Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Вплив динамічного контенту на SEO: преваги та ризики адаптивності

Вплив динамічного контенту на SEO: преваги та ризики адаптивності

20.04.2021

Ольга Коцофане


Динамічний контент, він же адаптивний контент — це постійно мінливий контент, виходячи з інтересів користувача. Суть його полягає в тому, щоб персоналізувати підхід. Простий приклад виглядає так: коли в залежності від місця розташування або переваг відвідувачеві пропонують товар або послугу на основі отриманих даних про нього. Це здається очевидним перевагою динамічного контенту, але багато хто до цих пір сумніваються в його користь для SEO. Тому пропонуємо вам разом з нами розібратися в питанні, чи допомагає динамічний контент SEO-просуванню чи ні.

Як динамічний контент впливає на SEO 

Переваги динамічного контенту

Як і у кожної технології, яка стає популярною, у динамічного контенту є свої плюси і мінуси. Серед достоїнств:

 • продовжує сеанс і підвищує конверсію, так як конкретний користувач отримує більш релевантний відповідь;
 • підвищення лояльності до компанії, тому що персоналізація контенту змушує користувача відчувати себе особливим;
 • залучення — якщо є невеликий інтерактив, то користувач відчуває спободу в управлінні своїм контентом незалежно від пошукових роботів.

Однак важливим моментом в роботі з динамічним контентом є збір і зберігання особистих даних користувачів, які збираються для надання їм персоналізованих матеріалів. Тому компанії необхідно подбати про достатню захисту конфіденційної інформації про відвідувачів їх ресурсу, щоб не відбулося їх витоку. 

Як динамічний контент впливає на SEO і на що звернути увагу

Динамічний контент — це прогресивно і актуально в 2021 році. Але з точки зору SEO-просування використання постійно міняє контенту викликає питання. Чи враховує Google динамічність сторінок при ранжируванні? Чи може динамічний контент знизити позиції сайту і в яких випадках? На всі ці питання у Webpromo є відповіді і ми з радістю поділимося з вами своїми думками 🙂

 1. Динамічний контент корисний для SEO. Його ефективність проявляється за принципом снігової кулі: контент змінюється на основі інтересів кожного користувача ⇒ релевантність контенту запитом цього користувача підвищується ⇒ він охочіше взаємодіє зі сторінками, що говорить про поліпшення користувацького досвіду ⇒ досвід користувача як фактор ранжування позитивно впливає на органічний рейтинг сайту в Google.
 2. Динамічний контент бажано розміщувати на тих сторінках, де це доречно. Наприклад, на головних сторінках новинних сайтів або блогів, на головних сторінках інтернет-магазинів, в блоці рекомендованих товарів або статей і т. д.
 3. Статичні елементи на адаптивних сторінках повинні такими і залишатися. Наприклад, меню, рубрики, рядок пошуку, кнопка цільового дії.
 4. При використанні динамічного контенту є ризик бути виключеним з індексу за маскування, що є грубим порушенням в рамках пошукової системи Google. Як правило, це відбувається в тих випадках, коли Googlebot не може просканувати інформацію на сторінці з динамічним контентом. Детальніше про те, як правило налаштувати динамічне відображення на сайті, читайте у відповідному розділі Центру Google Пошуку для веб-майстрів.
 5. Щоб уникнути дублювання контенту в результаті його динамічного відображення, використовуйте канонічні теги. Вони вкажуть роботам Google на те, що показання сторінки є копіями і відносяться до вихідного URL.
 6. Також динамічний контент в SEO нерідко є причиною канібалізації ключових слів. Рішенням проблеми також стануть канонічні теги.
 7. На динамічних сторінках вкрай важливо стежити за швидкістю їх завантаження. Користувач швидше за все не захоче довго чекати, якщо нестатічность елементи будуть довго відображатися, що може привести до підвищення показника відмов. Для поліпшення швидкості завантаження сторінки можна застосовувати різні плагіни або ПО.
 8. І останнє, про що потрібно пам’ятати при роботі з динамічним контентом на сайті, — редиректи. У рекомендаціях Google по налаштуванню редиректів чітко вказано, що при перенаправлення користувачів слід виробляти або на основі JavaScript, або за допомогою тимчасового відповіді HTTP, відомого як «302 Found».

Висновок по динамічному контенту можна зробити наступний: можна вплинути на поведінкові фактори користувачів, але не на індексування сторінки. Головне, щоб сайт не обманював користувачів і не маніпулював результатами. У всьому іншому ніяких нарікань щодо застосування адаптивного контенту немає, адже правовласники сайтів керуються інтересами відвідувачів і пропонують найкращий варіант інформації.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

Останні матеріали рубрики

Як працює монетизація в українському Ютубі

Як працює монетизація в українському YouTube?

Заробляти гроші на YouTube – навряд причина створення каналу, але можливості заробітку приємний бонус. Наразі YouTube пропонує одразу кілька...

Google Analytics 4 для PPC: особливості, метрики, звіти та інше

Google Analytics 4 для PPC: особливості, метрики, звіти та інше

Більшість погодяться, що Google Analytics 4 має свої переваги. Які з них будуть корисними для PPC-спеціалістів – розповімо у цій статті.

Аудит юзабіліті сайту: навіщо його проводити і як це...

Якщо ви не знаєте, які ключові етапи включає в себе проведення аудиту юзабіліті веб-сайту, тоді рекомендуємо до прочитання цю статтю....

Найкращий час для постингу в Telegram у 2023 році

Telegram — це платформа, яку сучасні бренди активно використовують у своїх маркетингових стратегіях. На швидкість розвитку і показники...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності