Чому 43% всіх сайтів створено на WordPress?
05.09.2022
Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова
Система керування контентом або CMS — це веб-додаток, за допомогою якого можна керувати вмістом на сайті без професійних навичок програмування. Уявіть, наскільки програма спрощує життя редакторам, авторам та власникам сайту. Система включає готовий шаблон, структуру сайту, де можна вносити зміни, редагувати контент.
WordPress — найпопулярніша CMS у світі. Чому це відбувається? У статті розбираємо переваги системи та причини, чому власники сайтів обирають саме WordPress.
Зміст:
1. Динаміка популярності WordPress
2. Чому 43% всіх веб-сайтів створено на WordPress?
- Доступність та простота використання
- Зручний інтерфейс
- Спрощена інтеграція аналітики
- Спільнота WordPress
3. Резюме
Динаміка популярності WordPress
Дослідження W3Techs показало, що 43% сайтів розроблено на WordPress. Вперше систему запустили у 2007 році для ведення блогу. Також згідно з даними, WordPress займає 64,2% ринку.
Це великий відрив, порівняно з іншими платформами CMS. Кількість сайтів на WordPress зросла на 3,5% порівняно з 2021 роком.
Чому 43% всіх веб-сайтів створено на WordPress?
Популярність говорить про якість системи, якщо її вибирають більшість фахівців. У чому перевага WordPress? Давайте розбиратися
Доступність та простота використання
WordPress має програмне забезпечення з відкритим кодом. Це означає, що можна самостійно та безкоштовно вносити зміни, розширені модифікації. Система дозволяє встановлювати додаткові плагіни (безкоштовні чи платні) та збільшувати можливості WordPress. Згодом виходять більш просунуті плагіни, що також розширює функціональність платформи.
З 2007 року WordPress значно перетворився із платформи для ведення блогу система вийшла на професійний рівень. Наразі WordPress використовується в електронній комерції (інтернет-магазини), на ній працюють комерційні та інформаційні сайти, лендинги та інші типи ресурсів.
Зручний інтерфейс
WordPress має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Тому освоїти програму може кожен учасник команди, не маючи професійних навичок програмування. Легко керувати сайтом самостійно, вносити зміни до меню, редагувати публікації та зображення.
Крім цього, всередині системи є безліч шаблонів під різні види діяльності. Ви зможете вибрати індивідуальний дизайн.
Спрощена інтеграція з аналітикою
Щоб інтегрувати аналітику на WordPress, не потрібно просити про це фахівців. Необхідно лише вибрати та встановити плагін. Інтегрувати обліковий запис Google Analytics можна декількома способами:
- Site Kit від Google — безкоштовний плагін, що з’єднує Google Analytics та WordPress. Також він збирає дані з інших сервісів Google, зокрема Google Search Console, Google AdSense та PageSpeed Insights, що дозволить вам аналізувати інформацію за допомогою зручної панелі моніторингу.
- Google Tag Manager (GTM) — така конфігурація є безпечною й дає можливість тестувати нові рішення в режимі налагодження Tag Manager. При цьому не виникає ризиків «зіпсувати» сайт.
- Додати код вручну. Для цього необхідно самостійно додати код відстеження Google Analytics на тему WordPress.
Спільнота WordPress
Популярність WordPress означає величезну спільноту. Існує форум із підтримкою, де можна уточнити будь-яке питання, знайти вирішення проблеми, тощо.
Резюме
WordPress демонструє зростання популярності. З початку запуску й до сьогодні на CMS створена більша частина сайтів у світі. Причиною цього є важливі та доступні функції для роботи будь-якого типу сайту. Легке керування, можливість розширити функціональність за допомогою плагінів збільшує кількість шанувальників цієї CMS. WordPress зручний та простий у роботі, за що його обирає більшість розробників і власників сайтів.