Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Як вибрати домен сайту?

Як вибрати домен сайту?

05.10.2022

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Якщо ви вирішили запустити власний сайт, перше, з чого потрібно почати, — це вибір доменного імені. Домен братиме участь у SEO-просуванні, побудові маси посилань і впізнаваності компанії. Зрештою, за доменом користувачі шукатимуть вас в інтернеті серед конкурентів. У статті розбираємо, що таке домен і доменна зона, як перевірити домен сайту?

Зміст:

Що таке домен?

Як вибрати домен для сайту?

Що робити якщо домен зайнятий?

Висновки

что такое домен сайта 

Що таке домен?

Домен це ім’я сайту, за допомогою якого користувачі знаходять його в інтернеті. Він складається з доменного імені та доменної зони, а також піддомена за необхідності. Багато хто не знає, що таке домен, плутаючи його з хостингом. Доменне ім’я містить адресу сайту, написану зрозумілими символами для людини, що дозволяє легко запам’ятати та знайти її. До появи доменів, використовували числову IP-адресу. Системні алгоритми зчитують числові адреси, а доменне ім’я було створено саме для людей. Людині простіше запам’ятати назву з літер, ніж пам’ятати величезну кількість числових кодів.

Доменне ім’я можна порівняти з поштовою адресою, де необхідно вказати країну, місто, вулицю та інші деталі, щоб клієнти могли вільно знайти потрібний сайт серед величезної кількості інших ресурсів.

Не варто плутати домен із хостингом. Хостинг місце, де зберігаються файли. Якщо домен це адреса сайту, то хостинг «будинок» за цією адресою. Щоб запустити сайт, знадобиться і хостинг, і домен.

Домен складається з кількох частин: унікального імені та доменної зони, про неї ми поговоримо пізніше. Більшість доменів складаються із двох рівнів, але бувають і трирівневі.

Відповідаючи на запитання, що таке домен це адреса в мережі, яка допомагає браузеру швидко знайти сайт. Спочатку адреси стоїть унікальне ім’я, яке можна вигадати, а доменну зону потрібно вибрати з існуючих.

 

Як вибрати домен для сайту?

Кожен власник бізнесу хоче, щоб доменне ім’я сайту було унікальним, а користувачі швидко знаходили його в інтернеті. Для цього необхідно зрозуміти, що таке домен, як підібрати назву та правильно вибрати домен, а також перевірити його історію. Як це зробити?

Назва домену

Слід розпочати з назви домену. Що таке доменне ім’я? Воно складається з кількох рівнів, які необхідні для систематизації доменних імен. За перший рівень відповідає реєстраційне відомство, яке зберігає інформацію про другий рівень. За другий та наступні рівні відповідає реєстратор доменів це компанія, у якої ви купуєте домен. Подібна ієрархія допомагає браузеру швидко знайти потрібний сервер та відкрити сайт. Що таке доменне ім’я та як його прописати?

Доменне ім’я може містити літери, цифри та дефіс. Розберемо ключові параметри:

 1. Довжина. Коротку і просту назву легше запам’ятати, тому що коротше, то краще. Підберіть домен, у якому буде не більше двох слів із максимальною довжиною – 63 символи.
 2. Літери. Краще прописувати доменне ім’я так, як воно сприймається на слух. Не рекомендується використовувати літери, які можна ввести кількома способами, наприклад (v або w), я (ya, ia або ja). Це може заплутати користувача, він довго згадуватиме, як правильно ввести запит або зовсім кине можливість знайти ваш сайт. Варто уникати літери Щ, оскільки передати її латиницею можна лише за допомогою 4-х символів – shch.
 3. Цифри можна використовувати в доменному імені, якщо вони є в назві. Наприклад, privat24.ua відоме ім’я, яке відповідає бренду.
 4. Дефіс. Пошукові роботи сприймають дефіс як роздільник між словами. Символ доречний у двох випадках: якщо в домені є ключова фраза або в назві міститься кілька слів, а варіант зі злитим написанням зайнятий.

Google Довідка також дає рекомендації, як вибрати доменне ім’я.что такое доменНавіщо потрібні субдомени?

Щоб розібратися, що таке субдомен, слід розуміти рівні доменної адреси. Візьмемо приклад домену www.ukr.net

.net перший або верхній рівень домену. Цю частину ви берете із існуючих;

ukr другий материнський рівень домену ви придумуєте самостійно;  

www третій рівень домену або піддомен (субдомен) потрібен, якщо є необхідність привласнити унікальну адресу різним розділам на сайті, з метою безпеки та правильної роботи, якщо ви реалізуєте два проекти.

Важливо! Піддомен вважається окремим сайтом, тому SEO дає додатковий пул робіт для просування як окремої сторінки, без прив’язки до головної. 

Що таке субдомен важливо знати інтернет-магазинам. Рекомендується використовувати субдомени як рішення та розміщувати групи товарів на різних піддоменах. Наприклад, компанія займається продажем різних товарів для дому, то розділи з меблями, постільною білизною, технікою та посудом, можна розділити та працювати над кожним з них за індивідуальним маркетинговим планом.

Доменна зона

Доменних зон багато. До класичних відносяться .com, .org, .gov. Пізніше з’явилися географічні доменні зони, що вказують на країну, місто та інші деталі. Кількість сайтів також зростає. Кожен прагне реєструвати коротке доменне ім’я, яке легко запам’ятати. Зараз можна використовувати кириличні зони, що вказує на рід занять, нішу, освіту і навіть колір.

Доменні зони розділені за групами:

 • Регіональні. До категорії належать національні домени. Їх використовують для позначення всередині країни, вказуючи локацію бізнесу з географічної точки зору: літерний код країни, наприклад Україна .ua, Великобританія .uk, США .us тощо. Якщо ви хочете позначити розташування компанії, вказати регіон, де бізнес веде діяльність, вибирайте регіональний домен. Можна використати дворівневі доменні зони: com.ua, biz.ua, kyiv.ua.
 • Міжнародні популярні недорогі домени, які не прив’язані до географічного розташування. Вони мають нейтральне значення, наприклад, .com, .net, .info, .org, .online. До міжнародних належать інформаційні ресурси, соціальні мережі, міжнародний бізнес та інші. Це відкриті домени, тому використовувати під час реєстрації може як фізична, так і юридична особа.
 • Тематичні домени допомагають користувачам зрозуміти про що бізнес, напрямок, ніша відразу за адресою сайту. Наприклад, .clinic медицина, .fashion мода і т.д.
 • Закриті домени доступні лише вибраним компаніям та після перевірки документів. До них належать державні організації (.gov), туристичний бізнес (.travel) та інші.

В Україні, щоб зареєструватись в доменній зоні .ua, потрібно також надати документи. Ім’я отримують лише власники однойменних торгових марок, які пройшли офіційну реєстрацію.

что такое доменУ мережі вже існує понад 2 тис. доменних зон. При цьому кількість їх постійно зростає, оскільки бізнес переходить в онлайн. Щоб правильно вибрати ім’я, орієнтуйтеся на пріоритетні цілі бізнесу: яку аудиторію хочете залучити? Клієнтів із вашої країни чи тих, кого може зацікавити тематика. Якщо ви хочете заощадити на вартості, то краще вибрати міжнародний.

Історія домену

Що таке домен, ми розібралися. Перед покупкою важливо перевірити історію домену. Навіщо це потрібно? Старий домен буде впливати на SEO просування нового ресурсу, так як сайт вже має профіль або знаходиться під фільтром. Пошуковик створює зв’язок між запитами користувачів та літерами в домені, що веде до певного сайту. Як перевірити домен? Для цього використовуйте додаткові сервіси.

ICANN Lookup інструмент, як дізнатися вік домену, дату реєстрації домену. 

Whois Lookup ще один сервіс, як перевірити домен сайту. 

Крім домену, необхідно дізнатися про термін існування сайту. Як перевірити вік сайту?

Wayback Machine безкоштовний веб-архів, як перевірити вік сайту. Тут зберігаються копії сайтів, зображення, аудіо та відеофайли. Щоб переглянути історію, потрібно вписати доменне ім’я у пошуковий рядок. На екрані з’явиться повна інформація із зазначенням віку та виду ресурсу за час його існування.

SeoLik сервіс для перевірки віку сайту.

Важливо знати дату створення а також тематику. Чим ближче домен до вашої теми, тим легше розкручуватиме його. Краще не вибирати домен, який не відповідає майбутній діяльності компанії

Історія профілю посилань

Крім історії домену, перевірте історію посилань. Це ще один фактор, який ускладнює SEO просування. Перевірити потрібно не тільки кількість донорів, що посилаються, але також їх якість. У цьому питанні підійде сервіс Ahrefs. Він платний, але має багато переваг.

Тут можна проаналізувати:

 • Якість донорів, які посилаються на домен. Перевірте наявність посилань із сумнівних сайтів, де є переспам, заборонені теми тощо;
 • Наявність різкого приросту кількості посилань. Різкі стрибки це висока ймовірність потрапляння під санкції Google;
 • Анкори посилань багато анкорних посилань збільшують шанс потрапляння під фільтр.

что такое домен

  

Що робити, якщо домен зайнятий?

Перевірити домен можна на сайті реєстратора. Як дізнатися реєстратора домену? Потрібно зайти на сервер Whois, де зберігаються реєстраційні дані про власників. База постійно оновлюється. Також тут ви зможете дізнатись, хто власник домену.

Доменні імена швидко розбирають, особливо це стосується найпопулярніших ніш. Що робити, якщо домен зайнятий? Як варіант спробувати згенерувати адресу за допомогою сервісів, що підбирають вільні домени до ключового слова. Цей спосіб спростить завдання пошуку домену, але не вирішить проблему ідеальної доменного адреси. Що робити у таких випадках?

 1. Викупити домен. Щоб дізнатися контакти поточного власника, також можна скористатися сервісом Whois. Тут власник вказує актуальний e-mail, а ви зможете написати йому з пропозицією продати домен.
 2. Найняти доменного агента. Це спеціальні компанії-посередники, які зв’язуються із власником домену та домовляються про перепродаж. Гарантію 100% результату ніхто не дасть, а послуги агента коштуватимуть недешево.
 3. Слідкувати за доменом на майданчиках для відстеження доменів та перехопити його продовження. Ви можете залишити свій e-mail, на який прийде повідомлення, якщо домен звільниться.
 4. Підібрати іншу доменну зону. Кількість доменних зон зростає, тому можна взяти ім’я та додати іншу доменну зону.

 

Висновки

Домен сайту — один із ключових пунктів розробки сайту. Потрібно розуміти, що таке доменне ім’я, знати вік сайту та власника, де зареєстрований домен. Інформація безпосередньо пов’язана з SEO-просуванням, як пошукові роботи зчитуватимуть ваш сайт, подальшою репутацією. Поняття, що таке домен визначає адресу ресурсу. Важливо правильно підібрати назву, враховувати рівні та піддомени. Використовуйте латинські символи, зрозумілі для звичайної людини. Якщо ідеальна назва зайнята, є кілька варіантів доменних зон.

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності