Як перевірити сайт на віруси? Найкращі онлайн-сервіси для вашої безпеки в інтернеті
09.01.2023
Щотижня Google знаходить близько 50 сайтів, які містять віруси. Це означає, що творці не приділили належної уваги безпеці ресурсу і тепер він становить загрозу для кожного користувача, який відвідує його сторінки. Окрім того, наявність шкідливого коду на сайті негативно впливає на його рейтинг у Google, псує репутацію компанії та сприяє відтоку клієнтів. Незалежно від того користувач ви чи творець, рекомендуємо регулярно сканувати на наявність вірусів сайти, які ви відвідуєте або створюєте. Як це зробити швидко за допомогою онлайн-сервісів, зараз розповімо.
Зміст:
- Що таке комп’ютерний вірус
- Як зрозуміти, що сайт заражений
- Як вірус може потрапити на пристрій із зараженого сайту
- Найпростійший спосіб перевірки сайту на віруси — за допомогою Google
- Перевірка сайту на віруси за допомогою онлайн-сервісів
Що таке комп’ютерний вірус
Комп’ютерний вірус — це програма, яка заражає файли, системні області комп’ютера або жорсткого диска маршрутизатора мережі, а потім створює свої копії.
Хоча деякі віруси є нешкідливими, інші можуть пошкодити файли даних або знищити їх. Раніше віруси поширювалися через спільне користування дискетами та іншими портативними носіями, але тепер шляхів поширення вірусів набагато більше — від відкритих повідомлень на електронній пошті до звичайного відвідування сайту.
Як зрозуміти, що сайт заражений
- Браузери або системи безпеки блокують користувачам вхід на ваш сайт.
- Сайт працює повільно або недоступний узагалі.
- Рейтинг сайту в пошукових системах починає швидко падати.
- Сайт працює некоректно, постійно з’являється інформація про помилки.
- В адмінці сайту почали з’являтися нові адміни.
- Хостинг-провайдери інформують про віруси або надсилають попередження.
- На сайті з’являються діалогові вікна, реклама та спливаючі елементи.
- Сайт потрапив до бази шкідливих URL-адрес.
- Відбуваються суттєві зміни трафіку.
- Під час переходу за внутрішніми посилання ви потрапляєте на інший сайт.
- На сайті стався витік особистих даних.
Як вірус може потрапити на пристрій із зараженого сайту
Варіантів проникнення вірусних програм на гаджет дуже багато. Найпопулярніші способи зараження пристрою вірусом:
- відкриття будь-якої сторінки шкідливого сайту;
- скачування з сайту безкоштовних файлів (фото, фільмів, серіалів, ігор тощо);
- перехід за внутрішніми посиланнями сайту;
- перехід по підроблених спливаючих вікнах;
- перехід на посилання з повідомлення фальшивого онлайн-менеджера на сайті;
- перехід банерами, оголошенням.
Найпростіший спосіб перевірки сайту на віруси — за допомогою Google
Знайдіть URL-адресу сайту, який ви хочете перевірити на наявність шкідливих програм. Відкрийте Google Safe Browsing, вставте цю URL-адресу (без http://) в адресний рядок браузера і побачите результати перевірки.
Якщо ви власник сайту, радимо користуватися сервісом Google Search Console, який надсилатиме вам сповіщення електронною поштою щоразу, коли виявить на вашому сайті проблеми з безпекою. Попередження міститиме посилання з додатковою інформацією про те, як вирішити проблему.
Джерело: https://www.searchenginejournal.com
Перевірка сайту на віруси за допомогою онлайн-сервісів
VirusTotal
Мабуть, це один із найпростіших і найдоступніших сервісів для перевірки сайту на віруси. Жодної реєстрації та платних тарифів. Просто вставте у рядок пошуку посилання на сайт і VirusTotal покаже звіт на основі більше 65 антивірусних систем. На сервісі можна просканувати локальні файли. Це зручно, якщо ви підозрюєте, що деякі з них можуть містити шкідливий код.
За допомогою цього сервісу можна перевірити наявність вірусів на WordPress, Joomla, Drupal, Bulletin, SharePoint. Quttera надає звіт про фрейми, які він просканував, шкідливі, підозрілі та чисті файли, статус сайту в чорних списках.
Це один із найвідоміших сервісів для сканування сайтів, який виявляє шкідливе ПЗ, впроваджений спам та небезпечні скрипти, визначає статус сайту в чорному списку McAfee, Google, Yandex, Opera, Norton, Spamhaus, ESET тощо. Робота з платформою вимагає реєстрації та вибору тарифного плану. Досить висока ціна Sucuri обумовленаповною технічною підтримкою й допомогою фахівців, які можуть видалити шкідливі коди.
Сервіс має як платний, так і безкоштовний тарифний план. У безкоштовній версії Astra Security сканує загальнодоступний вихідний код вашого сайту та відмічає шкідливі посилання, програми, чорні списки тощо. Особливість сервісу у тому, що це багатоцільовий сканер. Так, ви одним клацанням миші можете використовувати його для виконання аудиту безпеки перевірки чорного списку, SEO-спаму та багато іншого.
Якщо оберете платну версію сервісу, зможете додатково просканувати внутрішні файли і папки сайту.
Цей сервіс розроблений спеціально для вебсайтів WordPress. Під час сканувань сайту за допомогою MalCare його продуктивність не знижується. Також на цьому сервісі ви можете заздалегідь запланувати періодичні сканування. MalCare має можливість виявляти як прості, так і динамічні шкідливі програми. Щоб розпочати роботу з MalCare, встановіть на своєму сайті WordPress відповідний плагін. Не хвилюйтеся — вся головна технічна робота буде виконана віддалено на сервері MalCare.
Ще одна перевага роботи з цим сервісом полягає в тому, що вам не потрібно наймати спеціаліста з безпеки для відновлення сайту у разі наявності зловмисного програмного забезпечення. Ви можете зробити це самостійно, і лише одним клацанням миші запустити його менш ніж за 5 хвилин.
Принцип роботи з цим сервісом ідентичний VirusTotal. Просто вставте у пошуковий рядок URL-адресу сайту, який хочете перевірити на наявність вірусів, та отримайте короткий звіт про результати сканування.
Це простий у використанні сервіс, який дає змогу просканувати сайт за допомогою ваших облікових даних FTP/SFTP. Після перевірки SiteLock надає спеціальний значок безпеки. Завдяки йому відвідувачі знатимуть, що на вашому сайті точно немає вірусів.
Також сервіс захистить ваш сайт за допомогою автоматизованої технології кібербезпеки. Це означає, що всі конфіденційні дані будуть у безпеці, і вам не потрібно буде хвилюватися про витік важливої інформації та компрометації, яка може завдати шкоди вашому сайту, компанії, її репутації чи прибутку.
На замітку
Ми розглянули найпопулярніші онлайн-сервіси для перевірки сайту на наявність шкідливих програм. Вибір — тільки за вами! Однак обов’язково врахуйте, яку інформацію ви хочете отримати після сканування. За деталізовані звіти, автоматичні періодичні скан-перевірки та можливість видалити віруси точно доведеться заплатити. Також якщо ваш сайт популярний і його часто відвідують користувачі, подумайте про безпеку ресурсу. Придбайте антивірусне ПЗ, проконсультуйтеся зі спеціалістами та постійно відстежуйте роботу сайту. І ви, і ваші клієнти мають бути максимально захищені від вірусів і хакерських зломів.