Головна » Блог » Як розкрутити телеграм канал? Поради щодо просування

Як розкрутити телеграм канал? Поради щодо просування

28.09.2022

Оля Сомова редактор блогу Webpromo


Телеграм упритул увійшов у наше життя. Особливо це відчутно стало з початком повномасштабної війни в Україні, коли кожен користувач черпав інформацію саме з телеграм каналів. Зараз месенджером користується майже така ж частка аудиторії як і Facebook. Це вже не просто програма для відправлення повідомлень, це повноцінний канал для просування бізнесу. Як розкрутити канал телеграм? Приготуйтеся до детального та інформативного лонгріду.

Зміст:

Платна розкрутка телеграм каналу

Безкоштовна розкрутка телеграм каналу

Аналіз конкурентів

Висновок

Продвижение в телеграмЯкщо у вас ще немає телеграм-каналу, слід розпочати з його створення. Продумайте тематику, про що ви говоритимете з аудиторією. Не забуваємо, що телеграм канал має на увазі практично односторонній зв’язок, де ви ділитеся з підписниками думками, новинами, порадами, корисними статтями і т.д. Наступний етап це розкрутка. Як просувати телеграм канал?

 

Платна розкрутка телеграм каналу

Розглянемо кілька способів, як розкрутити телеграм канал. Можна вибрати платний або безкоштовний варіант, виходячи з цілей та завдань. Щоб отримати максимальну віддачу у вигляді підписників, доведеться виділити маркетинговий бюджет. У зв’язку з високою конкуренцією необхідно залучати передплатників додатковими способами, як просувати телеграм канал. Найчастіше платна розкрутка приносить ефективніший результат.

Існує кілька особливостей, як розрекламувати телеграм канал. Для цього користувач повинен входити до групи аудиторії, хто вже має встановлену програму, а також використовувати телеграм не тільки як месенджер. Нагадуємо, що тут користувач може шукати корисний та цікавий контент. За таких умов ваша реклама справді зацікавить підписників.

Купівля реклами

Найвищу ефективність, як просувати телеграм канал, довела реклама в інших каналах, чат-ботах. При покупці реклами необхідно враховувати: що і де рекламуєте, яке повідомлення публікуєте, формат реклами. Насамперед необхідно знайти майданчик для розміщення рекламного оголошення. Можна шукати схожі ресурси за ключовими словами у самому месенджері. Однак цей спосіб, скоріше як «пальцем у небо» можна довго шукати, але загубитися в нескінченному потоці каналів.

Найкраще купити рекламу на біржі. Телеграм організовує посередництво між каналами, підбираючи їх за допомогою фільтрів. Ви отримуєте перелік майданчиків, де можете розмістити рекламу. Слід вибирати ресурси, які відповідають тематиці. Пам’ятайте, що через 24 години реклама видаляється.

Також ефективними будуть послуги аналітики телеграм-каналів, де є фільтри для зручного пошуку.

Що з каналами?

Перш ніж розмістити рекламу, потрібно переконатися у правильності вибору каналу. Щоб оголошення приносило дохід у вигляді підписників та просування, слід перевірити ключові параметри:

 • Кількість унікальних переглядів до постів. Метрика дозволить визначити не просто кількість підписників, а чи залучені вони до контенту, який розміщується тут, наскільки вони активні, як регулярно читають. Прорахуйте рівень залучення аудиторії (ER співвідношення переглядів до загальної кількості підписників).
 • Тематика каналу. Краще купувати рекламу в телеграм-каналах, де «мешкає» цільова аудиторія. Швидше за все, саме тут оголошення буде релевантним і корисним для користувачів, знайде відгук.

Продвижение в телеграм

 • Репости. Можна вираховувати середню кількість пересилок одного посту. Це дозволить об’єктивно зрозуміти, який контент цінний для аудиторії. Метрику можна відстежувати в самому додатку, у розділі “Статистика каналу”.
 • Частота публікацій рекламних оголошень. У середньому канали роблять рекламний пост 1 разів у добу, великі канали дозволяють собі 2-3 реклами. Проте, що менше рекламних оголошень, то краще реагують на неї підписники.
 • Джерело аудиторії. В аналітиці телеграм можна подивитися, звідки прийшов підписник, як швидко канал набирає аудиторію.

Зібрана інформація дозволить прорахувати ефективність реклами, як просувати телеграм канал, наскільки швидко.

Важливо! Орієнтуйтесь на цифри, що допоможе зробити прогноз на результат точніше та раціональніше.

Далі необхідно перевірити телеграм канал на накрутку, щоб не змарнувати гроші. Треба з’ясувати, наскільки підписники є реальними. Для цього зверніть увагу на такі показники:

 • неприродна динаміка зростання передплатників за добу;
 • різке зростання чи зниження кількості підписникі за попередні періоди;
 • відсутність репостів;
 • неприродне зростання кількості переглядів;
 • канал кардинально змінив назву, не пов’язану з попередньою тематикою.

Як має виглядати рекламне оголошення?

Є кілька варіантів реклами, як пропіарити телеграм канал:

 1. Стандартний рекламний пост вказати основні цінності каналу та додати заклик «Підписатися».
 2. Клікбейтна реклама, що містить шокуючу інформацію з метою привернути увагу.
 3. Рекламний пост від автора каналу. Текст, написаний від першої особи автора каналу, із зверненням до аудиторії. Важливо дотримуватись стилю інших постів.
 4. Реклама із посиланнями. Пост містить кілька посилань на вибрані матеріали. Можна додати короткий опис, щоб підписник розумів, про що йтиметься.
 5. Репост із каналу із закликом підписатися.
 6. Рекламний пост з мінімальною кількістю тексту та без ілюстрацій, із закликом перейти на канал.

Як розкрутити телеграм канал за допомогою Instagram?

В Інстаграм добре працюють домовленості з інфлюєнсерами. Соціальна мережа довела, що тут можна просувати будь-який товар чи послугу, зокрема телеграм канал.

Як просувати телеграм канал у Instagram?

 • Stories Instagram простий та ефективний спосіб. Користувач відразу переходить на телеграм-канал свайпом.
 • Рекламний пост. Тут потрібно враховувати, що посилання у тексті буде неактивним. Додайте її до шапки профілю та донесіть цю інформацію до фоловерів. Перевага такого формату в тому, що пост зберігається назавжди, на відміну від сториз, що зникає через 24 години.
 • Stories та рекламний пост подвоюють шанси на успіх. Хтось із передплатників реагує краще на сторіс, інші — на пост. Тому, якщо не можете зробити однозначний висновок, вибирайте обидва формати, як розкрутити канал телеграм.

В Інстаграм переважно заходять з мобільних пристроїв. Заздалегідь продумайте, як виглядатиме ваша реклама на смартфоні. Проаналізуйте донора, перш ніж купувати у нього рекламу: скільки підписників, рівень залучення (коментарі, лайки, ріпости), охоплення в сториз, кількість публікацій/сториз на добу, що рекламував вже та які результати були отримані.

Продвижение в телеграмКонтекстна реклама

Просувати телеграм канал можна за допомогою Facebook Ads та Google Ads, запускаючи контекстну рекламу. Однак, ви не можете рекламувати канал безпосередньо. Сервіс пояснює це тим, що інформація на каналі може бути змінена та блокує таку рекламу.

Як розрекламувати телеграм канал за допомогою контекстної реклами? Використовуйте додаткову сторінку між рекламою та телеграм каналом. Це може бути простий лендінг, Facebook-сторінка. Не потрібно вигадувати складний дизайн та оформлення, головна мета такої сторінки провести користувача у телеграм.

Як просувати телеграм канал за допомогою TikTok?

TikTok також як і Інстаграм не дозволяє залишати клікабельні посилання. При цьому є інші способи, як розкрутити телеграм канал на платформі соціальної мережі. Тіктокери просто розповідають про канал, про що він, як його знайти. Перевага низька вартість рекламної інтеграції. Не варто чекати на 100% переходу, оскільки не всі передплатники зможуть знайти канал за назвою. Однак спосіб просування можна віднести до робочого.

Важливо звернути увагу на:

 • досвід тіктокера у подібних рекламних кампаніях;
 • чи відповідає тематика каналу аудиторії інфлюєнсера;
 • наскільки легко знайти канал за ключовим словом.

Реклама у YouTube

YouTube зарекомендував себе як один із ефективних каналів розміщення реклами, у тому чилі, як просувати телеграм канал. Обов’язково додайте активне посилання в опис ролика, щоб користувач зміг швидко по ньому перейти. На платформі розміщено величезна кількість ютуб-каналів на різну тематику, що дозволить підібрати відповідну телеграм-каналу. Це спростить пошук цільової аудиторії. З недоліків висока вартість розміщення реклами на YouTube.

Перед тим, як просувати телеграм канал на відеохостингу, перевірте такі пункти:

 • кількість переглядів на останніх 5-10 відео, включаючи рекламу;
 • чи просували конкуренти свої телеграм канали, які отримали результати;
 • інтеграція має бути нативною.

Платні інформаційні статті

Платне розміщення статті на новинних чи інформаційних сайтах це пряма реклама. Завдання такої статті розповісти про канал, набрати якнайбільше переглядів. Таким чином, частина читачів стануть вашими підписниками. Можна знайти партнерів і зробити вибірку з телеграм каналів, що зменшить вартість кожного підписника.

Що важливо:

 • правильно вибрати розділ сайту, де буде розміщено статтю;
 • кількість переглядів вже опублікованих подібних матеріалів;
 • наявність анонсу на головній сторінці, в email-розсилці, соцмережах;
 • наскільки сайт відповідає вашій цільовій аудиторії;
 • чи отримає стаття у перспективі органічні переходи з пошуку.

 

Безкоштовна розкрутка телеграм каналу

Безкоштовний поступ підходить для нових каналів, коли потрібно набрати перших передплатників від 20 до 2000. Їхня кількість показує активність. Цей фактор відіграє роль тих користувачів, хто вперше перейшов на канал. Тут також є кілька способів просування телеграм каналу.

Продвижение в телеграм«Сарафанне радіо»

Найшвидший і найпростіший метод, як розкрутити телеграм канал без вкладень, це розповісти про нього знайомим та друзям. У середньому ви отримаєте 10-100 перших передплатників.

Соціальні мережі

Обов’язково зробіть пост і залиште посилання в описі профілю на сторінках у соціальних мережах. Докладно опишіть тематику каналу, контент, який плануєте публікувати. Можна використовувати соціальні мережі для розміщення анонсів, робити короткий опис, що сталося і з пропозицією продовжити читати телеграм каналі.

Блог, email-розсилка

Якщо у вас є сайт, слід додати значок перейти до телеграм каналу поруч із кнопками соціальних мереж. Розділ блог буде корисним, як розрекламувати телеграм канал, у статтях нагадуйте, що у вас є такий ресурс. Залишайте посилання на канал у email-розсилці з пропозицією передплатити в обмін на корисний чек-лист, знижку, брошуру.

Каталог телеграм каналів

Безкоштовна реєстрація на спеціалізованому каталозі це додаткова можливість отримати підписників і як розкрутити канал без фінансових вкладень. У мережі є безліч пропонованих каталогів, наприклад:

Контент-маркетинг

Можна безкоштовно просувати телеграм канал за допомогою грамотного контент-маркетингу. Спосіб складніший, але дієвий. Для цього потрібна стаття, яку ви розміщуєте на безкоштовному сторонньому ресурсі. Ключова умова текст має бути інформативним, корисним для читача. Така стаття швидше за все набере більшу кількість переглядів. Посилання на телеграм канал потрібно вшити максимально органічно в текст або відзначити як джерело інформації.

Взаємний піар

Багато як і ви перебуваєте у пошуку підписників, способів, як розкрутити телеграм канал. Взаємний піар допомагає обмінюватися аудиторією вигідна співпраця для обох сторін. Перед домовленістю зверніть увагу на тематику каналу та кількість передплатників на каналі-партнері. Краще, коли ці показники приблизно відповідають вашим.

Добірка каналів-партнерів

Ви, напевно, зустрічали добірки, де представлений список телеграм-каналів з коротким описом. Найчастіше їх поєднує схожа тематика або унікальніший критерій. Партнери готують однаковий текст та публікують його кожен на своєму каналі у однаковий час. Такий спосіб, як просувати телеграм канал нагадує взаємопіар, тільки ви рекламуєте кілька ресурсів замість одного.

Якісний контент

Про контент можна говорити вічно. Це є ключовим критерієм вибору підписників. Якщо ви робите корисний якісний матеріал, яким хочеться поділитися, успіх гарантований. Не можна назвати цей метод, як просувати телеграм-канал основним джерелом зростання, але однозначно він лежатиме в основі, чому користувачі залишаються з вами.

Аудиторія добре сприймає ексклюзивний контент, якого ніде немає, позитивно реагує на інтерактиви, авторські стікери.

продвижение в телеграмЧат-бот

Популярний інструмент для залучення нових фоловерів. Робот оперативно починає взаємодіяти з майбутнім підписником, пропонуючи підписатися на канал розробника. Це складніший спосіб, як розкрутити телеграм канал, але дієвий.

 

Аналіз конкурентів

Як ви вже зрозуміли, щоб розкрутити канал телеграм, важливо вивчати конкурентів, їх особливості, інструменти роботи. Детальний аналіз допомагає отримати відповіді на питання перед тим, як купити рекламу, наприклад.

У конкурентів дивимося такі метрики як: кількість підписників, перегляди, контент, що публікується, як регулярно та часто виходять пости. Якщо є необхідність проводити більш глибокий аналіз, рекомендуємо використовувати послуги аналітики телеграм каналів.

Як шукати конкурентів? Можна за ключовими словами, тематикою, регіоном або за допомогою фільтрів (наприклад, відкритий або закритий канал, наявність верифікації).

Що аналізуємо?

 • як часто виходять пости;
 • формат та обсяг постів;
 • кількість ріпостів;
 • кількість унікальних переглядів;
 • віддалені пости.

Аналіз конкурентів допоможе сформувати власний контент-план, тим більше, якщо не знаєте з чого і як почати. Чи зможете зрозуміти, який контент користується популярністю, має високий рівень залучення, викликає інтерес.

Якщо говорити про передплатників, то важливо враховувати:

 • кількість зараз і за певний період;
 • рейтинг залученості (співвідношення переглядів до загальної кількості підписників);
 • кількість відписок.

Перевірте історію каналу — чи змінювалася назва та опис, вказані контакти.

Метрики, які показують, наскільки ефективна реклама на каналі:

 • частота рекламних постів;
 • чи продається реклама та хто купує;
 • ефективність рекламодавця.

Інформація буде корисною, щоб визначити ціни, якщо ви продаєте чи плануєте продавати рекламу на своєму каналі.

Ефективність рекламної закупівлі:

 • джерела нових передплатників;
 • рекламні інструменти, які використовує;
 • позиціонування у рекламному співтоваристві;
 • скільки реклама приносить нових передплатників.

продвижение в телеграмАналізуйте також загальну статистику каналу та аудиторії, якщо є така можливість (не завжди така інформація знаходиться у загальному доступі). Це демографічні показники (стать), мова інтерфейсу, перетин цільової аудиторії з іншими каналами, який відсоток підписників вимикають звук повідомлення та інше.

Різні методи як розкрутити телеграм канал допоможуть зрозуміти, що краще та ефективніше працює. Аналіз конкурентів дозволить виділити підхід, що ідеально застосовується для вашого ресурсу.

Слідкувати за конкурентами корисно для натхнення. Поступово ви зможете знайти власну оригінальну стилістику та манеру спілкування з аудиторією. Після створення каналу, варто почати з пошуку особливостей, чим ви відрізняєтесь від конкурентів. Аудиторія позитивно реагує на унікальну подачу публікацій, досвід автора (його професію), гумор та корисність.

  

Висновок

Телеграм входить до ТОП-3 популярних месенджерів. При цьому багатофункціональний додаток ефективно працює в просуванні бізнесу. У вас є можливість пропіарити телеграм-канал безкоштовно або з мінімальним бюджетом. Головне провести аналіз та вибрати спосіб просування. Тут немає єдиного правила, слід пробувати різні підходи, щоб знайти найбільш дієвий вам. Робіть якісний контент, продумайте рекламну стратегію та гарантовано отримайте нових підписників, високий рівень залучення та інтерес аудиторії.

Последние материалы рубрики

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності