Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » 6 правил автоматизації контекстної реклами

6 правил автоматизації контекстної реклами

14.07.2022

Оля Сомова редактор блогу Webpromo


Маркетингова стратегія включає запуск реклами PPC. У порівнянні з SEO, контекстна реклама охоплює велику кількість користувачів. Бюджет на PPC швидко окупається, якщо вибрати правильний креатив та запускати рекламу, визначивши цільову аудиторію.

Запуск контекстної реклами вимагає виконання кількох завдань, включаючи пошук ключових слів, тестування та інші. Інструменти та правила автоматизації допоможуть не лише полегшити процес, але також підвищити ефективність та продуктивність рекламної кампанії.

Зміст:

 1. Для чого потрібна автоматизація PPC?
 2. Типи інструментів автоматизації
 3. 6 правил автоматизації контекстної реклами
 4. Висновок

Автоматизация PPC 

Для чого потрібна автоматизація PPC?

Реклама з оплатою за клік (PPC pay-per-click) з кожним днем ​​стає конкурентоспроможною. Число користувачів, які покладаються на платну рекламу при покупках онлайн, зростає щодня. Брендам при цьому потрібно залишатися на вершині пошукової видачі, що стає все складнішим.

Автоматизація передбачає застосування інструментів та технологій для управління та оптимізації рекламних кампаній та стратегій PPC. За даними Salesforce Research за 2021 рік 81% організацій використовують автоматизацію маркетингу.

Опитування Deloitte Global Marketing Trends показало, що 77% директорів з маркетингу звернулися до технологій штучного інтелекту для автоматизації надлишкових завдань.

Переваги автоматизації

 • Економія часу. При керуванні ставками, створенні оголошень, копіюванні та налаштуванні звітів автоматизація дозволить витрачати час на виконання більш важливих завдань.
 • Масштабування зусиль. Автоматизація PPC дозволяє запускати більше оголошень з меншою витратою часу.
 • Поліпшення рекламного оголошення. Створити привабливу рекламу для різних платформ непросто. Автоматизація буде особливо актуальною, якщо потрібно протестувати велику кількість креативів.
 • Спрощення звітності. За допомогою інструментів автоматизації PPC можна збирати дані з кількох джерел та створювати зручні звіти для читання.
 • Збільшення рентабельності інвестицій у рекламу (ROAS). Грамотна автоматизація підвищує ефективність реклами та, відповідно, збільшує прибуток від кампанії.

Автоматизация PPC 

Типи інструментів автоматизації PPC

 1. Вбудовані інструменти, які допомагають автоматизувати точкові функції рекламної кампанії. Зазвичай вони прості та не вимагають зусиль при налаштуванні.
 2. Ручна автоматизація дозволяє настроювати параметри та створювати правила для автоматизації частини керування рекламною кампанією.
 3. Скрипти для автоматизації керування PPC.
 4. Стороннє програмне забезпечення для розширеної автоматизації контекстної реклами.

 

6 правил автоматизації контекстної реклами

Використання вбудованих інструментів автоматизації

У Google Ads є кілька вбудованих функцій для автоматизації PPC:

 • Універсальні кампанії для додатків, призначені для підтримки більшої кількості установок додатків, керування націленням, ставками, рекламними оголошеннями та іншими функціями. Креативні елементи витягуються з даних, доступних у iOS App Store та Google Play Store.
 • Компанії Smart Shopping. Бренди в e-commerce та DTC (або D2C — direct to customer) можуть отримати доступ до цієї автоматизації та керувати тисячами товарів. Він автоматично запускає медійну рекламу, рекламу ремаркетингу та рекламу покупок.
 • Динамічні пошукові оголошення. Це спосіб одержати потенційних клієнтів, які шукають ваш товар. Всі дані продукту автоматично об’єднуються, створюючи нові пошукові оголошення на основі зібраних даних.

Автоматизация PPCАвтоматизація керування ставками

Методи керування ставками різняться. Можна використовувати параметри автоматичного керування ставками в Google Ads для початкового рівня.

Рекомендується починати з ручного призначення ставок, низьку ціну за клік. Далі можна використовувати функцію експериментів Google Ads для порівняння результатів автоматичного призначення ставок та призначення ставок вручну.

Розподіл автоматичних ставок із використанням скриптів

Слід зважати на дані, характерні для клієнтів. У Google Ads, є можливість використовувати функцію ярликів користувача у фіді даних Google Shopping для розуміння, наскільки вигідні товари. За допомогою автоматизації можна збільшувати або зменшувати ставки щогодини, щоб привести їх у відповідність до економічної ефективності продукту в порівнянні з середньою рентабельністю всіх продуктів.

Автоматизація звітів

Таблиці Google підійдуть для тих, хто хоче налаштувати свій звіт. Також можна настроїти його за допомогою Google Analytics. Надбудова Google Analytics для таблиць відображатиме вибрані показники та параметри. Далі налаштувати візуалізацію даних за допомогою функції побудови діаграм Google Sheets.

Крім цього, безкоштовно автоматизувати звітність PPC можна за допомогою:

 • Google Analytics для налаштування та автоматизації звітів користувача.
 • Налаштування дашбордів PPC у Data Studio.

Автоматизация PPCАвтоматична перевірка помилок

Неможливо швидко вручну виконати пошук по великих облікових записах і усунути всі проблеми перед тим, як вони почнуть впливати на ефективність реклами. Рекомендуємо використовувати скрипти Google, наприклад Google Account Anomaly Detector для виявлення загальних помилок у різних облікових записах. Скрипти автоматично сканують обліковий запис щогодини та надсилають швидкий звіт на пошту. Також підійдуть для перевірки певних збоїв в облікових записах для автоматизації тексту оголошення. Створення копії об’яви займе багато часу, особливо для великого облікового запису. Це можна робити автоматично. Для цього лише переконатись, що є оновлений фід даних про товар.

Автоматичне тестування

Важливо проводити A/B тестування за допомогою Google Ads. Звичайно ж, не тільки процес автоматизації рекламних оголошень підвищить ефективність кампаній. Постійне тестування допомагає зрозуміти, що краще працює на цільову аудиторію. Під час тестування необхідно зібрати якомога більше даних, включаючи ключові слова, текст, оформлення заголовків, пристрої та інше.

 

Як правильно збирати ключові слова для PPC можна знайти в нашій статті «Як зібрати ключові слова для РРС: ефективні методи збору ключів для платної реклами»

 

Висновок

Реклама PPC це складова маркетингової стратегії. Автоматизація контекстної реклами дає більше часу на вирішення найважливіших питань. Є можливість зосередитись на управлінні, масштабуванні бізнесу. Потрібно навчитися отримувати кращі результати за менших фінансових витрат. Автоматизація реклами в Google Ads приваблює нових потенційних клієнтів, приносить високий прибуток і підвищує рентабельність інвестицій.

Якщо ви все ж таки не впевнені, що зможете самостійно працювати з контекстною рекламою, пропонуємо повідомити нам про це і залишити заявку. Ми швидко вирішуємо питання, чи ви отримуєте ефективний результат.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

превью смм юа

Топ-9 трендів SMM у 2023 році, які ви маєте знати

Дізнайтеся, які тренди SMM у 2023 році допоможуть вам просунути компанію, обігнати конкурентів та отримати нових клієнтів

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності