7 аналогів GEOClever

16.03.2021

Валентина Коренівська, редактор блогу Webpromoр


Популярний плагін GeoClever, за допомогою якого можна було підмінити видачу, змінити країну і місто в пошуку, офіційно припинив роботу. За допомогою чого тепер можна змінювати регіон в браузері?

7 аналогів GEOClever

Додаток GeoClever став недоступним для користувачів, хоча й був дуже зручним. Він дозволяв проводити детальний аналіз в будь-яких регіонах. Для більш розвинених країн навіть була доступна опція вибору району.

Зараз для підміни регіону у видачі використовуються різні додатки. З їх допомогою можна виконувати якісний ручний аналіз запитів. Пошуковику задається той регіон, який потрібно проаналізувати.

Перегляд позицій у видачі під іншим розташуванням здійснюється за допомогою змін регіону пошуку. Це необхідно для проведення досліджень по різних регіонах України та іншим країнам.

Розглянемо кілька основних інструментів і методів для управління місцем розташування в браузері, які своїм функціоналом замінюють GeoClever.

VPN як аналог GeoClever

 

VPN

Це один з найпопулярніших способів зміни розташування. SEO-фахівцям і маркетологам метод допомагає:

  • приховати місце розташування і проводити аналіз результатів, тестувати нові стратегії;
  • бачити, як виглядають рекламні оголошення, що транслюються в різних регіонах;
  • перевіряти локальну пошукову видачу;
  • контролювати геотаргетинг в рекламних кампаніях.

VPN бувають безкоштовні та платні. Перед їх вибором варто приділити увагу політиці конфіденційності і особливостям використання сервісу. Деякі додатки, особливо безкоштовні, можуть передавати інформацію та ваші дані третім сторонам. Незалежно від того, використовується платна або безоплатна віртуальна приватна мережа, результат видачі, який отримуєте ви і жителі іншої країни, може трохи відрізнятися.

За допомогою VPN змінюється IP-адреса. При цьому вибирається місце розташування сервера, до якого здійснюється підключення. Браузером використовуються різні служби геолокації, які буде складно обійти.

VPN змінює дані тільки по відношенню IP-адреси. Для більш якісного результату варто звернути увагу на інші способи. Адже для браузера цього недостатньо – навіть після застосування віртуальної приватної мережі він може визначати адресу. Більшість VPN підходять для спруфінгу розташування, але при окремому використанні не шифрують інтернет-трафік.

Варто виділити додаток ExpressVPN. На відміну від інших має спеціальну опцію надбудови. З її допомогою здійснюється налаштування служби геолокації браузера. Це дозволяє на рівні пристрою встановити однакові дані браузера і VPN-сервера, до якого здійснюється підключення. 

Зміна місця розташування вручну

Найбільш простий і доступний спосіб настройки геолокації. Розглянемо процес підміни на прикладі браузера Chrome. Досить виконати кілька нескладних кроків:

1) для MacOS треба використовувати комбінацію клавіш [Cmd + Option + I], а для Windows – [Ctrl + Shift + I]. Після цього в Chrome відкриється вікно інструментів розробника;

2) після цього натисніть Esc, відкриється консоль. На ній потрібно натиснути на меню (три точки, розташовані в лівому нижньому куті екрану);

3) в випадаючому списку вибирається пункт «Сенсори» і змінюється геолокація;

4) вибрати місто із зазначених у списку міст або вручну ввести необхідні координати.

Метод зміни місцярозташування вручну в Google

Щоб використовувати змінену локацію в Chrome, роботи виконуються в тому ж вікні браузера, не можна закривати інструменти розробника. У зворотному випадку, при закритті вікна, налаштування зникнуть.

 

Precise Address Location Emulator

Розширення Precise Address Location Emulator

Розширення для швидкої імітації розташування пошукачем. Задається будь-яка адреса. Плагін виключає використання VPN-сервісів, проксі і зміни IP-адреси.

Головна перевага Precise Address Location Emulator — імітація локації браузером за лічені секунди. Браузер під час роботи буде використовувати вказане фізичне місце розташування. Через максимально природну роботу підходить для перевірки продуктивності локального РРС і SЕО.

 

SEO Search Simulator

Розширення SEO Search Simulator як аналог GeoClever

Розширення використовується для аналізу видачі в різних країнах. За допомогою SEO Search Simulator можна перевірити позиції по першим ста результатами видачі конкретної URL-адреси. Він емулює пошукові запити з будь-якої країни. Завдяки чому можна вивчити позицію сторінки в залежності з якої країни виконується запит.

За допомогою SEO Search Simulator задається тільки країна, місто обрати не можна.

Google Ads

Зміна країни пошуку в Google Ads

Опція «попередній перегляд» в Google Ads дозволяє змінити країну пошуку в Google. Не підходить для частого використання. Рекомендується для стандартної перевірки правильності показу видачі під інші геолокації.  

Google Location Changer

інструмент Google Location Changer

Безкоштовний інструмент для перегляду видачі Google. При цьому користувач вказує запит, країну, поштовий індекс, штат, місто і мову. В Google Location Changer доступний вибір типу пристрою, щоб побачити, як виглядає SERP в пошуковику.

Інформація в додатку підтягується з «попереднього перегляду» в Google Ads.

 

Location Guard

Офіційний плагін, розроблений компанією Google. Дозволяє змінювати географічне розташування і зберегти конфіденційність. Після встановлення розширення для браузера на сторінці опцій задаються географічні координати. Також доступна установка інших змінних в IP-геолокації. Функція активується або деактивується за допомогою кнопки в браузері.

Плагін Location Guard

Location Guardаддон, налаштування якого набагато простіше і ефективніше, ніж ручні способи зміни гео, описані вище.

 

Статтю перевірив керівник відділу SEO Webpromo Артем Коломієць.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Конверсія продажів онлайн та офлайн: проста формула + приклад розрахунку

Конверсія продажів онлайн та офлайн: проста формула +...

Визначення поняття конверсії продажів. Як правильно робити розрахунок та підвищити ефективність маркетингової стратегії?

Як оптимізувати зображення на сайті: практичні рекомендації від назви до мікророзмітки

Як оптимізувати зображення на сайті: практичні...

Впевнені, що знаєте як оптимізувати картинки на сайті? Які основні вимоги пошукових систем до зображень на сайті? Як стиснути графіку...

Модель аукціону першої ціни: нововведення від Google AdSense

Модель аукціону першої ціни: нововведення від Google AdSense

Модель аукціону першої ціни спростить процес покупки рекламних місць на платформі Google AdSense.

Google Analytics 4 оновився: інтеграція з Search Console, атрибуція на основі даних і досягнення маркетингових цілей

Google Analytics 4 оновився: інтеграція з Search Console, атрибуція на...

Що оновили в Google Analytics 4? Як інтегрували Search Console, змінили модель атрибуції, а також які представили нові дві моделі машинного навчання?...

Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті