Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Як бренд може збільшити прибуток за допомогою соціальних мереж?

Як бренд може збільшити прибуток за допомогою соціальних мереж?

22.05.2023

Анастасія Кузнецова


Згідно зі статистикою, 73% маркетологів вважають соціальні мережі дуже корисними інструментами для розвитку і просування бренду. Створення привабливого контенту, спілкування з підписниками, аналіз даних і результатів, а також розміщення реклами вдосконалить вашу бізнес-стратегію. Найпопулярнішими майданчиками для розвитку бренду є Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, TikTok та YouTube. За даними GlobalLogic, кількість українських користувачів у цих соціальних мережах досягає таких позначок:

Як збільшити прибуток у соцмережах

У цій статті ви переконаєтеся в тому, що соціальні мережі можуть стати потужним маркетинговим інструментом для збільшення продажів. Окрім цього, ми поділимося найдієвішими порадами, які допоможуть збільшити прибуток бренду швидко та ефективно. Чи варто використовувати соціальні мережі для збільшення продажів?

Соціальні мережі стали невід’ємною частиною життя сучасної людини: у 2021 році понад 4,26 мільярда людей користувалися соціальними мережами в усьому світі. За прогнозами, у 2027 році ця цифра зросте майже до шести мільярдів.

Зокрема, соціальні мережі впливають на рішення клієнта щодо здійснення покупки. Згідно із статистикою, 75% користувачів Інтернету використовують соціальні мережі для пошуку та купівлі продуктів. Споживачі все частіше використовують соціальні мережі для знайомства з новими брендами, продуктами та послугами, що є потенційною можливістю для збільшення продажів компанії. Окрім цього, широкий функціонал інструментів популярних майданчиків забезпечать ваш бізнес такими перевагами:

 • Можливість заявити про себе. У соціальних мережах ви можете швидко розвивати навіть щойно створений бренд. Створюйте креативи з  відображенням tone of voice бренду та його цінностей, діліться користувацьким контентом задля підвищення впізнаваності продукту.  
 • Швидке просування. У вас є чудова можливість для рекламування продукту серед обраної вами демографічної групи у вибраний вами час за допомогою цільового просування у соціальних мережах.
 • Розповсюдження контенту. Ви можете обирати різні типи контенту, в залежності від уподобань цільової аудиторії. За допомогою широкого функціоналу можна втілити в життя навіть найграндіозніші ідеї! 
 • Клієнтоорієнтований сервіс. У соціальних мережах немає чіткого розмежування між брендом та його клієнтами. Завдяки тому, що ви можете спілкуватися з підписниками напряму, у вас є можливість заздалегідь виявляти проблеми та вирішувати конфлікти.  
 • Оцінка результатів. При підключенні бізнес-акаунту у соціальних мережах, у вас буде доступ до даних аналітики. Вичерпні звіти, які автоматично генеруються платформою, дозволять внести своєчасні корективи у маркетингову стратегію.  

Сподіваємось, що ці аргументи змогли вас переконати у необхідності ведення соціальних мереж бренду. Тепер радимо визначитися із вибором конкретних платформам, які будуть найбільш дієвими саме для вашого бізнесу. 

Facebook 

 • Facebook є третім за відвідуваністю веб-сайтом після Google і YouTube. Соціальна мережа випереджає навіть Twitter і Instagram.
 • Facebook може похвалитися 2,96 мільярдами активних користувачів щомісяця. Це робить його найбільш використовуваною платформою соціальних мереж у всьому світі.
 • У 2022 році загальний дохід Facebook від реклами склав 113 мільярдів доларів. Додаткові комісії та платежі принесли дохід у розмірі 2 мільярдів доларів.
 • При створенні контенту варто враховувати вік цільової аудиторії цієї платформи: Facebook є улюбленою соціальною мереж серед людей 35-44 років
 • Згідно з дослідженням WordStream, реклама у Facebook має середній CTR 0,90 % у всіх галузях. Зважаючи на це, кліки різняться для галузей роздрібної торгівлі. Так, у сфері юридичних послуг, одягу, краси та фітнесу рейтинг кліків становить щонайменше 1%.

Instagram 

 • Instagram налічує приблизно 2 мільярди активних користувачів щомісяця. Таким чином, платформа є четвертою за популярністю соціальною мережею.
 • Соціальна мережа посідає п’яте місце за відвідуваністю у всьому світі.
 • За даними Insider Intelligence, у 2022 році Instagram отримав 43,2 мільярда доларів доходу від реклами. 
 • Платформа є найбільш популярною серед людей віком від 18 до 34 років. Користувачі цієї вікової категорії складають понад 60% бази користувачів Instagram. 
 • Згідно з внутрішніми даними Instagram, 50% користувачів починають більше цікавитися брендом після того, як бачать його рекламу в Instagram. 

YouTube

 • YouTube налічує близько 2,6 мільярдів активних користувачів щомісяця в понад 100 країнах. Щодня платформою користуються майже 122 мільйони людей.
 • Платформа є найбільш популярною серед людей від 15 до 35 років.
 • YouTube є перспективною рекламною платформою для брендів:  у четвертому кварталі 2021 року платформа отримала 7,9 мільярдів доларів доходу від реклами.
 • Платформа може похвалитися і високими показниками залученості користувачів: щодня люди переглядають понад 1 мільярд годин відеоконтенту.

TikTok

 • Чи допоможе TikTok збільшити продажі вашого бренду? Безперечно, адже 97 % представників покоління Z використовують соціальні мережі в якості джерела натхнення для покупок.
 • Третина користувачів TikTok використовує платформу, щоб бути в курсі останніх новинок їх улюблених брендів. 
 • В середньому користувачі проводять у застосунку понад 1,5 години на день.

При розвитку бізнес-акаунту у цій соціальній мережі ви маєте враховувати кілька факторів: інтереси та вік цільової аудиторії, а також швидкий темп розвитку самої платформи. Для того, аби TikTok став потужним маркетинговим інструментом у ваших руках, варто постійно моніторити тренди, використовувати доцільні хештеги та створювати унікальний і захопливий контент. Поради для збільшення продажів через соціальні мережі

Саме час перейти до найцікавішого — представляємо вашій увазі дієві поради, які допоможуть збільшити продажі компанії за допомогою соціальних мереж. 

Налагоджуйте стосунки з клієнтами та комунікуйте з ними

Згідно з дослідженням Sprout Social, 72% людей відчувають тісний зв’язок із брендом, якщо він використовує соціальні мережі. Тому перша порада — використовувати соціальні мережі не лише для продажу, а ще й для налагодження органічних стосунків із клієнтами. По-перше, це допоможе покращити загальне враження потенційних клієнтів від досвіду співпраці з вами. Налагоджена комунікація допоможе користувачам більше про вас дізнатися, і в результаті вони віддадуть перевагу вашому продукту і не підуть до конкурентів. 

По-друге, працювати на створення довірливих стосунків треба постійно. Це особливо важливо для брендів, які пропонують товари або послуги за високою ціною. Враховуйте те,  що покупцям зазвичай потрібен час, щоб впевнитись у користі вашого продукту. Розміщуйте цільову рекламу, публікуйте релевантний контент, забезпечуйте клієнтів ціннісною інформацією про продукт, щоб побудувати відносини з потенційними клієнтами якомога швидше. 

Кейс: мережа магазинів “EVA” використовує різні способи для комунікації з аудиторією. Наприклад, у stories публікуються тематичні опитування, привітання зі святами, анонси акцій тощо. У стрічці можна побачити чималу кількість користувацького контенту, а також бренд часто проводить розіграші та конкурси для підписників. 

Як збільшити прибуток у соцмережах

Приділяйте час якісному обслуговуванню

Соціальні мережі можна використовувати не тільки для просування, а ще й для вирішення нагальних питань чи проблем клієнтів. Це дозволяє користувачам зв’язатися з вашою командою напряму та вирішити свої проблеми за короткий проміжок часу. 

Згідно зі статистикою, 50% споживачів стверджують, що надання своєчасних відповідей на питання впливає на їхнє рішення щодо покупки. Для того, аби покращити користувацький досвід взаємодії із брендом, радимо прислухатися до таких порад:

 • Встановіть конкретні часові проміжки, протягом яких клієнт може очікувати на відповідь. Наприклад: “Дякуємо за ваше звернення. Наша служба підтримки зв’яжеться з вами протягом 24 годин”.
 • Після того, як ви встановили час для очікування відповіді, повідомте про це свою аудиторію: “Ми онлайн з 9:00 до 17:00” або “З радістю відповімо на ваш запит протягом 30 хвилин”. Таким чином, споживачі зможуть уникнути розчарування у вашому бренді та будуть знати, якого результати очікувати.
 • Для цілодобової підтримки клієнтів можна підключити чат-ботів. Вони можуть надавати відповіді на найпоширеніші питання, а також обробляти запити і направляти їх до конкретного відділу. Це значно зекономить час клієнта і команди, що працює над розвитком бренду.
 • Якщо ви помітили, що клієнти регулярно ставлять одні й ті самі питання, то саме час задуматися над інформаційним наповненням сторінки. Можливо, треба надавати більше інформації про продукт, його користь, асортимент, ціну тощо. Знову ж таки, таким чином ви зможете зекономити купу часу та зусиль команди. 

Кейс: Hootsuite має окрему платформу для підтримки та обслуговування клієнтів. Посилання розміщено в шапці профілю в Instagram, а також на офіційному веб-сайті. Користувачу запропонують заповнити форму щодо причини звернення. 

Як збільшити прибуток у соцмережах

Як збільшити прибуток у соцмережах

Поширюйте користувацький контент

Користувацький контент (UGC) — це будь-який контент (текст, відео, зображення, огляди тощо), що створений людьми, а не брендами. Він може бути опублікований у соціальних мережах, веб-ресурсах чи на інших каналах. Поширення брендом користувацького контенту може впливати на залученість аудиторії, а також підвищити конверсію. 

Такий спосіб надає клієнтам унікальну можливість брати участь у розвитку бренду, а не просто споглядати за наповненням сторінки зі сторони. Людям подобається бути частиною чогось більшого, і завдяки цьому з’являється лояльність до вашого продукту. UGC стане доказом того, що ваш продукт дійсно вартий уваги. Наприклад, ваша аудиторія бачить задоволених людей, які вже використовують ваш продукт, і саме це стане вирішальним тригером для здійснення покупки.

Важливо не піддаватися спокусі підробити користувацький контент: аудиторія швидко відчує хибні настрої, які можуть серйозно зашкодити репутації вашого бренду. Також, про поширення користувацького контенту треба думати на початкових етапах, адже він не з’явиться сам по собі. Бренд має подавати приклад того, як людям взаємодіяти із продуктом. 

Наведемо умовний приклад: якщо ви хочете, щоб люди знімали розпаковки, то передусім треба самостійно започаткувати такий тренд. Купуйте огляди у відомих блогерів, або самостійно наповнюйте стрічку публікаціями із взаємодією з продуктом. 

Як збільшити прибуток у соцмережах

Спілкуйтесь з аудиторією та підтримуйте активність

Спілкування з клієнтами не повинно обмежуватися лише спонуканнями до покупки. Намагайтеся розважати, інформувати чи спілкуватися зі своїми підписниками щоразу, коли це можливо. Невимушені stories та життєві відеоролики відображатимуть реальну сторону бренду. Беріть участь в обговореннях, дискусіях, а також відповідайте на коментарі. При спілкуванні з аудиторією зосередьтесь на ключових моментах:

 • відповіді на коментарі мають бути корисними, ввічливими та закривати конкретний запит клієнта. 
 • не варто забувати про повідомлення у месенджерах: надавайте швидкі і вичерпні відповіді. Також радимо розробити окремий регламент для комунікації у приватних повідомленнях, аби якість комунікації із клієнтом не постраждала. 
 • зосередьтесь на публічній активності: лайкайте профілі своїх підписників, публікуйте stories, які показують реальну сторону бренду; влаштовуйте ситуативи, розіграші, опитування.  

Створіть розклад публікацій

Ви можете скласти найдієвішу контент-стратегію у світі, але який у ній сенс, якщо ви публікуватимете дописи невчасно? На жаль, ідеальної формули для публікації дописів у соціальних мережах не існує. Ідеальна частота та час публікації ваших повідомлень залежить від цільової аудиторії, ніші бренду, типу контенту тощо. Окрім цього, ви заздалегідь не можете передбачити усіх інфоприводів, які можуть згодом з’явитися. Саме тому радимо керуватися двома факторами — години активності ЦА та частотність публікацій. 

Найпростіший спосіб дізнатися, коли ваша аудиторія перебуває онлайн і готова до споживання контенту, це використовувати аналітичні сервіси. Платформа Hootsuite не тільки забезпечить вас вичерпним звітом, а ще й повідомить вас, коли найкраще публікувати дописи відповідно до демографічних і соціальних даних підписників.

Частота публікацій є одним із факторів, які впливають на просування і ранжування контенту. В залежності від кожної соціальної мережі, рекомендації можуть різнитися: 

 • У червні 2021 року генеральний директор Instagram Адам Моссері підтвердив, що публікація двох постів на тиждень і двох stories на день — найкращий спосіб досягти успіху. Зокрема, публікація двох і більше дописів на день може знизити охоплення для сторінки через особливості вашої цільової аудиторії.
 • TikTok рекомендує публікувати відео не рідше одного разу на день і не більше чотирьох разів на день для досягнення найкращих результатів.
 • Для Facebook актуальність є основним чинником для кращого ранжування дописів. Нові публікації завжди мають більшу вагу, однак тут варто орієнтуватися на особливості своєї цільової аудиторії. 

Співпрацюйте з інфлюенсерами

Головна мета співпраці із впливовими особами – це виплекати справжню любов користувачів до вашого бренду. Чому це важливо? Статистичні дані говорять самі за себе:

 • 61% споживачів довіряє рекомендаціям впливових осіб, в той час як лише 38 % довіряють довіряють брендовому контенту соціальних мереж;
 • 93% маркетологів використовують маркетинг впливу у своїх кампаніях, і вважають цей спосіб одним із найдієвіших у своїх рекламних стратегіях;
 • 80% споживачів здійснюють покупки на основі рекомендацій від впливових осіб.

Для того, щоб отримати максимальну віддачу від співпраці з впливовими особами, необхідно брати активну участь протягом усього життєвого циклу партнерства. Це не тільки підвищить ефективність рекламних кампаній, але й зміцнить стосунки з інфлюенсерами. Наведемо кілька рекомендацій, які допоможуть зробити співпрацю максимально ефективною:

 • Визначте свої цілі. Важливо розробити і організувати чіткий робочий процес для співпраці, щоб ви могли максимізувати свої маркетингові зусилля. Для цього визначтесь із метою кампанії: залучення нової аудиторії, підвищення впізнаваності, збільшення продажів тощо. 
 • Налагодьте контакт із інфлюенсером. Уявіть, що ви приймаєте до команди нового співробітника. Ознайомте лідера думок із цінностями бренду, його користю, перевагами.  Завдяки плавному процесу адаптації інфлюенсер зможе відчути зв’язок із брендом та надихнутися на створення потужного та автентичного контенту.
 • Не використовуйте універсальний підхід до співпраці. Ефективна маркетингова стратегія впливу вимагає, щоб ви спілкувалися з потрібними людьми, використовуючи правильні інструменти. Перший крок – визначити, хто є вашою цільовою аудиторією для конкретної кампанії. Після цього треба підібрати саме ті формати контенту, які будуть цікавити потенційних клієнтів найбільше. Проаналізуйте діяльність конкурентів, однак не використовуйте одні й ті ж самі інструменти. 
 • Вимірюйте показники ефективності. Важливо мати чітке уявлення про метрики, які дадуть вам точну картину щодо результатів співпраці. Орієнтуйтеся на кінцеву мету та використовуйте автоматизовані інструменти для аналізу даних. 
 • Спілкуйтеся із впливовими особами. Прозора і чітка комунікація важлива для підтримки партнерських відносин із впливовими особами. Складіть чіткий бриф, у якому будуть прописані ваші очікування щодо співпраці. Тримайте інфлюенсера в курсі щодо змін із життя бренду. Наявність продуманої маркетингової стратегії впливу допоможе вам значно збільшити дохід та рентабельність інвестицій.

Кейс: мережа супермаркетів “Сільпо” активно співпрацює із популярними блогерами. Так, інфлюенсери у кулінарній ніші у своїх рецептах рекламують продукти, які вони придбали за “ціною тижня”. Знайшлося місце і для розважального контенту: у соціальній мережі TikTok своєрідним амбасадором щотижневих акцій виступає блогер Влад Шевченко. Так, відеоролики із його участю збирають понад 4 млн. переглядів. Висновки

У цій статті ми поділилися найбільш ефективними порадами, які допоможуть вашомуц бренду збільшити продажі через соціальні мережі. Більшість із них пов’язана із завоюванням довіри вашої цільової аудиторії, а також забезпечення клієнтоорієнтованого сервісу. Однак головне завдання полягає в тому, щоб звести до мінімуму будь-які труднощі, які можуть відмовити людей від здійснення покупки.

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності