Головна » Блог » ТОП-5 привабливих світових ринків для українського бізнесу: які та чому?

ТОП-5 привабливих світових ринків для українського бізнесу: які та чому?

29.07.2022

Оля Сомова редактор блогу Webpromo


Після початку війни в Україні бізнес шукає шляхи виходу на міжнародний ринок. З 4 червня 2022 року Європа, на підтримку економіки України, скасувала мита на експорт українських товарів на рік, що багатьом «розв’язало руки». Це хороша можливість для малого та середнього бізнесу вийти за межі українського ринку без додаткових витрат. Залишається питання на який ринок орієнтуватися і куди краще виходити, щоб мати успіх? Ми обрали ТОП-5 світових ринків, привабливих для України, а також відповідаємо на запитання, чому саме туди варто звернути увагу.

Зміст:

Які країни українські підприємці обирають для бізнесу та чому?

ТОП-5 привабливих світових ринків для українського бізнесу

 1. Європа
 2. ОАЕ
 3. США та Канада
 4. Південна Америка
 5. Азія

Резюме

украинский бизнес и международный рынок 

Які країни українські підприємці обирають для бізнесу та чому

Нещодавнє дослідження, проведене Gradus, показало, які країни обирають українські підприємці для розширення свого бізнесу. Європейський ринок виявився найпривабливішим — 62% українців обрали саме ці країни. Однією з причин є географічна близькість, що вирішує питання, пов’язані з логістикою та транспортуванням товарів. Скасування мита на українські товари ЄС лише збільшило потік українського бізнесу на європейський континент.

До початку повномасштабного вторгнення росії, Україна успішно експортувала товари до Європи. Найбільшими торговими партнерами з географічної культури вважаються Польща, Італія, Німеччина, Нідерланди та Угорщина.

украинский бизнес в Европе

Джерело: Liga Zakon

Наразі обсяги експорту значно зменшились. Незважаючи на вільне ввезення українських товарів на європейський та інші ринки, виникли інші проблеми: багато об’єктів інфраструктури, виробництва було зруйновано, виникли проблеми з постачанням у межах України.

 

ТОП-5 привабливих світових ринків для українського бізнесу

Проте війна певною мірою прискорила процес розширення українського бізнесу на міжнародні ринки. Перспектива є для кожної ніші. Багато країн, відмовляючись від російської продукції, обирають та підтримують українські товари. Однак, потрібно розуміти, що ви зіткнетеся з конкуренцією та іншими умовами, відмінними від України.

В Україні до війни не було власного бренду. Зараз він зароджується та асоціюється із силою та свободою.

Давайте розберемо докладніше, який ринок найбільш вигідний для нас?

1. Європа

украинский бизнес в европеЄвропейський ринок — це один із найбільших у світі (разом із США та країнами південно-східної Азії). Вихід до Європи означає набуття певного статусу, що підніме авторитет вашої компанії. Однак, потрібно прагнути високої якості, щоб відповідати європейським стандартам. Перспектива входу України до складу ЄС зніме ще більше обмежень, обсяги експорту зростають.

З економічного погляду український бізнес отримує:

 • ЄС включає 27 країн, із якими можна співпрацювати;
 • на ЄС припадає понад 15% світової торгівлі;
 • вільне переміщення товарів, послуг, капіталу та громадян у рамках ЄС;
 • всі країни використовують єдину валюту євро, що забезпечує її стабільність

Європейський Союз є найбільшим торговим партнером України. Частка становить майже 40% загального обсягу зовнішньої торгівлі.

украинский бизнес в Европе

Джерело: Liga Zakon

Інтеграція України до ЄС лише збільшить потребу українських товарів у Європі.

Близьке географічне розташування ще один показник того, що українському бізнесу легко адаптуватиметься під нові умови. Менталітет, культура відіграють важливе значення.

Якщо ви хочете зареєструвати власну компанію та стати резидентом європейської країни, необхідно пройти спеціальну процедуру. У кожній країні є різні умови.

Наприклад, у Польщі заявку на реєстрацію ТОВ можна подати в онлайн-форматі, а процедура займе близько 7 днів. Реєстрація як платника податків та відкриття банківського рахунку 30 робочих днів. При цьому, не потрібне громадянство/резидентність директора чи співробітників, лише статутний капітал у розмірі 1200 євро.

В Угорщині процедура реєстрації компанії, платника ПДВ та відкриття банківського рахунку займе також 30 робочих днів, а статутний капітал має становити 350 євро.

2. ОАЕ

украинский бизнес в арабских эмиратахЦе найбільший і один із найрозвиненіших ринків серед арабських країн. Головну роль тут займає Дубай — глобальний фінансовий центр із офшорними зонами. Тут концентруються high-net-worth individuals компанії та приватні особи з великими капіталами.

ОАЕ активно об’єднує торгівлю між західними та східними країнами. Це означає, що тут розвинене транспортне та логістичне сполучення. Вузький ринок буде цікавим для бізнесу з послугами у сфері нерухомості, туризму, управління капіталом для багатих клієнтів.

Варто назвати низку переваг:

 • перспектива розвитку арабського ринку;
 • в ОАЕ є 40 спеціальних економічних зон, де можна створити компанію зі 100% іноземним капіталом;
 • для деяких галузей передбачено нульовий корпоративний податок на 50 років;
 • стартапи, спрямовані на розвиток альтернативних джерел енергії, отримують підтримку з боку державного та приватного капіталів;
 • країна є одним із найбільш інноваційних серед регіонів Північної Африки та Західної Азії.

До недоліків варто віднести специфіку культури. Це мусульманська країна з правилами, відмінними від наших. Тут інше ставлення до жінок, а бізнес будується переважно на особистих контактах.

3. США та Канада

украинский бизнес в КанадеЩе у 2016 році між Україною та Канадою було підписано Угоду про вільну торгівлю (GUFTA). Він передбачає усунення бар’єрів та створення нових можливостей для бізнесу для обох країн. Після початку війни в Україні Канада надає підтримку і також заявила про наміри відзначити всі мита на українські товари.

За останні кілька років угоди періодично модернізують. Зазначається, що GUFTA покращила умови доступу до ринків, створюючи прозоре середовище для торгівлі. Експорт українських товарів до Канади зріс удвічі (з $80 до $160 млн) за результатами 2021 року.

Україна здобула більше можливостей для міжнародної торгівлі. Постійні переговори в рамках угоди передбачають розширення співробітництва у сфері послуг, інвестицій, працевлаштування, e-commerce, що забезпечує більш гнучкі умови для малого та середнього бізнесу.

Вийти на ринок США звучить для багатьох як мрія. Згідно з рейтингом Світового банку Doing Business, штати займають 6-й рядок з легкості ведення бізнесу.

Переваги:

 • низькі податки;
 • пільгові програми від держави на підтримку малого бізнесу;
 • доступ до новітніх технологій;
 • вийти ринку США вважається престижним.

украинский бизнес в СШАЗаконно перебуваючи на території США, ви можете відкрити та зареєструвати бізнес. Як підтримка Америка запустила спеціальну програму «Єднання заради України» (Uniting for Ukraine) для переїзду українського населення.

При реєстрації бізнесу важливо враховувати географічне розташування, оскільки у кожному штаті діє своя система оподаткування та законів. До малого бізнесу належать компанії, з активами менш як $5 млн, кількість співробітників не більше ніж 500 осіб. Прибуток за рік не повинен перевищувати $2 млн.

До недоліків належать різні стандарти. Якщо ви просуваєте та продаєте товари в Європі, це не означає, що така сама схема працюватиме і в США.

Важливо:

 • чітко усвідомлювати мету виходу ринку США,
 • мати конкурентний товар чи послугу,
 • бути максимально гнучким, що дозволить швидко адаптуватися до нових умов.

США активно підтримують Україну у боротьбі проти російського агресора. А також запускає програми для підтримки української економіки та бізнесу.

З 1 червня на рік Америка призупинила стягнення 25% мита з українських товарів.

4. Південна Америка

украинский бизнес в Южной АмерикеЯк показало дослідження, частка українського бізнесу переїхала до Південної Америки (8%). До глобального економічного ринку Південної Америки належать Бразилія, Аргентина, Парагвай та Уругвай. Це союз МЕРКОСУР, з яким ЄС у 2019 році уклала торговельну угоду. Договір відкрив нові можливості та доступ як для Європи, так і для американського бізнесу. З огляду на інтеграцію України до ЄС, для українського бізнесу це також цікаве питання розширення.

Економіка регіону в основному складається з двох секторів: сільськогосподарської продукції та гірничодобувної промисловості. Також активно розвивається торгівля. Це маловивчений регіон, що працює як перевага. Якщо Європі та США вже є велика кількість конкурентів, то Південна Америка є більш відкритою для пропозицій. Тут є величезний потенціал. Бразилія, наприклад, як одна з найбільших і населених країн, дозволить збільшити кількість покупців у регіоні.

У Південній Америці добре розвинений туристичний бізнес, особливо це стосується Бразилії та Аргентини. У таких країнах, як Колумбія та Венесуела, варто зосередитися на індустрію розваги, створення умов для відпочинку туристів. У Перу активно розвивається ресторанний бізнес, б’юті-індустрія.

Чилі ідеальне місце для стартапів. Держава створює сприятливий ґрунт для нового бізнесу, допомагаючи іноземцям пільгами, стартовим капіталом. Тут вигідно відкрити роздрібний магазин, транспортно-логістичний бізнес, займатися нерухомістю.

Південна Америка регіон контрастів через велику різницю між багатими та бідними.

Недоліки:

 • Латиноамериканські країни відстають у розвитку технологій, мають низькоякісну інфраструктуру у порівянні з іншими. Це призводить до втрати конкурентоспроможності та гальмує економічне зростання.
 • Потрібно знати культуру цього краю. Населення відрізняється від північноамериканського кардинально. Цей континент зібрав у собі велику кількість різних релігій, культур.

5. Азія

Азія — найбільший світовий ринок. Також за даними дослідження, до азіатських країн виїхало 15% українського бізнесу після російського вторгнення. На перший погляд, дивно здається, враховуючи віддаленість регіону. Чим приваблює ринок?

Останніми роками Азія демонструє високий стрибок розвитку. Розглянемо перспективу розширення українського бізнесу на прикладі Сінгапуру.

украинский бизнес в АзииСінгапур — це Азія для початківців, гарний майданчик для управління інвестиціями в регіоні та один із розвинених центрів, де зареєстровано близько 100 українських компаній. Тут є попит у сфері інформаційних технологій, логістики, постачання продуктів харчування та металів. Зареєструвати компанію можна онлайн, процедура займає від кількох годин до двох днів. Вартість $300. Сінгапурський уряд підтримує підприємців-початківців частковою компенсацією витрат на оренду приміщення, знижує суми податків або дає розстрочку на сплату.

Існує і ряд складнощів, з якими ви можете зіткнутися:

 • Сінгапур захищає свій ринок праці, тому для реєстрації компанії потрібно буде знайти партнера з 30% часткою;
 • складність у відкритті банківського рахунку, тривалий розгляд заявки, оскільки банк надає запит в Україну для перевірки всіх документів;
 • дороге життя витрати на проживання, житло, побутові потреби збільшуються в рази.

 

Резюме

Перш ніж виходити на міжнародний ринок, слід досліджувати його, а також нішу та поточні тенденції. Багато питань виникає під час реєстрації бізнесу, оподаткуванням, законодавством.

Потрібно вивчати різні критерії: обсяг ринку, купівельну спроможність, компетентність споживача, спираючись на ваш товар. Чи підходить він? Чи зрозуміють його у цьому регіоні? Кожен ринок має перспективу розвитку. Це вже крок уперед для вашого бізнесу.

Як рекламувати товари на міжнародному ринку читайте у нашій статті Практичні поради щодо запуску реклами в інших країнах.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Чорна п'ятниця 2022

«Чорна п’ятниця» 2022: як змінилися витрати українців у...

«Чорна п’ятниця» 2022: де, на що і скільки витратили українці у тиждень наймасштабнішого роспродажу року

превью сторіс ua

Як дивитися сторіс так, щоб про це не дізнався конкурент

Якими сервісами та програмами скористатися, щоб анонімно переглядати сторіс інстаграм?

Як розробити УТП

Як розробити УТП: рекомендації та референси

Як розробити ефективну унікальну торгову пропозицію: рекомендації та вдалі приклади для натхнення

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності