Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

26.12.2022

Юрій Телець


За даними від StatCounter, Google продовжує залишатися найважливішою пошуковою системою у світі. Тому не дивно, що для успішного просування бізнесу дуже важливо, щоб пошуковик звернув увагу на ваш сайт. Редакція Webpromo готова поділитися невеликими секретами про те, як вивести веб-сайт на перші позиції пошукової видачі. Може, ви не знали, але Google любить:

 

Висока швидкість

Кожен з нас знає, наскільки важливо швидко перейти на сайт і не чекати, поки завантажиться сторінка. Не дивно, що пошукова система на перші позиції ставить сайти з вищою швидкістю, а на нижчі – з найгіршою. Перевірити швидкість свого сайту можна за допомогою спеціального інструменту Google  PageSpeed Insights.

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

Google рекомендує, щоб сторінка завантажувалась менше, ніж за три секунди. Це гранична межа, встановлена ​​для стандартної швидкості сторінки вебсайту.



 

Оптимізація для мобільних пристроїв

Оскільки для перегляду вебсайту ми використовуємо кілька пристроїв (починаючи від смартфонів, стаціонарних комп’ютерів, ноутбуків і закінчуючи планшетами), Google рекомендує оптимізувати його для мобільних пристроїв. Задля ефективної реалізації цього процесу Google запустив свою адаптивну структуру AMP (Accelerated Mobile Pages). Перевірити, наскільки ваш сайт є оптимізованим для мобільних телефонів, можна за допомогою Google Mobile-Friendly Test.

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

 

SSL-сертифікат

Для Google дуже важливо, щоб вебсайт був безпечним, а інформація про користувача – захищеною. Так, подбайте про те, щоб ваш сайт мав SSL-сертифікат – криптографічний підпис, який повідомляє браузерам, що вебсайт є безпечним. Google зробив його чинником ранжирування у своєму алгоритмі пошуку, а Google Chrome почав відображати вебсайти без сертифіката SSL, як «небезпечні». Встановити SSL-сертифікат можна за допомогою Let’s Encrypt.

 

Якісні посилання

Особливу любов Google проявляє до вебсайтів із якісними вхідними посиланнями. Ви не коли не замислювалися, чому, наприклад, такі сайти, як Washington Post або CNN, займають вищі позиції в пошукових системах? Відповідь простіша, ніж ви думаєте! Справа в тому, що вони мають посилання з інших вебсайтів з високим авторитетом домену (Domain Authority). Це означає, що якщо один вебсайт посилається на інший, він автоматично підтримує його. 

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

Якщо на вашому сайті буде багато якісних вхідних посилань, будьте впевнені, що Google зверне на це увагу та підніме його у пошуковій видачі. Для створення таких посилань радимо активно запроваджувати гостьові публікації.

Важливо! Внутрішні посилання потрібно періодично перевіряти на справність. З часом сторінки можуть видалятися із сайту, переноситися, “ламатися” і несправні посилання починають працювати проти ранжирування сайту. Про те, як знайти та виправити “биті” посилання, читайте у нашій статті.

 

Баланс внутрішніх і зовнішніх посилань

Продовжимо тему про посилання й зазначимо, що якщо на вашій вебсторінці буде багато внутрішніх посилань, пошукові роботи Google точно заплутаються. Вони вважають, що перед ними ресурсна сторінка сайту, а значить її не потрібно ранжувати. Ідентична ситуація формується і стосовно зовнішніх посилань. Якщо на вебсторінці надто багато зовнішніх посилань, боти Google будуть розглядати її як портал або прихований домен і так само не ранжуватимуть. Щоб уникнути такої ситуації, стежте за балансом внутрішніх і зовнішніх посилань на кожній сторінці.

 

Структуризація сторінок та розмітка схеми

Google любить вебсайти з правильною структурою, де одна сторінка посилається на іншу і таким чином формує вертикальну ієрархію.

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт Джерело: https://www.lumar.io

Це дає Google можливість зрозуміти, якій сторінці варто надавати більшого значення на вебсайті. У той же час взаємопов’язаність з іншими сторінками необхідна для того, щоб посилальна маса могла рівномірно розподілятися по сайту. Тоді Google без проблем зможе індексувати всі основні сторінки.

Також для Google важливо, щоб на всіх сторінках була доступна розмітка схеми. Раніше пошукова система не могла розрізнити, чи є сайт веб-сайтом електронної комерції, рецептів, новинного матеріалу або оглядів. Для уникнення такої ситуації були введені теги розмітки. Вони дозволяють власникам вебсайтів повідомляти Google про тип розміщеного контенту.

 *Schema.org – це основний інструмент створення розмітки. Щоб скористатися ним, достатньо вибрати на сайті нішу та формат сторінки, і ресурс покаже оптимальну схему розмітки для сторінки.

 

Оптимізація сторінки

На основі внутрішньої оптимізації вашого вебсайту Google визначає гідний він рейтингу чи ні. Якщо вебсайт не відповідає вимогам алгоритмів пошукової системи, то на зростання органічного трафіку розраховувати не доведеться. Тому радимо переконатися в тому, що кожну сторінку вашого сайту правильно введено в загальну структуру та оптимізовано.



 

Якісний контент

Як і ми, Google дуже цінує зміст. Тому на першому місці у пошуковому рейтингу завжди буде детальний, релевантний та водночас простий для розуміння контент. Під час створення вебсайту переконайтеся, що ви найняли досвідченого автора SEO-контенту, який може створювати якісні матеріали, що відповідають вашій ніші. Чим глибше висвітлюватиметься тема, тим краще це відобразиться у результатах Google.

Чинники, за якими Google оцінює якість вашого контенту, називаються в посібнику пошукової системи для асесорів E-A-T. Абревіатура розшифровується як “експертність, авторитетність та достовірність”. Алгоритм застосовується до сайтів YMYL, але його вплив і на інші сайти також поступово стає помітним.

 

Мультиформатний контент

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

Зображення від vector4stock на Freepik

Припустимо, ви знайшли людину, яка пише класний матеріал. Але, на жаль, цього буде замало. Пояснюємо чому. Ви любите одноманітний контент? Ось і пошукові боти теж немає 😉 Тому вкрай важливо, щоб на вашому сайті були не тільки текстові фрагменти, але і фотографії, картинки, відео, аудіо, графіки тощо. Адже завдяки мультиформатному контенту ваш сайт може легко ранжуватися в пошуковій видачі Google за посиланнями.



 

Часті запитання (F.A.Q.)

Google любить запитання, тому що може відображати їх у відповідному розділі «Схожі запити».

Топ-10 фішок, за допомогою яких Google «полюбить» ваш сайт

Чим більше на сторінках вашого сайту буде відповідей на запитання і чим більше вони оптимізовані для пошукових систем, тим більші шанси на ранжування сайту в пошукових системах. Так, безліч вебсайтів сьогодні можуть потрапити в топ тільки завдяки тому, що здобули популярність у розділі «Схожі запити».

 

💌P.S. Хтось вважає, що кохання потрібно добиватися. Хтось – що воно приходить саме. Ми ж надали вам перевірені на практиці та власному досвіді поради, які не просто допоможуть Google «полюбити» ваш сайт, а й вивести його на вершину рейтингу. Але пам’ятайте: рекомендації приносять успіх лише в тому випадку, якщо ви підходите до них з розумом.

Последние материалы рубрики

«Вітамінізований кейс», або Як за допомогою структурованого сайту та ребрендингу просувати екопродукцію: історія компанії VitaminBox

«Вітамінізований кейс», або Як за допомогою...

На прикладі нового кейсу ми покажемо, як підвищити впізнаваність бренду, розробити візуальний контент спеціально для ніші...

Аудит Google Ads

Аудит Google Ads: на що звернути увагу маркетологу?

Що таке аудит Google Ads? Які задачі виконує та як правильно провести аналіз облікового запису?

Оголошення Google Local Inventory Ads

Оголошення Google Local Inventory Ads: як вони працюють та кому...

Оголошення Google Local Inventory Ads — ефективний спосіб просування в інтернеті фізичних торгових точок. Про переваги та недоліки LIA, а також...

Аналоги Canva

Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з...

Графічний онлайн-редактор Canva — справжній фаворит багатьох digital-фахівців, які працюють із зображеннями чи презентаціями. Зважаючи на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності