Головна » Блог » CRO | Юзабіліті і підвищення конверсії сайту » Тренди UI/UX дизайну на 2022 рік: 15 актуальних інновацій

Тренди UI/UX дизайну на 2022 рік: 15 актуальних інновацій

03.11.2021

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Візуальна картинка на сайті або мобільному додатку відіграє важливу роль для звичайного користувача. Подібно до модних тенденцій, щороку експерти, які займаються розробкою веб-сайтів та додатків, роблять акценти на найактуальніших інноваціях, можливості використовувати для власного бренду. Тренди UI/UX дизайну на 2022 рік дозволять заздалегідь спрогнозувати тенденції для інтерфейсу, а також поліпшити досвід користувача.

Зміст:

  1. Що таке тренди UI/UX-дизайну?
  2. Навіщо знати та застосовувати тренди UI/UX-дизайну?
  3. Головні тренди UI/UX-дизайну 2022
  4. Підсумок

Тренды UX/UI дизайна 2022 

Що таке тренди UI/UX-дизайну?

Сучасне оформлення сайтів та мобільних додатків має величезну різноманітність. Сьогодні вже нікого не здивуєш анімацією, що спливає. Кілька років тому це був крутий та модний тренд, а тепер його можна зустріти в інтернеті повсюдно. При цьому професійні UI-дизайнери регулярно “задають” настрій й вигадують нові незвичайні фішки. Тренд UI/UX це інноваційні технології та модні принципи, які розробники використовують на своїх сайтах з метою завоювати інтерес та увагу аудиторії. У 2022 році актуальними вважаються інтерактивність, структурованість та яскравість.

 

Навіщо знати та застосовувати тренди UI/UX-дизайну?

Враховуючи, що щодня у мережі створюється понад півмільйона нових сайтів, потрібно вміти правильно виділитися серед конкурентів. Привабливий дизайн, зручний і зрозумілий інтерфейс це запорука успіху, головна складова іміджу бренду, що дозволяє привернути до себе увагу. На прикладі UX-дизайну можна оцінити рівень обслуговування клієнтів.

Згідно з дослідженням Tortal близько 88% користувачів, швидше за все, не повернуться на сайт повторно, якщо їм не сподобалося оформлення. Google провів власний аналіз, в рамках якого з’ясувалося, що майже 61% клієнтів будуть розчаровані брендом у разі поганого UX-дизайну, навіть незважаючи на симпатію до продукту. Аналіз тенденцій дозволяє прогнозувати запити та тренди UI/UX дизайну 2022 року.

 

Головні тренди UI/UX-дизайну 2022

1. Модернізовані 3D елементи

Візуальні ефекти чудово привертають увагу потенційної аудиторії, повністю демонструють віртуальний простір. Тренди UI/UX дизайну 2022 року спрямовані на скорочення часу відкриття ресурсу. У майбутньому наголос робитимуть на невеликі фреймворки (frameworks). Тривимірні елементи стануть корисним доповненням, можуть підвищити зручність користування. Дизайн буде виглядати більш оригінальним та незвичайним. У 2022 році фахівці в галузі розробки шукатимуть нові інструменти для швидкого завантаження інформації на сторінці, включаючи графічні зображення.

На даний момент створюється інтерактивна анімація, яка більше запам’ятовується користувачеві, але не знижує швидкість завантаження сайту. Основною метою такого малюнка є привернення уваги відвідувачів. Ефект руху позитивно відбивається на репутації компанії та її просуванні, збільшується кількість цільової аудиторії.

2. Абстрактна візуалізація

Багато брендів вже використовують спеціальне обладнання у тестовому режимі для створення подібної конструкції. Цей спосіб покращує комунікацію з клієнтом. Для знайомства з продуктом/послугою знадобиться менше часу завдяки функціональному інтерфейсу користувача.

Тренды UX/UI дизайна 20223. Технологія AR (Augmented Reality) та VR (Virtual Reality)

Однозначний тренд 2022 року. Щоб виділитися серед конкурентів та привернути увагу, потрібно виходити за рамки екранного інтерфейсу. AR та VR технології дають користувачеві можливість бачити, відтворювати цифрові об’єкти у реальному світі. Це дійсно покращить UI/UX-дизайн.

Тренды UX/UI дизайна 2022 год

4. Емоційний дизайн

Дизайн, що приваблює, допомагає встановлювати тісний зв’язок з вашою аудиторією. Візуальні “живі” елементи викликають у глядачів різні почуття та реакції, привертає увагу до сайту та спрощує продаж. Слід використовувати яскраві кольори, щоб виділити головні частини розділу UI/UX. Наприклад, оригінальний дизайн у стилі 90-х років викликає відчуття ностальгії. Можна використовувати ідею як відсилання у минуле із застосуванням сучасних технологій.

5. Геометрична структура

Це класика, яка не виходить із моди, основні правила зберігаються. Якщо ви не готові впровадити інноваційні технології, важливо створити структурований сайт або оформити мобільний додаток із використанням геометричних фігур.

Тренды UX/UI дизайна 2022 6. Голосовий пошук

Все частіше клієнти застосовують цю функцію в повсякденному житті. Це спрощує процес та скорочує час. У 2022 році голосовий пошук активно розвиватиметься та вдосконалюватиметься, оскільки з голосовим помічником простіше зв’язатися, використовуючи тільки його ім’я та ключовий запит. Тому розробники планують покращувати функціональність цієї області UX.

7. Темний дизайн

Тренд наступного року лише прогресуватиме. Багато користувачів відзначають, що активують саме темну тему у повсякденному житті. Відомо, що за такого світла відчувається менше навантаження на очі. Також, рекомендується вмикати темний фон, якщо використовувати пристрій перед сном. Це сприяє легкому засинанню, не впливає на якість сну. Темний режим у поєднанні з OLED (органічний світлодіод) може продовжити термін служби батареї. Багато великих компаній вже впровадили в UI/UX-дизайн темну тему у власні цифрові розробки. Популярність функції лише зростатиме. Окрім цього, у 2022 році компанії пропонуватимуть кілька варіантів дизайнів. Користувач самостійно зможе вибрати найбільш приємний для нього інтерфейс, що відповідає його перевагам.

Тренды UX/UI дизайна 20228. Дизайн із розділеним екраном

Екран умовно розділений на дві панелі контенту й згортається у вертикальний блок в інтерфейсі користувача на невеликому пристрої. Він дозволяє створювати контент, який не лише якісно працює на різних моделях гаджетів, а й добре виглядає. Основна причина популярності полягає в тому, що дизайн веб-сайту має відповідати мобільному додатку.

Тренды UX/UI дизайна 2022

9. Більше тексту

Тренди UI/UX 2022 повертають багаторівневі заголовки. Текст став більш вибраним елементом, який надає користувачам більше інформації з першого заходу на сторінку. Потрібно враховувати, що ця тенденція виглядатиме ще вигідніше з правильною друкаркою.

10. Нові шрифти

Типографічні тенденції змінюють напрямки щороку. У 2022 році дизайнери-розробники уникають класики і будуть використовувати засічки (короткий, зазвичай перпендикулярний штрих на кінці літери, з якого починається і закінчується основний штрих знака), розмір змінюватиметься від слова до слова, напівпрозорий шрифт перекриватиме непрозорий, а також будуть додані жирність та курсив. Formal Open Sans йде на другий план.

Тренды UX/UI дизайна 2022

11. Адаптація під нові гаджети

Процес постійно вимагає перегляду через оновлення технічних характеристик нових пристроїв. Виробники смартфонів випускають моделі із закругленими краями, без рамок. Дизайнери змушені адаптуватися та розробляти мобільні версії, додатки, виходячи із зовнішнього дизайну гаджетів. Завдання розробників — забезпечити для телефону якісну збільшену картинку, що повністю відповідає його параметрам.

12. Унікальна мікровзаємодія

Функція включає наявність тактильних оглядів у мобільній версії, можливість змінювати відтінок для різних станів програми, візуалізацію завантаження потрібної сторінки, додавання анімації при переході, наявність оригінальної реакції на натискання певних кнопок на сайті. Подібний індивідуальний підхід забезпечує “теплу” взаємодію між користувачем та ресурсом. Найчастіше такий контакт благотворно впливає на клієнта та гарантує, що він залишиться тут.

13. Висока продуктивність програмного забезпечення

Інструмент UI/UX сприяє швидкому завантаженню. Щоб підвищити цей показник, потрібно додати тільки ті елементи, які приносять користь, але при цьому не впливають на час завантаження.

14. Синхронізація між пристроями

Опція робить ваш сайт мультизадачним та підвищує продуктивність. У 2022 році функція буде актуальною як ніколи і корисною для оптимізації робочих процесів.

15. Розширена персоналізація

Це інструмент, за допомогою якого можна визначити, що конкретно цікавить вашу цільову аудиторію та запропонувати їй найрелевантніший варіант. Алгоритм персоналізації є важливою частиною UX-дизайну, що показує ефективність реклами.

У 2022 році багато брендів робитимуть акценти на впровадженні інтерактивних тенденцій. Основна мета UI-дизайну – спростити процес взаємодії з сайтом користувача, дотримуватися мінімалізму та простоти.

 

Підсумок

Багато трендів UI/UX дизайну 2022 перейдуть з поточного року, але матимуть більш якісний контент із використанням нових сучасних технологій. За основу слід брати впровадження більшої кількості інтерактивних елементів. При цьому важливо гармонійно та просто включати їх у загальний дизайн. Варто відзначити, що новий 2022 принесе чимало нововведень і відкриттів, тому можна сміливо назвати майбутній період дійсно інноваційним для інтерфейсу користувача. При цьому, не забувайте, що основне завдання UI/UX дизайну – це комфорт та зручність для користувачів.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

      

         

Последние материалы рубрики

Аналоги Canva

Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з...

Графічний онлайн-редактор Canva — справжній фаворит багатьох digital-фахівців, які працюють із зображеннями чи презентаціями. Зважаючи на...

сума збитків, яких зазнав український бізнес внаслідок війни

Скільки складає загальна сума збитків, яких зазнав...

Скільки українських підприємств постраждало та яка сума збитків?

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію, придумати персонажа та зацікавити потенційних клієнтів

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію,...

Хочете навчитися зацікавлювати потенційних клієнтів? Тоді нова стаття від редакції Webpromo допоможе вам у цьому, адже ви швидко...

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

У новій статті ми не просто розповідаємо про потенціал і користь аффілейт-маркетингу, а пояснюємо, що таке арбітраж трафіка та як від...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Рекомендую Webpromo, як надійних партнерів
Серед багатьох, ми обрали Webpromo
Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності