Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Головні тренди РРС на 2022 рік: 11 ключових інструментів контекстної реклами

Головні тренди РРС на 2022 рік: 11 ключових інструментів контекстної реклами

10.11.2021

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Цифровий маркетинг постійно розвивається та оновлює формати на рекламні послуги. Всі зусилля, вкладені в цю сферу, можуть бути безглуздими, якщо не вивчати тренди РРС 2022 року. За останні два роки всесвітня пандемія не вщухає. З настанням карантину контекстна реклама опинилася на піку популярності й продовжує стрімко розвиватися. У 2022 році також відбудуться значні, практично революційні зміни, зокрема це торкнеться й РРС.

Ми рекомендуємо вивчити майбутні тенденції та зрозуміти, що очікувати наступного року. Брендам та маркетологам буде легше досягти поставленої мети при розробці маркетингового плану, що в майбутньому забезпечує збільшення потенційних клієнтів у процесі продажу.

Зміст:

1. Що таке РРС 2022?

2. Головні тренди РРС 2022

3. Висновок

тренды РРС на 2022 год 

Що таке РРС 2022?

PPC (Pay per Click) або плата за клік — це важливий інструмент у сфері digital. Активне зростання та розвиток інтернету, а також високий інтерес до соціальних мереж створюють для брендів більше можливостей для залучення клієнтів та взаємодії з ними у глобальному масштабі. PPC — це модель інтернет-реклами, де кожен клік за оголошенням приносить рекламодавцю дохід. Модель PPC використовують кілька великих медіа-платформ, включаючи Google, Facebook та інші. Будь-який бізнес та бренд повинен бути в курсі трендів PPC на майбутній 2022 рік для створення успішної маркетингової стратегії та онлайн-майданчика загалом.

Реклама з оплатою за клік була запроваджена кілька десятиліть тому. З того часу маркетологи розробляють нові способи, щоб максимально вигідно використовувати цей спосіб з метою збільшення рентабельності інвестицій для брендів. Тема постійно розвивається, регулярно з’являються нові механізми та оновлення існуючих принципів. Зі збільшенням брендів на ринку зросла конкуренція. Контекстна реклама гарантує, що бренд помітить цільова аудиторія, зацікавиться та придбає товар чи послугу.

 

Головні тренди РРС 2022

1. Повна автоматизація

У рекламній промисловості автоматизація набирає обертів. У 2022 році інструмент стане одним із головних трендів РРС. Важливо розуміти, як працює автоматизація. При правильному використанні це дозволить маркетологу економити час, відкривати нові методи досягнення конкурентної переваги. Процес автоматизації включатиме лише налаштування всіх необхідних функцій, сповіщень. Важливо поступово розширювати масштаби автоматизації, щоб отримати конкурентну перевагу. Застосування автоматизації тільки збільшуватиметься в маркетингу контекстної реклами 2022 року.

тренды РРС на 2022 годУ міру зростання світової індустрії автоматизації зростають і процеси автоматизації реклами. Це необхідне рішення для успіху бізнес-маркетингу в інтернеті. У 2022 році автоматизація PPC стане однією з найзначніших маркетингових трендів РРС 2022. Очікується активне тестування реклами, аналіз заклику до дії та діагностика даних. Такий підхід допоможе визначити найбільш непотрібний формат реклами, а також внести відповідні покращення.

2. Штучний інтелект

Поряд із повною автоматизацією процесу не варто забувати про активний розвиток штучного інтелекту, який також у 2022 році стане трендом РРС. Практично в кожній області маркетингу цей інструмент братиме активну участь як нова технологія. Розумні торги лише посилюватимуться, за рахунок нових розроблених методів застосування.

Інтелектуальне призначення ставок на рекламу — це автоматична система, яка базується на технології машинного навчання та оптимізує конверсії та її цінність на аукціонах. До них відносяться підвищена ціна за клік (CPC), цільова ціна за конверсію (CPA) та цільова рентабельність витрат на рекламу (ROAS). Розуміння та впровадження автоматизації, штучного інтелекту допоможе маркетологам та фахівцям у галузі РРС ефективно масштабувати кампанії та збільшити рентабельність інвестицій на рекламу з оплатою за клік.

тренды РРС на 2022 год

3. Відмова від підтримки файлів cookie

Питання захисту даних стає гострим, у наступні роки більшість майданчиків переходитимуть на нові формати без використання “чужих” сторонніх даних. Це відбувається у зв’язку зі змінами у глобальній політиці конфіденційності та обмеженнями для сторонніх зловмисників. Сторонні файли cookie зникають, це робить власні дані надцінними, використання яких буде найбезпечнішим та найдоступнішим варіантом. Тому компаніям потрібно починати інвестувати у власні дані вже зараз. Слід розробляти інші методи збору даних про споживачів, оскільки повне видалення стороннього відстеження з интернету має бути найближчим часом.

Основа цього тренду РРС 2022 для бізнесу – дізнатися свою цільову аудиторію та отримати над нею контроль. Бренди та експерти з контекстної реклами повинні розуміти, хто зі 100% гарантією зробить конверсію. Краще акцентувати увагу на аспектах, що призводять до реальних результатів, рухатися вперед й приймати рішення, спираючись на обмежений обсяг даних.

4. Присутність у соціальних мережах, диверсифікація рекламних каналів

Такі майданчики як Інстаграм, TikTok збирають багатомільйонні аудиторії з трафіком, що постійно зростає. Дослідницький центр Pew Research Center наводить порівняльну статистику, згідно з якою у 2005 році лише 5% американського населення могли користуватися мобільними програмами. У 2021 році майже 72% створили обліковий запис хоча б в одній соціальній мережі.

тренды РРС на 2022 год

Історії та ролики з Instagram добре працюють як рекламні платформи. Соціальна мережа TikTok вважається однією з найсильніших гравців й продовжує активно зростати. Платформи такого формату пропонують неймовірні можливості для PPC-маркетингу з можливістю взаємодії з аудиторією. За прогнозами, кількість користувачів у TikTok може перевищити мільярд у 2022 році за допомогою відеореклами. Це дозволить оптимізувати рекламний процес для бізнес-маркетингових стратегій. Тестування кожної платформи дає точне уявлення, хто входить у цільову групу. Зі збільшенням кількості платформ реклами шанси на успішну демонстрацію рекламного оголошення зростає.

5. Акцент на відеорекламу

Відеооголошення та додавання віртуальної реальності до перегляду відео — це два тренди РРС 2022, на які слід звернути увагу наступного року. Майже 90% людей стверджують, що відео допомагають їм приймати остаточне рішення про покупку. З використанням відеокампанії Google є можливість охопити широку аудиторію, яка дивиться відео на YouTube або на будь-якій іншій платформі, яка є партнером Google. Подібні рекламні оголошення відтворюються на початку, під час ролика або після відео. З погляду візуалу такий формат виглядає набагато привабливішим, ніж текстові оголошення. При цьому вони генерують більше кліків та взаємодій з боку користувачів.6. Голосовий пошук

Один із “гарячих” трендів PPC у 2022 році, який дає рекламодавцям великі можливості для ефективної взаємодії голосового пошуку контекстної реклами. У наступному році всі бренди, що включають оптимізацію голосового пошуку в маркетингову стратегію, зможуть значно збільшити прибуток у порівнянні з 2021. Голосовий набір більш практичний інструмент, ніж набір тексту. Такий формат для застосування у повсякденному житті стає зручнішим, оскільки мобільні телефони, планшети, додатки з голосовим помічником набирають популярності серед споживачів. Власники з подібними пристроями вважають за краще отримувати новини про акції, розпродажі та інші оголошення від брендів за допомогою голосового управління. Якщо не впроваджувати інструмент у розробку, можна втратити значну частину своєї аудиторії.

7. Оптимізація РРС під мобільні пристрої

За даними дослідження компанії Tech Jury, що спеціалізується на тестуванні програмного забезпечення, вже до кінця 2021 майже 3 з 4 електронних транзакцій будуть здійснені з мобільного пристрою. Також зростання популярності гаджетів приходить разом з голосовим пошуком. Подібний формат й тренд РРС 2022 зручний та практичний, чого прагне весь світ загалом.

Користувачі шукають те, що займає менше часу, але дає ефективніший результат. Смартфони є синонім доступності. Тому важливо забезпечувати цю функцію повною мірою, у тому числі в рамках РРС стратегії. Якщо сайт ще не адаптований до мобільних пристроїв, слід обов’язково включити цей пункт у стратегію просування.

тренды РРС 20228. SaaS-маркетинг

Використання SaaS дозволяє бізнесу мати сучасне та ефективне програмне забезпечення з оплатою в міру використання, що стало величезним досягненням у маркетингу та трендом РРС 2022. Маркетинг SaaS (Software as a service) означає продаж програмного забезпечення як послуги. За допомогою SaaS споживачі через браузер отримують доступ до програм із хмарних сховищ. Є можливість користуватися потрібними програмами без завантаження за щомісячну оплату. Маркетинг SaaS змінив стратегії у всій рекламній індустрії. Компанії можуть просувати своє програмне забезпечення, адаптувати стандартну комунікацію для просування та продажу хмарного програмного забезпечення. Ця тенденція РРС лише зростатиме та прогресуватиме у 2022 році.

9. Інтеграція із SEO

Вивчення нових принципів роботи в рекламі показало, що РРС та SEO можна поєднувати. У 2022 році радимо поєднати ці два інструменти для ефективного результату. Синхронізувати PPC із SEO дає можливість проаналізувати “працюючий” рекламний текст. Можна створювати власний контент та повідомлення у блогах на основі цієї копії, щоб покращити якість. Інтеграція SEO з PPC дозволяє знаходити конкурентоспроможні ключові слова, переглядаючи вичерпні звіти на аукціонах PPC та багато іншого.

10. Сегментація цільової аудиторії

Щоб провести успішну РРС-кампанію у 2022 році, потрібно вибудовувати міцні стосунки з клієнтами. Тенденції контекстної реклами будуть зосереджені як підвищення обізнаності. Також слід застосовувати сегментацію — розділити клієнтів на групи, що ідентифікуються, з метою більш незалежного управління та кращого розуміння інтересів. Це дозволить додати відповідний контент для певної вікової групи або дохід від будинку на основі продукту. Також є можливість встановити рекламні переваги, щоб виключити аудиторію, для якої послуга може бути неактуальною.

тренды РРС 2022

Для отримання максимальної вигоди від націлення слід зосередитися на тісній взаємодії з користувачами, вести комунікацію в потрібний час й відповідній формі. Важливо вивчити як ключові слова, а й пошукові запити клієнтів. Пов’язані терміни можуть запускати показ рекламних оголошень, що дає можливість настроїти націлення на ключові слова та потенційно знизити ціну за конверсію або за клік.

11. Регулярне тестування

З переходом у новий рік слід бути готовим до постійних оновлень та тестування усталених інструментів. У зв’язку з активним технічним прогресом, впровадженням технологій важливо постійно адаптуватися під нову систему. Тренд РРС 2022 – це завжди бути відкритими до нових можливостей, включати до маркетингової стратегії розробки та нові підходи. Необхідно виходити зі звичної “зони комфорту” та тестувати інноваційні методи взаємодії з клієнтами.

 

Висновок

Актуальні тренди РРС 2022 – це нові інструменти для розміщення контекстної реклами на різних майданчиках. Тенденції РРС сфери постійно розвиваються, ключовим завданням є залишатися на вершині, випередити конкурентів. Розуміння того, що популярне й користується попитом серед користувачів, допоможе спланувати нові способи охоплення цільової аудиторії у 2022 році. Щоб отримати максимальну вигоду та перевагу РРС, не варто зупинятися. Слід заздалегідь підготуватися до оновлень, розробити маркетингову стратегію щодо впровадження та реалізації трендів контекстної реклами вже сьогодні.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Останні матеріали рубрики

новини Webpromo

В IAB Ukraine вийшло дослідження Webpromo «Огляд ринків: Польща»

Редакція Webpromo у співпраці з IAB Ukraine підготувала новий огляд європейського ринку

Популярні хештеги для Facebook 2023:

Популярні хештеги для Facebook 2023: де їх шукати?

Трендові хештеги у Facebook допомагають не тільки відстежувати події, а ще й сприяють більшій залученості користувачів та підвищенні їх...

Трендові хештеги у TikTok: як їх використовувати та де шукати?

Хештеги — це ефективний інструмент просування в Tiktok. Якщо ви прагнете досягти успіху на платформі TikTok, тоді неодмінно радимо...

Експерт розповів, як змінився запит бізнесу в маркетингу під час війни

Експерт розповів, як змінився запит бізнесу в маркетингу...

Юрій Копишинський, СЕО-спеціаліст Webpromo, розповів про те, як змінилися запити бізнесу у сфері маркетингу під час війни.

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності