Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Як оптимізувати контекстну рекламу для нерухомості з урахуванням сезонності

Як оптимізувати контекстну рекламу для нерухомості з урахуванням сезонності

17.12.2020

Ольга Коцофане


Перед запуском реклами потрібно враховувати всі фактори. Один з них – сезонність, коли за певний проміжок часу відбувається різкий спад або підйом інтересу з боку споживача. Очевидний приклад – попит на квіти перед 8 березня різко збільшується. Логічно збільшити бюджети на просування квіткового магазину, щоб отримати більше продажів в цей період. Точно так само можна використовувати сезонність і в інших нішах. Далі ми розповімо, як оптимізувати контекстну рекламу нерухомості по сезонах.

Как оптимизировать контекстную рекламу недвижимости с учетом сезонности

 

Як визначити сезонність в рекламі нерухомості і які фактори на неї впливають

Щоб розібратися, як оптимізувати контекстну рекламу для нерухомості по сезонах, потрібно зрозуміти, коли йде спад попиту і навпаки. Для цього не потрібно бути великим аналітиком. Варто скористатися Google Analytics і даними трафіку з сайту, який просувається по місяцях. За графіком нижче видно, що користуються найбільшим попитом з березня по червень. Але тут потрібно враховувати особливості періоду – наприклад, в 2020 році як раз в цей час була пандемія, тому дані не можуть бути вірними для всіх років. Крім того, в якийсь період контекстна реклама для нерухомості могла не показуватися, тому трафік приходив тільки органічний.

Як проаналізувати сезонність в рекламі нерухомості

Більш правильно користуватися історією запитів в Google Trends, вибравши потрібний регіон. Наприклад, за запитом «купити квартиру» в Україні графік в 2019 році досить рівний, а в 2020 на скрині видно спад, який почався в кінці лютого і тривав до середини квітня. Це пов’язано з жорстким карантином, який був в Україні в цей період. Але, в цілому, графіки 2020 роки не показові.

Популярність запиту по нерухомості в Україні за 2019 рік

Популярність запиту по нерухомості в Україні за 2019 рік

Динаміка популярності запиту

Динаміка популярності запиту “купити квартиру” за 2020 й рік

Попит на нерухомість здебільшого залежить від вартості. Осінь – фаза активності бізнесу, так як бізнеси переїжджають з одного регіону в інший, відкриваються нові. Одночасно з тим, вартість на нерухомість піднімається, що логічно.

До нового року попит може знову підвищуватися, так як забудовники влаштовують новорічні акції, знижки, а на роботі виплачують премії. Все це сприяє зростанню інтересу до нерухомості. Після нового року все економлять після свят, звикають до роботи, до квартир інтересу немає – попит максимально низький. Навесні люди намагаються купити квартиру, щоб встигнути на сезонні знижки. А влітку попит підвищений в курортних районах – тоді місто виглядає найбільш презентабельно, і легше зважитися на покупку квартири.

 

Як оптимізувати контекстну рекламу для нерухомості?

Тепер зрозуміло, як визначити, коли з більшою ймовірністю буде «вибух» ринку нерухомості, а коли затишшя. Відповідно до цього потрібно заздалегідь підготувати рекламні кампанії.

Якщо ви тільки запускаєте РК, вам буде корисна стаття про те, як правильно продавати нерухомість онлайн. Експерт Webpromo Іван Бурач поділився в матеріалі власним досвідом роботи з даної нішею. Він розповів, як скласти портрет ЦА, як оцінити обсяг ЦА і спрогнозувати бюджети, а також як сформувати структуру акаунтів в Google Ads та Facebook Ads.

При спаді сезонності

В цілому, в несезон можна знизити ставки і денний бюджет, так як конкурентів стає менше. Також можна робити великі знижки, щоб відвернути увагу від конкурентів.

Якщо в сезон реклама крутилась тільки на Пошуку, є сенс запустити її в КМС і РСЯ, розширити цільову аудиторію. Можна подумати про болях потенційних клієнтів і посилатися на них. Наприклад, відомо, що місць в дитячому садку не вистачає, а в рекламованої новобудові якраз є дитячий сад від забудовника. Тоді можна запускати рекламу на запити «дитячий сад в мікрорайоні такому-то».

Як оптимізувати контекстну рекламу нерухомості в період спаду сезонності

Спад – це привід запустити ретаргет на тих, хто був на сайті, не пішов у відмову, але не відправив заявку і не подзвонив. Посил може бути про знижку і інших вигідні пропозиції.

Способи оптимізації контекстної реклами нерухомості

При зростанні сезонності

При зростанні сезонності в контекстній рекламі конкуренти активізуються, і потрібно докласти всіх зусиль, щоб бути помітніше їх: підвищити денні бюджети і ставки, рекламуватися по конкурентних запитах, створити якомога більше цільових аудиторій, максимально повно складати оголошення і доносити думку до клієнтів.

Оптимізація контекстної реклами для нерухомості

Приклад розширеного оголошення для продажу нерухомості

Таким чином, можна витрачати бюджет ефективно, отримувати більше лидов. Ви не можете самостійно вплинути на попит, але оптимізація контекстної реклами може згладити різке зменшення кількості і принесе більший дохід на підйомі.

Висновки

Сезонність – це не бар’єр для просування нерухомості в контекстній рекламі, а можливість. Маючи дані про те, коли ваш товар або послуга найбільш затребувані, а коли ні, ви зможете оптимально розподілити бюджети на рекламу. В результаті отримаєте більше лидов з уже запущених РК за нижчою ціною.

 

Інші статті по темі PPC в блозі Webpromo:

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності