої потрібно зробити GIF.
  5. Переконайтеся, що встановлено прапорець «Створити анімацію кадру». Натисніть «OK».
  6. Перейдіть до «Файл» > «Експорт» > «Зберегти для Інтернету».

Как сделать гифку? 

Як зробити гіфку на iOS

Доступна велика кількість різних програм, які допоможуть вам зробити гіфку на iOS. Але перед тим, як завантажити їх з App Store, спробуйте створити GIF-файл за допомогою вбудованих програм на вашому iPhone або iPad.

Для знімків зроблених у Apple Live Photos (ця функція дозволяє записувати дії за 1,5 секунд до і після зображення) доступна можливість додавати ефекти і зберігати файл як анімований GIF. Для цього зайдіть у програму iOS Shortcuts (якщо її немає, встановіть), натисніть «Створити GIF» та виберіть фото для перетворення. Також ви можете конвертувати серії фотографій, щоб зробити гіфку.

 

Як зробити гіфку на Android

Способи створення гіфок у смартфонах на базі Android можуть відрізнятись. Все залежить від програмного забезпечення. Наприклад, власники Samsung можуть зробити гіфки в безкоштовному додатку “Галерея” або ж ви можете створити анімоване зображення в Google Фото (додаток також можна скачати і для iOS). Розглянемо приклад для Google Pixel 4 XL:

 1. Відкрийте Google Фото
 2. Виберіть рухоме фото (його можна створити увімкнувши у налаштуваннях камери «Рух»)
 3. Далі натисніть «Додатково» > «Експорт» і виберіть варіант GIF.

 

Сервіси для створення GIF-файлів

Існує безліч сервісів, щоб зручно і швидко зробити гіфки з відеороликів. Варто враховувати, що вони можуть бути платними. Вартість передплати залежить від функціоналу ресурсу. Ми розглянемо найпопулярніші.

Giphy GIF Maker

Це сервіс для створення гіфок із відеороликів з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Ресурс спрямований на конвертацію опублікованих на YouTube роликів у формат GIF. Щоб отримати GIF-зображення, в пошуковий рядок необхідно просто додати посилання на відео, завантаження почнеться автоматично. Після того, як у редакторі відобразиться відеоролик, виберіть потрібний відрізок і сервіс вам покаже, як виглядатиме гіфка.

Как сделать гифку

Якщо потрібно відредагувати файл, натисніть «Continue to Decorate». Ви можете доповнити гіфку текстом, наклейками або смайликами. Сервіс дозволяє поділитись гіфкою в соцмережах або додати файл на сайт.

MakeAGif

MakeAGif сервіс для створення та обміну анімацією. Користувач може зробити гіфку з відео та поділитися нею з іншим користувачем ресурсу. Для зручного пошуку усі колекції анімації поділені на категорії. До рейтингу робіт потрапляють найпопулярніші, а список регулярно оновлюється.

Как сделать гифку?

В якості матеріалу для гіфки ви можете використовувати як фотографії, так і відеоролики. MakeAGif дає можливість завантажувати відео не тільки з пристроїв, а з таких сервісів як Youtube та Facebook.

Convertio

Це зручний та практичний конвертор файлів, який підтримує безліч форматів. У тому числі й GIF. Також можна завантажити розширення для Google Chrome. Зробити гіфку за допомогою Convertio дуже просто: «Завантажити відео» > «Перетворити» > «Завантажити». Але врахуйте, що сервіс не дозволяє редагувати отриманий файл, його основне завдання конвертація.

Как сделать гифку?

Ezgif.com

Ezgif.com ще один онлайн-редактор, за допомогою якого можна зробити гіфку. Ви можете обрізати зображення, змінювати розмір гіфки, оптимізувати кадри, перевертати фотографії або GIF-файли під певним кутом, змінювати швидкість, розділяти GIF назад на вихідні зображення та додавати текст.

Как сделать гифку7

Picasion

Сервіс призначений для обробки графічних елементів. Ресурс пропонує не тільки створення анімаційних картинок, ви також можете:

 • розкладати зображення на компоненти;
 • редагувати розмір;
 • вносити зміни у статичні зображення;

Сервіс дуже зручний, якщо вам потрібно зробити гіфку із зображень. Однак відсутня функція попереднього перегляду.

Как сделать гифку?

ScreenToGif

ScreenToGif це програма, яка допомагає створювати GIF-файли за допомогою запису екрана, веб-камери або спеціальної дошки для малювання. Простіше кажучи, ви можете перетворити на гіфку все, що бачите на екрані досить швидко і легко. Також ви можете додавати необхідні фрагменти за допомогою вбудованих елементів керування та редагування.

Как сделать гифку?

 

Як зробити гіфку за допомогою мобільних додатків

GIPHY

Ми вже розповідали про онлайн-інструмент GIPHY, але також розробники пропонують користувачам зробити гіфки з мобільного додатка.

ImgPlay

ImgPlay — ще одна програма для створення GIF-файлів, на яку варто звернути увагу. Це анімований GIF-додаток з цікавим дизайном та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Доступні різні фільтри, наклейки та можливості редагування.

GifMe

GifMe — додаток для анімації, яка дозволяє швидко перетворити відео, зняте на телефон, на GIF. Ви також можете створювати GIF-файли з фотографій, застосовувати фільтри, наклейки, текст та рамки.

Как сделать гифку?

 

Висновок:

 1. GIF – це анімоване зображення.
 2. Переваги GIF-файлів: бюджетність, легкість сприйняття, високий показник клікабельності та коефіцієнт конверсій.
 3. Багато світових брендів, таких як Nike, DEL та Amazon використовують гіфки в рекламних кампаніях своїх продуктів.
 4. Зробити гіфку можна за допомогою: YouTube, Telegram, Adobe Photoshop та спеціальних сервісів. Також ви можете зробити гіфки із зображень на iOS та Android.

Последние материалы рубрики

превью смм юа

Топ-9 трендів SMM у 2023 році, які ви маєте знати

Дізнайтеся, які тренди SMM у 2023 році допоможуть вам просунути компанію, обігнати конкурентів та отримати нових клієнтів

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності