ТОП-10 сервісів для перевірки орфографії та пунктуації
17.02.2023
Талант створення цікавих та креативних текстів не завжди стоїть поряд із бездоганною грамотністю. Навіть досвічені контент-кріейтори можуть пропустити кому чи дефіс, допустити одрук або не помітити зайвий пробіл. Помилки в текстах шкодять іміджу компанії, знижують рівень довіри до сайту у користувачів що, в свою чергу, негативно позначається на ранжуванні веб-ресурсу пошуковими роботами. Уникнути граматичних «факапів» легко, попередньо перевіривши статтю, допис чи розсилку у спеціалізованому сервісі. Пропонуємо 10 популярних інструментів перевірки орфографії та пунктуації, які стануть у нагоді не лише копірайтерам чи редакторам, а й загалом будуть корисними digital-фахівцям при створенні презентацій, комерційних пропозицій, листуванні з партнерами та колегами.
Зміст:
- Мова ― ДНК нації
- OnlineCorrector
- Grammarly
- LanguageTool
- Ginger
- Hemingway App
- ReversoSpeller
- Linguix
- Scribens
- Writer
Добірка веб-сайтів для удосконалення української мови
Мова – ДНК нації
🇺🇦 Український освітній проєкт ― чудовий варіант для тих, хто хоче уникнути помилок в україномовних текстах. Сервіс дозволяє безкоштовно перевірити граматику, стилістику та орфографію онлайн незалежно від обсягу матеріалу.
Серед корисних функцій: бібліотека правопису, вправи та диктанти для перевірки знань. Хоча на веб-ресурсі зазначено, що інструмент перевірки текстів не є на 100% досконалим, більшість помилок він все ж виявляє. Серед мінусів — відсутність перевірки пунктуації.
OnlineCorrector
🇺🇦 OnlineCorrector — ще один ресурс, повністю орієнтований на українських споживачів. Сервіс встановлюється як розширення для Google Docs — щоб перевірити лексику, граматику, орфографію та пунктуацію онлайн, а також підтримується в MS Word — для роботи з текстами офлайн. Є безкоштовна версія з перевіркою за обмеженою кількістю правил та два платних тарифи.
Grammarly
Один з найпопулярніших сервісів для роботи з текстами, написаними англійською мовою. Grammarly виявляє всі типи мовних помилок — від зайвих ком та невірно використовуваних слів до проблем зі структурою речень. Система підказок пропонує виправлення в режимі реального часу. З інструментом можна працювати онлайн, встановити як окрему програму або плагін браузера. Останні два варіанти дозволяють перевіряти тексти без потреби відвідувати сайт сервісу — помилки фіксуються в індикаторі-іконці, натиснувши на яку ви побачите рекомендації написання.
Grammarly інтегрується з усіма популярними онлайн та десктопними програмами. Доступні мобільні застосунки для iOS та Android. Є безкоштовна та платні версії.

Джерело: https://www.grammarly.com/
LanguageTool
🇺🇦 LanguageTool підтримує понад 30 мов і стане чудовою альтернативою Grammarly для тих, хто пише українською. Сервіс перевіряє граматику, орфографію та стилістику, надає пояснення з відображенням типу помилки. Крім мультимовності, перевагою LanguageTool є й те, що використовувати інструмент можна як онлайн, так і за відсутності підключення до мережі. Користувачам пропонуються розширення всіх популярних браузерів, плагіни для інтеграції з поштовими сервісами, програмами Word, OpenOffice та LibreOffice. Є мобільні застосунки. Безплатна версія має обмеження: перевіряє до 10 000 символів/день без визначення пунктуаційних помилок.
Ginger
Ginger дозволяє вдосконалювати англомовні тексти в режимі реального часу. Ви можете завантажити потрібний текст для перевірки, або ж написати його в онлайн-редакторі сервісу та відразу виправити. Крім виявлення орфографічних та граматичних помилок, Ginger надає рекомендації щодо перефразування речень та змістовні пояснення як уникнути повторення помилок у майбутньому. Доступне розширення для Chrome, інтеграція з MS Office, застосунки для iOS та Android. Є free-версія та платні пакети.
Hemingway App
На відміну від вищезазначених інструментів, Hemingway не дуже поглиблено перевіряє граматику чи орфографію. Сервіс спрямований на покращення стилістики та загальної якості тексту. Наприклад, Hemingway вказує на речення, які варто скоротити та спростити, пропонує доцільні синоніми складних слів, надає загальну оцінку читабельності. Покращувати текст можна в онлайн-режимі, а також додавати абзаци, підзаголовки, цитати за допомогою інструментів форматування.
Для користувачів доступна безкоштовна онлайн-версія та десктопна програма за додаткову плату. Сервіс підтримує англійську мову.
ReversoSpeller
Reverso допомагає в створенні бездоганних текстів на англійській мові. Сервіс пропонує виправлення всіх типів граматичних та орфографічних помилок, одруків та пунктуації. Функція Rephraser дозволяє перефразувати потрібний матеріал для підвищення його унікальності. Також, радимо ознайомитись з онлайн-перекладачем та словником від Reverso, які підтримують близько 20 мов в тому числі і українську.
Linguix
Linguix перевіряє орфографію, граматику, пунктуацію та рекомендує виправлення з короткими поясненнями, які легко відразу внести в зручному онлайн-редакторі. Покращувати тексти можна безпосередньо на сайті Linguix, встановити розширення браузера, завантажити плагін для Microsoft Word, Outlook та Google Docs. Із платною підпискою доступна опція рерайту речень та розширені рекомендації щодо виправлення матеріалів. Linguix підійде для digital-фахівців, які створюють англомовний контент.
Scribens
Простий онлайн-сервіс для швидкої перевірки граматики, орфографії, пунктуації, виявлення одруків та тавтологій. Scribens вказує на довгі та складні речення, пропонує синоніми, а також загальну статистику — кількість слів, речень, розділів, рівень читабельності. Є функція імпорту Word-документу без необхідності копіювання матеріалу. Підтримує англійську мову.
Writer
Writer сканує контент на наявність граматичних, орфографічних, пунктуаційних помилок, неправильного відмінювання дієслів, одруків для швидкого покращення текстів на веб-сайті Writer, в MS Word чи Google Docs із попереднім встановленням розширень. Додатково є плагін для Chrome. Writer доступний для перевірки текстів англійською мовою.
🧐 Webpromo рекомендує: виявити і виправити граматичні та орфографічні помилки можна безпосередньо в Google Docs. Щоб увімкнути перевірку правопису, натисніть на вкладку «Інструменти» → «Граматика та орфографія». Позначте пункти «Пропонувати варіанти виправлень при перевірці орфографії», та «Пропонувати граматичні виправлення».
Система виявляє незнайомі слова та надає варіанти виправлень, але визначає не всі помилки, тому ми радимо додатково користуватися спеціалізованими інструментами з поглибленою перевіркою.
На жаль, сервісів для перевірки текстів, написаних українською мовою поки що небагато, але покращувати правопис можна не лише із використанням онлайн-сканерів. Додатково пропонуємо корисну добірку веб-сайтів, які допоможуть в удосконаленні української мови:
- Словотвір — майданчик для перекладу запозичених слів;
- Офіційний сайт української мови — крім навчальних презентацій, відеоуроків, словника синонімів, на сайті є також онлайн-сканер для перевірки орфографії;
- Словопедія — сайт з добіркою словників української мови — від Універсального словника-енциклопедії до словника-антисуржика;
- Український лінгвістичний портал — допоможе у підборі синонімів та написанні правильного закінчення слів.