3 сценарії, щоб почати продавати в Польщі онлайн
09.08.2022
Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова
Війна в Україні змінила звичне ведення бізнесу. Багато підприємців переключили увагу на європейський ринок. Польща відкриває реальну перспективу, щоб продавати товари та реалізувати бізнес ідеї. Сусідня країна надає багато можливостей. При цьому Польща є членом Євросоюзу, що збільшує перспективу розвиватися на міжнародний ринок. Як почати продавати у Польщі онлайн швидко? Ми розповідаємо про три можливі сценарії.
Зміст:
3 сценарії, щоб почати продавати в Польщі онлайн
Переваги Польщі для бізнесу
Нестабільна ситуація в Україні змушує підприємців шукати додаткові виходи на закордонні ринки. З іншого боку, це поштовх розвиватись та розширювати бізнес на територію інших країн. Про найтоповіші ринки, куди варто звернути свою увагу, рекомендуємо почитати у статті ТОП-5 привабливих світових ринків для українського бізнесу: які і чому?
Польща має перспективу для співпраці насамперед як член ЄС. Крім територіальної близькості, населення країни схоже на український менталітет. Це означає, що вам не доведеться кардинально змінювати напрямок, наново розробляти концепцію. Можна лише актуалізувати окремі напрями, але загалом залишити товари у початковому вигляді і розпочати продавати.
Також недавнє дослідження Gradus підтвердило популярність Польщі. Саме сюди переїхала більшість українського бізнесу після початку повномасштабного вторгнення. З чого ж слід почати?
3 сценарії, щоб почати продавати в Польщі онлайн
Не варто кидатися в крайнощі і одразу міняти локацію бізнесу. Це коштуватиме вам витратно і складно. Тому ми розглянемо три доступні способи, як почати продавати товари, якщо у вас свій інтернет-магазин. Виберіть для себе найбільш підходящий і дотримуйтесь його. При цьому, спирайтеся на бюджет, поточні умови та те, як ви бачите майбутнє компанії.
Доставка товарів у Польщу
Найпростіший спосіб почати продавати онлайн за кордоном — міжнародна доставка. Перевезення здійснюють такі служби як Укрпошта, Нова Пошта, Meest Express. У такому варіанті не потрібно повністю перекладати сайт польською мовою. Вашими покупцями можуть бути українці, які переїхали до Польщі, тимчасово там мешкають. Вам необхідно додати на сайт спосіб міжнародної доставки. Також уточнити деталі служби: тарифи та терміни доставки. Повідомити покупців, що такий варіант є і прописати інформацію у відповідному розділі. Цей спосіб підійде для малогабаритних товарів.
Локалізація інтернет-магазину
Цей варіант має на увазі розробку польської версії сайту. Скільки коштує розробка інтернет-магазину та зокрема додаткової мовної версії можна знайти у статті Скільки коштує розробка інтернет-магазину у 2022 році? Критерії вартості.
Відразу варто зазначити, що цей процес потребує більше зусиль та витрат відповідно. Проте, ви зможете привернути увагу вже не лише українців, які мешкають у Польщі, але й самих поляків.
Локалізація інтернет-магазину включає:
- Переклад інтерфейсу та контенту на сайті (краще залучати носія, щоб уникнути помилок);
- Підключити послуги оплати послуги як Liqpay, Wayforpay, Portmone. Можна використати польський еквайринг. Наприклад, Przelewy24 у деяких випадках укладає договори з країнами, які не зареєстровані в ЄС. Це полегшить взаємодію клієнта з сайтом і здаватиметься йому більш звичним.
- Додати валюту (злотий)
- Оформити міжнародну доставку та прописати умови.
Локалізація інтернет-магазину дозволяє зберегти резидентність України. При цьому розширити бізнес на територію Євросоюзу.
Оформлення компанії у Польщі
Офіційна реєстрація в Польщі — процес витратний і трудомісткий, але найефективніший. Що це взагалі означає? Вам необхідно оформити бізнес у країні, створити повноцінний сайт, використовувати польські послуги доставки та оплати.
Головне питання — це процедура реєстрації. При цьому бізнес отримує можливість легко співпрацювати з польськими сервісами, проводити оплати в польському банку, масштабуватись та розширюватись. У Польщі інший підхід до податкових питань, відрізняється бухгалтерський документообіг. Проте можна найняти на аутсортс польського бухгалтера зі знанням усіх нюансів. Терміни доставки одразу скорочуються, але зауважте, що знадобиться знайти склад для зберігання товарів.
Про те, що потрібно знати перед запуском інтернет-магазину у Польщі читайте у статті Запускаємо інтернет-магазин у Польщі: тренди e-commerce, про які потрібно знати кожному маркетологу.
На закінчення
Якщо ви готові виділити «нескромний» бюджет та запустити бізнес у Польщі, то краще оформити компанію в іншій країні. Це чудова можливість повноцінно розширюватись, ніж рухатися маленькими кроками.
Якщо ж ви поки що не готові вкладати і масштабуватися в такій прогресії, тоді спочатку додайте варіант міжнародної доставки і стежте, як дана функція буде працювати. Потрібно бути готовим до складнощів, з якими ви зіткнетеся. Однак це шанс розвивати бізнес, підвищити його впізнаваність та успішно продавати на території ЄС.