Головна » Блог » Чому показники Core Web Vitals змінюються? Відповідь Google

Чому показники Core Web Vitals змінюються? Відповідь Google

09.05.2022

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Представник Google Джон Мюллер відповів на запитання, що часто ставиться. Чому показники Core Web Vitals змінюються, незважаючи на те, що сторінки залишаються незмінними?

Core Web VitalsCore Web Vitals відносяться до групи метрик Page Experience, які відображають показники і сигнали досвіду користувача — наскільки швидко вони можуть взаємодіяти з сайтом. У довідці Google Search Console докладно описано, як формуються показники та які значення вважаються оптимальними.

Чому основні показники Core Web Vitals продовжують змінюватись, хоча самі веб-сторінки не змінилися. Відповідь дав співробітник Google Джон Мюллер у рамках сеансу SEO Office-hours онлайн-виданню Search Engine Journal. Він пояснює, що є два типи показників.

  1. Field Data або польові дані показують реальний досвід користувача на даному сайті. Це дані про продуктивність, зібрані при реальному завантаженні сторінок.
  2. Lab Data або лабораторні дані — це дані про продуктивність, зібрані в контрольованому середовищі з визначеними настройками пристрою та мережі. Спеціальний бот Google Lighthouse відвідує сторінку, що тестується, алгоритм імітує відвідування з мобільного телефону та підключення до Інтернету з обмеженням швидкості. У цей час збирається інформація про завантаження сторінки та генерується штучна оцінка основних показників життєдіяльності. Метою лабораторних даних є діагностика.

Core Web VitalsМюллер відповів на питання з погляду польових даних, які є показниками, заснованими на реальних відвідувачах.

Джон Мюллер стверджує, що на показники Core Web Vitals впливають випадкові фактори:

«Я думаю, що це, ймовірно, побічний ефект того, як обробляються Core Web Vitals та оновлення сторінки. Це напрямки, де я спробував би знайти деталі, щоб зрозуміти трохи більше про те, як польові дані, які бачать користувачі, грають у цьому роль. Це також відображає те, де користувачі отримують доступ до ваших сторінок, якщо належать до різних верств суспільства, заходять з різних місць і різних типів пристроїв. Ви зможете побачити деякі коливання з часом».

Можна зробити висновок, що існує безліч факторів, що впливають на основні показники Web Vitals, і багато з них не завжди можна контролювати. Навіть якщо сайт розміщений на швидкому сервері, перевантаження мережі, застарілий мобільний телефон, який використовує гість сайту, і погане мобільне з’єднання для передачі даних може значно вплинути на продуктивність сайту. Або, навпаки, деякі відвідувачі сайту можуть використовувати мобільний телефон нової моделі з потужним процесором, що працює в новій мережі 5G. Таким чином, він генеруватиме високі бали за основними польовими даними Web Vitals.

Подібні фактори можуть впливати як на реальні польові дані, так і змодельовані лабораторні дані. Незалежно від того, тестуєте ви сайт на предмет лабораторних даних або переглядаєте реальні польові дані, основні показники Web Vitals матимуть тенденцію коливатися і не забезпечуватимуть стабільну оцінку місяць за місяцем.

 

Також читайте інші новини у блозі Webpromo:

Та підписуйтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Кращі e-commerce сайти Казахстану

Беремо приклад з кращих: ТОП-10 e-commerce сайтів Казахстану

Шукаєте круті ідеї, як покращити e-commerce-сайт? Пропонуємо «підглянути» за лідерами онлайн-продажів. Ми продовжуємо серію статей про...

Аналоги Google Analytics

Як отримати ще більше важливої статистики: 9 чудових...

Google Analytics — чудовий помічник маркетологів! Разом з тим, добірка крутих альтернативних інструментів аналітики, що допоможуть дізнатись...

Як створити стікери в Телеграм

Хочете власні стікери в Telegram? Розповідаємо, як без...

Власні стікери у Telegram підвищують впізнаваність бренду, поліпшують лояльність існуючої аудиторії та навіть залучають нових клієнтів....

Унікальність тексту та антиплагіат. Як написати якісну та...

Чому 100% унікальність в тексті не дорівнює 100% користі та якості? Особливості перевірки контенту на плагіат

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності