Головна » Блог » Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

09.01.2023

Юрій Телець


Щотижня Google знаходить близько 50 сайтів, які містять віруси. Це означає, що творці не приділили належної уваги безпеці ресурсу і тепер він становить загрозу для кожного користувача, який відвідує його сторінки. Окрім того, наявність шкідливого коду на сайті негативно впливає на його рейтинг у Google, псує репутацію компанії та сприяє відтоку клієнтів. Незалежно від того користувач ви чи творець, рекомендуємо регулярно сканувати на наявність вірусів сайти, які ви відвідуєте або створюєте. Як це зробити швидко за допомогою онлайн-сервісів, зараз розповімо.

Зміст:

На замітку

 

Що таке комп’ютерний вірус

Комп’ютерний вірус — це програма, яка заражає файли, системні області комп’ютера або жорсткого диска маршрутизатора мережі, а потім створює свої копії.

Хоча деякі віруси є нешкідливими, інші можуть пошкодити файли даних або знищити їх. Раніше віруси поширювалися через спільне користування дискетами та іншими портативними носіями, але тепер шляхів поширення вірусів набагато більше — від відкритих повідомлень на електронній пошті до звичайного відвідування сайту.

 

Як зрозуміти, що сайт заражений

 1. Браузери або системи безпеки блокують користувачам вхід на ваш сайт.
 2. Сайт працює повільно або недоступний узагалі.
 3. Рейтинг сайту в пошукових системах починає швидко падати.
 4. Сайт працює некоректно, постійно з’являється інформація про помилки.
 5. В адмінці сайту почали з’являтися нові адміни.
 6. Хостинг-провайдери інформують про віруси або надсилають попередження.
 7. На сайті з’являються діалогові вікна, реклама та спливаючі елементи.
 8. Сайт потрапив до бази шкідливих URL-адрес.
 9. Відбуваються суттєві зміни трафіку.
 10. Під час переходу за внутрішніми посилання ви потрапляєте на інший сайт.
 11. На сайті стався витік особистих даних.

 

Як вірус може потрапити на пристрій із зараженого сайту

Варіантів проникнення вірусних програм на гаджет дуже багато. Найпопулярніші способи зараження пристрою вірусом:

 • відкриття будь-якої сторінки шкідливого сайту;
 • скачування з сайту безкоштовних файлів (фото, фільмів, серіалів, ігор тощо);
 • перехід за внутрішніми посиланнями сайту;
 • перехід по підроблених спливаючих вікнах;
 • перехід на посилання з повідомлення фальшивого онлайн-менеджера на сайті;
 • перехід банерами, оголошенням.


 

Найпростіший спосіб перевірки сайту на віруси  за допомогою Google 

Знайдіть URL-адресу сайту, який ви хочете перевірити на наявність шкідливих програм. Відкрийте  Google Safe Browsing, вставте цю URL-адресу (без http://) в адресний рядок браузера і побачите результати перевірки.

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Якщо ви власник сайту, радимо користуватися сервісом  Google Search Console, який надсилатиме вам сповіщення електронною поштою щоразу, коли виявить на вашому сайті проблеми з безпекою. Попередження міститиме посилання з додатковою інформацією про те, як вирішити проблему.

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Джерело: https://www.searchenginejournal.com

 

Перевірка сайту на віруси за допомогою онлайн-сервісів

VirusTotal

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Мабуть, це один із найпростіших і найдоступніших сервісів для перевірки сайту на віруси. Жодної реєстрації та платних тарифів. Просто вставте у рядок пошуку посилання на сайт і VirusTotal покаже звіт на основі більше 65 антивірусних систем. На сервісі можна просканувати локальні файли. Це зручно, якщо ви підозрюєте, що деякі з них можуть містити шкідливий код.

  

Quttera

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернетіЗа допомогою цього сервісу можна перевірити наявність вірусів на WordPress, Joomla, Drupal, Bulletin, SharePoint. Quttera надає звіт про фрейми, які він просканував, шкідливі, підозрілі та чисті файли, статус сайту в чорних списках.

 

Sucuri

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Це один із найвідоміших сервісів для сканування сайтів, який виявляє шкідливе ПЗ, впроваджений спам та небезпечні скрипти, визначає статус сайту в чорному списку McAfee, Google, Yandex, Opera, Norton, Spamhaus, ESET тощо. Робота з платформою вимагає реєстрації та вибору тарифного плану. Досить висока ціна Sucuri обумовлена​​повною технічною підтримкою й допомогою фахівців, які можуть видалити шкідливі коди. 

Astra Security

Сервіс має як платний, так і безкоштовний тарифний план. У безкоштовній версії Astra Security сканує загальнодоступний вихідний код вашого сайту та відмічає шкідливі посилання, програми, чорні списки тощо. Особливість сервісу у тому, що це багатоцільовий сканер. Так, ви одним клацанням миші можете використовувати його для виконання аудиту безпеки перевірки чорного списку, SEO-спаму та багато іншого.

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернетіЯкщо оберете платну версію сервісу, зможете додатково просканувати внутрішні файли і папки сайту.

 

MalCare

Цей сервіс розроблений спеціально для вебсайтів WordPress. Під час сканувань сайту за допомогою MalCare його продуктивність не знижується. Також на цьому сервісі ви можете заздалегідь запланувати періодичні сканування. MalCare має можливість виявляти як прості, так і динамічні шкідливі програми. Щоб розпочати роботу з MalCare, встановіть на своєму сайті WordPress відповідний плагін. Не хвилюйтеся — вся головна технічна робота буде виконана віддалено на сервері MalCare.

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Ще одна перевага роботи з цим сервісом полягає в тому, що вам не потрібно наймати спеціаліста з безпеки для відновлення сайту у разі наявності зловмисного програмного забезпечення. Ви можете зробити це самостійно, і лише одним клацанням миші запустити його менш ніж за 5 хвилин.

 

Urlscan.io

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Принцип роботи з цим сервісом ідентичний VirusTotal. Просто вставте у пошуковий рядок URL-адресу сайту, який хочете перевірити на наявність вірусів, та отримайте короткий звіт про результати сканування.

  

SiteLock

Це простий у використанні сервіс, який дає змогу просканувати сайт за допомогою ваших облікових даних FTP/SFTP. Після перевірки SiteLock надає спеціальний значок безпеки. Завдяки йому відвідувачі знатимуть, що на вашому сайті точно немає вірусів.

Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті

Також сервіс захистить ваш сайт за допомогою автоматизованої технології кібербезпеки. Це означає, що всі конфіденційні дані будуть у безпеці, і вам не потрібно буде хвилюватися про витік важливої ​​інформації та компрометації, яка може завдати шкоди вашому сайту, компанії, її репутації чи прибутку. 

На замітку

Ми розглянули найпопулярніші онлайн-сервіси для перевірки сайту на наявність шкідливих програм. Вибір — тільки за вами! Однак обов’язково врахуйте, яку інформацію ви хочете отримати після сканування. За деталізовані звіти, автоматичні періодичні скан-перевірки та можливість видалити віруси точно доведеться заплатити. Також якщо ваш сайт популярний і його часто відвідують користувачі, подумайте про безпеку ресурсу. Придбайте антивірусне ПЗ, проконсультуйтеся зі спеціалістами та постійно відстежуйте роботу сайту. І ви, і ваші клієнти мають бути максимально захищені від вірусів і хакерських зломів.

Последние материалы рубрики

«Вітамінізований кейс», або Як за допомогою структурованого сайту та ребрендингу просувати екопродукцію: історія компанії VitaminBox

«Вітамінізований кейс», або Як за допомогою...

На прикладі нового кейсу ми покажемо, як підвищити впізнаваність бренду, розробити візуальний контент спеціально для ніші...

Аудит Google Ads

Аудит Google Ads: на що звернути увагу маркетологу?

Що таке аудит Google Ads? Які задачі виконує та як правильно провести аналіз облікового запису?

Оголошення Google Local Inventory Ads

Оголошення Google Local Inventory Ads: як вони працюють та кому...

Оголошення Google Local Inventory Ads — ефективний спосіб просування в інтернеті фізичних торгових точок. Про переваги та недоліки LIA, а також...

Аналоги Canva

Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з...

Графічний онлайн-редактор Canva — справжній фаворит багатьох digital-фахівців, які працюють із зображеннями чи презентаціями. Зважаючи на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності