Головна » Блог » Як розкрутити телеграм канал? Поради щодо просування

Як розкрутити телеграм канал? Поради щодо просування

28.09.2022

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Телеграм впритул увійшов у наше життя. Особливо це стало відчутно з початком повномасштабної війни в Україні, коли кожен користувач черпав інформацію саме з телеграм-каналів. Нині месенджером користується майже така сама частка аудиторії, як і у Facebook. Це вже не просто додаток для надсилання повідомлень, це повноцінний інструмент для просування бізнесу. Як розкрутити телеграм-канал? Приготуйтеся до детального та інформативного лонгріду.

Зміст:

Платна розкрутка телеграм каналу

Безкоштовна розкрутка телеграм каналу

Аналіз конкурентів

Висновок

Продвижение в телеграмЯкщо у вас ще немає свого каналу, слід почати з його створення. Продумайте тематику, про що ви будете говорити з аудиторією. Не забувайте, що цей месенджер передбачає практично односторонній зв’язок, де ви ділитеся з передплатниками думками, новинами, порадами, корисними статтями тощо. Наступний етап — це розкрутка. Як просувати телеграм-канал?

 

Платна розкрутка телеграм каналу

Розглянемо кілька способів, як розкрутити телеграм-канал. Можна вибрати платний або безкоштовний варіант, виходячи з цілей і завдань. Щоб отримати максимальну віддачу у вигляді підписників, доведеться виділити маркетинговий бюджет. У зв’язку з високою конкуренцією необхідно залучати передплатників додатковими способами і покроково продумати, як просувати телеграм-канал. Найчастіше саме платна розкрутка приносить ефективний результат. 

Існує кілька особливостей, як розрекламувати телеграм-канал. Для цього користувач повинен уже мати встановлений застосунок, а також звертатися до телеграму не лише як до месенджера. Нагадуємо, що тут користувач може шукати корисний та цікавий контент.

Купівля реклами

Якщо вас цікавить, як просувати телеграм-канал, зверніть увагу: найвищу ефективність демонструє просування через інші ресурси, чат-боти. При купівлі реклами необхідно враховувати: що і де ви рекламуєте, яке повідомлення публікуєте, який обраний формат реклами. Насамперед необхідно знайти майданчик для розміщення рекламного оголошення. Можна спробувати підібрати схожі ресурси за ключовими словами в самому месенджері. Цей спосіб рідко дає хороші результати — легко загубитися в нескінченному потоці інформації.

Щоб розкрутити телеграм, краще купити рекламу на біржі. Телеграм організовує посередництво між ресурсами, підбираючи їх за допомогою фільтрів. Ви отримуєте список майданчиків, де можете розмістити рекламу. Слід обирати ресурси, що відповідають тематиці. Пам’ятайте, що по закінченню 24 годин реклама видаляється. 

Також ефективними будуть сервіси аналітики телеграм-каналів, де є фільтри для зручного пошуку.

Що з каналами?

Перш ніж розмістити рекламу, потрібно переконатися в правильності вибору каналу. Щоб оголошення приносило дохід у вигляді підписників і просування, слід перевірити ключові параметри:

 • Кількість унікальних переглядів до постів. Метрика дасть змогу визначити не просто кількість підписників, а ступінь їхньої взаємодії з контентом, який тут розміщується: наскільки вони активні, як регулярно читають. Прорахуйте рівень залученості аудиторії (ER — співвідношення переглядів до загальної кількості підписників).
 • Тематика. Є сенс купувати рекламу в телеграм-каналах, де “мешкає” цільова аудиторія. Швидше за все саме тут оголошення буде релевантним і корисним для користувачів, знайде відгук.

Продвижение в телеграм

 • Репости. Можна вираховувати середню кількість пересилань одного поста. Це дасть змогу об’єктивно зрозуміти, який контент є цінним для аудиторії. Метрику відстежується в самому застосунку, в розділі «Статистика».
 • Частота публікацій рекламних оголошень. У середньому на каналі роблять рекламний пост 1 раз на добу, великі ресурси дозволяють собі 2–3 реклами. Однак, чим менше рекламних оголошень, тим краще реагують на неї підписники. 
 • Джерело аудиторії. В аналітиці телеграм є можливість подивитися, звідки прийшов підписник, як швидко набирається аудиторія. 

Кожному, хто хоче знати, як розкрутити телеграм-канал, потрібно ретельно зібрати інформацію ще до будь-яких вкладень у рекламну кампанію. 

Важливо! Орієнтуйтеся на цифри, що допоможе зробити прогноз на результат більш точно і раціонально.

Далі потрібно перевірити телеграм-канал на накрутку, щоб не витратити гроші даремно. Необхідно з’ясувати, наскільки підписники реальні. Для цього зверніть увагу на такі показники:

 • неприродна динаміка зростання підписників за добу;
 • різке зростання або зниження кількості підписників за попередні періоди;
 • відсутність репостів;
 • неприродне зростання кількості переглядів;
 • канал кардинально змінив назву, не пов’язану з попередньою тематикою.

Який вигляд має мати рекламне оголошення?

Для тих, хто вирішує, як пропіарити телеграм-канал, є кілька варіантів реклами:

 1. Стандартний рекламний пост — вказати основні цінності та додати заклик «Підписатися».
 2. Клікбейтна реклама, що містить шокуючу інформацію, покликану привернути увагу.
 3. Рекламний пост від автора каналу. Текст, написаний від першої особи зі зверненням до аудиторії. Важливо дотримуватися стилю інших постів. 
 4. Реклама з посиланнями. Пост містить кілька посилань на обрані матеріали. Можна додати короткий опис, щоб підписник розумів, про що піде мова.
 5. Репост із каналу із закликом підписатися.
 6. Рекламний пост із мінімальною кількістю тексту і без ілюстрацій, із закликом перейти на канал.

Як розкрутити телеграм канал за допомогою Instagram?

В Інстаграм добре працюють домовленості з інфлюенсерами. Тут можна просувати будь-який товар або послугу. Зокрема, соціальна мережа може стати гарною відповіддю на питання, як розкрутити telegram канал.

Як просувати телеграм-канал в Instagram?

 • Stories Instagram — простий і ефективний спосіб. Користувач відразу переходить на ваш ресурс по свайпу. 
 • Рекламний пост. Тут потрібно враховувати, що посилання в тексті буде неактивним. Додайте його в шапку профілю і донесіть цю інформацію до фоловерів. Перевага такого формату в тому, що пост зберігається назавжди, на відміну від сторіз, яка зникає через 24 години. 
 • Stories і рекламний пост подвоюють шанси на успіх. Хтось із підписників реагує краще на сторіз, інші — на пост. Тому, якщо не можете зробити однозначний висновок, обирайте обидва способи, як розкрутити телеграм-канал. 

В Інстаграм здебільшого заходять з мобільних пристроїв. Заздалегідь продумайте, який вигляд матиме ваша реклама на смартфоні. Проаналізуйте донора, перш ніж купувати в нього рекламу: кількість передплатників, рівень залучення (коментарі, лайки, репости), охоплення в сторіз, кількість публікацій/сторіз на добу, що рекламував уже і які результати було отримано.

Продвижение в телеграмКонтекстна реклама

Просувати телеграм-ресурс можна за допомогою Facebook Ads і Google Ads, запускаючи контекстну рекламу. Однак не вийде робити це напряму. Сервіс пояснює це тим, що інформація на каналі може бути змінена, і блокує таку рекламу. 

Як розрекламувати телеграм-канал за допомогою контекстної реклами? Вам знадобиться проміжна сторінка: лендінг, профіль Facebook. Не потрібно придумувати складний дизайн і оформлення, головна мета — провести користувача в телеграм.

Як просувати телеграм канал за допомогою TikTok?

TikTok, так само як і Інстаграм, не дає можливість залишати клікабельні посилання. При цьому є інші способи, як розкрутити телеграм-канал на платформі соціальної мережі. Тіктокери просто розповідають про сторінку, про що вона, як її знайти. Перевага — низька вартість рекламної інтеграції. Не варто очікувати 100% переходу, оскільки не всі підписники зможуть знайти вас за назвою. Однак, спосіб просування можна віднести до числа робочих. 

Важливо звернути увагу на:

 • досвід тіктокера в подібних рекламних кампаніях;
 • чи відповідає ваша тематика аудиторії інфлюенсера;
 • наскільки легко знайти канал за ключовим словом.

Реклама у YouTube

Якщо ви перебуваєте в пошуку рішення, як розкрутити свій телеграм-канал, зверніться до YouTube. Він зарекомендував себе як один з ефективних ресурсів для розміщення реклами. Обов’язково додайте активне посилання в опис ролика, щоб користувач зміг швидко по ньому перейти. На платформі розміщена величезна кількість ютуб-каналів на різну тематику, що дасть змогу підібрати підходящий вам варіант. Це спростить пошук цільової аудиторії. Серед недоліків — висока вартість розміщення реклами. 

Перед тим, як просувати телеграм-канал на відеохостингу, перевірте такі пункти:

 • кількість переглядів на останніх 5–10 відео, включно з рекламою;
 • чи просували конкуренти свої ресурси, які отримали результати;
 • чи можлива нативна інтеграція.

Платні інформаційні статті

Платне розміщення статті на новинних або інформаційних сайтах — це пряма реклама. Завдання такої статті — розповісти про канал, набрати якомога більше переглядів, перетворити частину читачів на ваших підписників. Можна знайти партнерів і зробити добірку посилань на ресурси Telegram, що знизить вартість кожного підписника. 

Що важливо:

 • правильно вибрати розділ сайту, де буде розміщена стаття;
 • кількість переглядів уже опублікованих схожих матеріалів;
 • наявність анонсу на головній сторінці, в email-розсилці, соцмережах;
 • наскільки сайт відповідає вашій цільовій аудиторії;
 • чи отримає стаття в перспективі органічні переходи з пошуку. 

 

Безкоштовна розкрутка телеграм каналу

Безкоштовне просування ідеально підходить для нових сторінок Telegram, коли потрібно набрати перших підписників — від 20 до 2000. Тут також є кілька способів, як просувати телеграм-канал.

Продвижение в телеграм«Сарафанне радіо»

Найшвидший і найпростіший метод, як розкрутити телеграм-канал без вкладень, це розповісти про нього знайомим і друзям. У середньому ви отримаєте 10–100 перших підписників.

Соціальні мережі

Обов’язково зробіть пост і залиште посилання в описі профілю на сторінках у соціальних мережах. Опишіть детально тематику ресурсу Telegram, контент, який плануєте публікувати. Можна використовувати соціальні мережі для розміщення анонсів, робити короткий опис свіжих матеріалів із пропозицією продовжити читати в telegram як розкрутити канал — не завжди складне і дороге завдання, особливо на перших етапах.

Блог, email-розсилка

Якщо у вас є сайт, слід додати значок переходу в Telegram поруч із кнопками соціальних мереж. Ще одним способом, як розрекламувати телеграм-канал, може стати блог: у статтях нагадуйте про те, що у вас є такий ресурс. Залишайте посилання в email-розсилці з пропозицією підписатися в обмін на корисний чек-лист, знижку, брошуру.

Каталог телеграм каналів

Безкоштовна реєстрація в спеціалізованому каталозі — це додаткова можливість отримати підписників і секрет, як розкрутити телеграм-канал без фінансових вкладень. У мережі є величезна кількість пропонованих каталогів, наприклад:

 

Контент-маркетинг

Якщо вас цікавить, як розкрутити телеграм-канал безкоштовно, на допомогу прийде грамотний контент-маркетинг. Спосіб складніший, але дієвий. Для цього потрібна стаття, яку ви розміщуєте на безкоштовному сторонньому ресурсі. Ключова умова — текст має бути інформативним, корисним для читача. Така стаття швидше за все набере більшу кількість переглядів. Посилання на Telegram потрібно максимально органічно інтегрувати в текст або відзначити як джерело інформації.

Взаємний піар

Ви не один! Багато власників сторінок у Telegram перебувають у пошуку способів, як розкрутити телеграм-канал. Взаємний піар допомагає обмінюватися аудиторією — вигідна співпраця для обох сторін. Під час домовленості зверніть увагу на тематику та кількість підписників на каналі-партнері. Краще, коли ці показники приблизно відповідають вашим.

Добірка каналів-партнерів

Ви, напевно, зустрічали добірки, де представлений список посилань Telegram з коротким описом. Їх може об’єднувати схожа тематика або інший критерій. Партнери готують однаковий текст і публікують його кожен на своєму каналі в однаковий час. Такий спосіб, як просувати телеграм-канал, нагадує взаємопіар, тільки ви рекламуєте кілька ресурсів замість одного.

Якісний контент

Про контент можна говорити вічно. Це ключовий критерій вибору підписників. Якщо ви робите корисний якісний матеріал, яким хочеться поділитися, успіх гарантований. Якщо ви ставите питання, як просувати телеграм-канал, тільки увага до контенту не може бути основним джерелом зростання. Але саме він лежатиме в основі лояльних довгострокових стосунків із підписниками.  

Аудиторія добре сприймає ексклюзивний контент, якого немає ніде, позитивно реагує на інтерактиви, авторські стікери.

продвижение в телеграмЧат-бот

Популярний інструмент для залучення нових фоловерів. Бот одразу починає взаємодіяти з майбутнім підписником, пропонуючи підписатися на канал розробника. Це складніший спосіб, як розкрутити телеграм-канал, але дієвий. 

 

Аналіз конкурентів

Як ви вже зрозуміли, щоб розкрутити ресурс у Telegram, важливо вивчати конкурентів, їхні особливості, інструменти роботи. Докладний аналіз допомагає дізнатися, як розкрутити телеграм-канал з нуля, до того як вжити активних дій, наприклад, купити рекламу. 

У конкурентів дивимося такі метрики: кількість підписників, перегляди, характер контенту, регулярність і частота виходу постів. Якщо є необхідність проводити більш глибокий аналіз, можна використовувати сервіси аналітики телеграм-каналів.

Як шукати конкурентів? Можна за ключовими словами, тематикою, регіоном або за допомогою фільтрів (наприклад, відкритий або закритий канал, наявність верифікації).

Що аналізуємо?

 • як часто виходять пости;
 • формат і обсяг постів;
 • кількість репостів;
 • кількість унікальних переглядів;
 • видалені пости.

Аналіз конкурентів допоможе сформувати власний контент-план, тим паче якщо ви не знаєте з чого і як почати. Чужі канали дадуть змогу зрозуміти, який контент користується популярністю, має високий рівень залученості, викликає інтерес.

Якщо говорити про підписників, важливо враховувати:

 • кількість на цей момент і на певний період часу;
 • рейтинг залученості (співвідношення переглядів до числа підписників);
 • кількість відписок.

Перевірте історію каналу — чи змінювалися назва й опис, зазначені контакти. 

Метрики, які показують, наскільки ефективна реклама на каналі:

 • частота рекламних постів;
 • чи продається реклама і хто її купує;
 • ефективність для рекламодавця.

Інформація буде корисна, щоб визначити ціни, якщо ви продаєте або плануєте продавати рекламу на своєму каналі. 

Ефективність рекламної закупівлі:

 • джерела нових підписників;
 • рекламні інструменти, які використовує;
 • позиціювання в рекламній спільноті;
 • скільки реклама приносить нових підписників.

продвижение в телеграмАналізуйте також загальну статистику каналу та аудиторії, якщо є така можливість (не завжди ця інформація є у відкритому доступі). Для вас можуть бути цікаві різні дані: демографічні показники, мова інтерфейсу, перетин цільової аудиторії з іншими каналами, який відсоток передплатників вимикають звук сповіщення та інші.  

Випробовуйте різні способи, щоб зрозуміти, що ефективніше працює. Аналіз конкурентів дасть змогу виділити підхід, ідеально застосовний для вашого ресурсу.    

Стежити за конкурентами корисно для натхнення. Поступово ви зможете знайти власну оригінальну стилістику і манеру спілкування з аудиторією. Після створення каналу варто почати з пошуку особливостей, які відрізняють вас від конкурентів. Аудиторія позитивно реагує на унікальну подачу публікацій, життєвий і професійний досвід автора, гумор і корисність.

  

Висновок

Телеграм входить до ТОП 3 популярних месенджерів. Одночасно з цим, він багатофункціональний і ефективно працює в просуванні бізнесу. Якщо вас цікавить, як пропіарити телеграм-канал безплатно або з мінімальним бюджетом, проведіть аналіз і оберіть спосіб просування. Тут не існує єдиного правила, слід пробувати різні підходи, щоб знайти найбільш дієвий для вас. Робіть якісний контент, продумайте рекламну стратегію і гарантовано отримаєте нових підписників, високий рівень залученості та інтерес аудиторії.

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності