ТОП-17 інструментів візуалізації даних для сучасного інтернет-маркетолога
22.07.2022
Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова
Людина щодня стикається з величезною кількістю потоку даних. Дослідження підтверджують, що ми забуваємо понад 60% інформації у перші 5-10 хвилин. Щоб дійсно зачепитися у пам’яті користувача, потрібно виділитись.
Найпростіший спосіб привернути увагу, це розбавити контент за допомогою візуалізації. Складні дані у великій кількості легко сприймаються у форматі графіки. Як створити графічні елементи? Ми зібрали ТОП найкращих сервісів, інструментів візуалізації для інтернет-маркетолога, які полегшать йому життя.
Plotly — обслуговування роботи з великою кількістю даних, де потрібен детальний аналіз. Тут можна створювати графіки, презентації, діаграми у режимі реального часу, імпортувати дані. Plotly має набір готових функцій для аналізу, включаючи JavaScript, Python, R, Matlab, Jupyter чи Excel. Є доступ до бібліотеки візуалізації.
Google Data Studio — безкоштовний інструмент, за допомогою якого можна швидко візуалізувати дані. Сервіс дозволяє створювати та налаштовувати інтерактивні панелі. У бібліотеці є доступні шаблони, щоб “приміряти” графіки, таблиці, діаграми. Плюс інструменту в тому, що можна легко інтегрувати дані з інших сервісів Google.
Google Charts ще один безкоштовний сервіс Google містить велику кількість необхідних інструментів для розробників. Сервіс ідеально підходить для створення геосхем, а також для персоналізованих візуалізацій. Простий та зручний інтерфейс включає вбудовану функцію керування анімацією.
Tableau — зручний інструмент із простим інтерфейсом. Багато доступних безкоштовних функцій. Можна збирати, завантажувати та обробляти велику кількість даних. Перевага — можливість спільної роботи.
RAWGraphs дозволяє створювати та завантажувати графіки. Інформацію слід завантажувати із таблиць у форматі tsv, csv, dsv. Це платформа візуалізації даних із відкритим вихідним кодом. RAWGraphs забезпечує зв’язок між програмами для роботи з електронними таблицями (наприклад, Microsoft Excel, Apple Numbers, OpenRefine) та редакторами векторної графіки (наприклад, Adobe Illustrator, Inkscape, Figma).
ZingChart — інструмент з багатою бібліотекою JavaScript. Є можливість створювати унікальні Flash чи HTML5 діаграми. Сервіс включає 100+ шаблонів, тому кожен зможе вибрати більш підходящий, спираючись на цілі та завдання.
Infogram — сервіс для створення інфографіки, звітів, дашбордів та інші. Готові роботи можна експортувати у форматах .PNG, .JPG, .GIF, .PDF та .HTML. Інструмент включає широке розмаїття функцій, є шаблони для редагування під завдання. Простий інтерфейс, доступний для новачків.
InstantAtlas створює оригінальні візуалізації у вигляді інформаційної карти, інтерактивні та динамічні звіти. Тут можна поєднати статистику та картографічні дані.
Datawrapper — сервіс для створення графіків, карт та таблиць з даними. У безкоштовному доступі багато шаблонів. Можна вибирати та переглядати дані в бізнес-аналітиці. Сервіс із простим і зрозумілим інтерфейсом.
Dygraphs підійде для великих обсягів даних. Безкоштовний інструмент для дослідження та аналізу інформації. Програма працює на всіх браузерах, доступна функція стиснення графіків під такі пристрої, як планшет або смартфон.
Visually — простий сервіс візуалізації. Підходить для будь-яких маркетингових цілей, оскільки інформацію можна збирати із кількох джерел. Інструмент створює не тільки інфографіку, а й звіти, презентації, ілюстрації, а також анімоване відео та графіку. Отриманими результатами можна поділитись у соціальних мережах.
WolframAlpha призначений для візуалізації даних у діаграми за запитами даних. Немає потреби додатково налаштовувати сервіс.
Visualize Free — безкоштовний інструмент візуалізації даних. Ви можете використовувати власну або загальнодоступну інформацію. Сервіс дозволяє створювати цікаві та різноманітні графіки. Щоб працювати з інструментом, потрібно завантажити Flash. Однак результат доступний у HTML5.
FusionCharts дозволяє візуалізувати на основі JavaScript та HTML5 з широким функціоналом. У бібліотеці зібрано понад 100 макетів та графіків, карти з даними та навіть готові бізнес-моделі. Діаграми та карти легко налаштовувати, вони працюють на будь-якому пристрої. Можна експортувати файли за допомогою електронної пошти.
Chart.js підходить для невеликих проектів із простим дизайном. Сервіс зручний у використанні, включає лише 6 видів діаграм. Однак інструмент має власну бібліотеку. Програма працює на основі HTML5 Canvas.
Power BI від Microsoft, призначений для візуалізації та аналітики. Інструмент має широкий функціонал для створення персональних та інформаційних панелей, а також докладних звітів. Сервіс підтримує мобільні та десктопні сайти, може поєднувати дані з різних джерел.
Polymaps дозволяє візуалізувати дані у зображення та векторні карти за допомогою SVG. Тут зібрано бібліотеку з упором на спеціалізовані візуалізатори даних.
Вибирайте інструменти візуалізації, спираючись на цілі та завдання. Якщо невеликий обсяг даних можна використовувати простий безкоштовний сервіс. Якщо багато інформації, яку потрібно зібрати в одному місці, тоді краще обирати професійні багатофункціональні сервіси.
Також читайте інші статті в блозі Webpromo:
- Як змінився рейтинг соціальних мереж в Україні та світі: актуальна статистика після 24 лютого 2022 року;
- Як маркетологу заповнити бриф на таргетовану рекламу, щоб повернути інвестиції;
- Тренди CRO на 2022 рік: готові рішення для зростання.
І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.