Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Як створювати YouTube-рекламу: 5 рекомендацій для поліпшення стратегії від Бена Джонса

Як створювати YouTube-рекламу: 5 рекомендацій для поліпшення стратегії від Бена Джонса

21.07.2021

Редакція: Ольга Коцофане. Автор: Оксана Харьковчук


Сенс реклами на YouTube, як і будь-якої іншої, ― бути ефективною у вирішенні тих завдань маркетингу, для яких вона використовується. Для цього деколи недостатньо слідувати стандартній рекламній стратегії. Щоб результативно просувати продукт або послугу на популярній відеоплатформі, від маркетолога може знадобитися вихід за рамки звичного маркетингового мислення.

Про те, як використовувати креативний підхід до поліпшення існуючої або створення нової рекламної стратегії для просування на YouTube, ви дізнаєтеся з практичного досвіду Бена Джонса ― міжнародного директора відділу Creative Works в Google. Ми детально вивчили його колонку для блогу Think with Google, де він міркує про стереотипи щодо реклами на YouTube, і переосмислили їх в готові до застосування рекомендації.

Зміст:

 1. 5 хибних думок про YouTube-рекламу
 2. Як підвищити ефективність реклами на YouTube?
 3. Висновки

Подивіться під іншим кутом на 5 звичних рекламних стратегій на YouTube і дізнайтеся якими мають бути креативи насправді 

5 хибних думок про YouTube-рекламу

Ефективність реклами на YouTube ― досить неточне поняття, так як цілі кожної рекламної кампанії різні і, відповідно, показники будуть відрізнятися. Однак, що об’єднує багатьох рекламодавців ― це уявлення про те, як досягти потрібної їм мети.

Навколо просування на YouTube накопичилося багато стереотипів, які заважають зростанню маркетологів в рамках їх проектів. Бен Джонс виділяє 5 ключових помилок, які пора залишити позаду всім рекламодавцям на відеоплатформі.

5 хибних уявлень про рекламу на YouTube:

 1. Успіх на YouTube досягається методом проб і помилок;
 2. Якісна YouTube-реклама повинна відповідати суворим правилам;
 3. Оголошення для кінця воронки не так ефективні, як для початку;
 4. Експериментувати з креативними кампаніями дуже складно;
 5. Оголошення для телебачення буде ефективно на будь-якій платформі.

5 популярних помилок про звичні рекламні стратегії на YouTube

 

Як підвищити ефективність реклами на YouTube?

Отже, давайте перетворимо неактуальні уявлення про просування на YouTube в реальні можливості для підвищення ефективності своєї реклами на майданчику. Ось 5 готових рекомендацій:

1. Дотримуйтеся принципу ABCD

Ключовий принцип створення ефективної реклами на YouTube укладений в абревіатуру ABCD, де A — Attract, B — Brand, C — Connect, D — Direct. Ця проста абетка заснована на багаторічних дослідженнях Google: компанія проаналізувала десятки тисяч оголошень з усього світу для визначення конкретних елементів, які роблять рекламу результативною.

Принципи ABCD (Attract, Brand, Connect, Direct) - абетка для створення ефективних креативів на YouTube - заснована на результатах багаторічних досліджень: Google проаналізував десятки тисяч оголошень з усього світу для визначення конкретних елементів, що робить рекламу результативною.

Принцип розшифровується як: 

A: Привертання уваги;

Спробуйте привернути увагу користувача з перших секунд.

B: Презентація бренда;

Інтегруйте свій бренд простим і природним чином, використовуйте згадки про бренд.

C: Взаємодія;

Спілкуйтеся з емоціями, звертайтеся до емоцій і розповідайте історії методом сторітеллінга. Спонукаєте глядача взаємодіяти з вашим контентом.

Д: Заклик до дії або Дірект.

Чітко сформулюйте заклик до дії, розкажіть що ви чекаєте від покупця.

Реклами, які слідують абетці ефективного та креативного відео в якості орієнтира, показали, що підвищення ймовірності короткострокових продажів може збільшитися на 30%, а збільшення вкладу бренду в довгостроковому періоді на 17%. Ці принципи краще підготують вас до того, щоб йти на ризик і робити більш ефективні творчі вибори в різних рекламних форматах.

Приклад: YouTube-ролик Підключайтеся до сервісів майбутнього «АльфаСтрахування» для промо мобільного додатку створений саме за принципом ABCD.

Опис: Спершу «привертає увагу» глядача актор Костянтин Крюков на футуристичному тлі, потім його розповідь про те, як можна економити в додатку з описом можливостей і переваг сервісу («презентація бренда» і «взаємодія»). На завершення він використовує «заклик до дії» пропонуючи глядачеві підключитися до сервісу. Ролик набрав майже 200 тисяч переглядів.

2. Використовуйте власні правила при створенні реклами на YouTube

Важливо! Крім принципу ABCD, універсальних правил створення ефективної реклами на YouTube немає. Для рекламодавця важливіше викликати у глядача емоцію, ніж просто виділятися на тлі конкурентів візуально.

Приклади такої реклами на YouTube:

 • Документальний серіал
 • Інтерв’ю з генеральним директором
 • Музичний кліп за участю YouTube-блогера. У перші 24 години став відео №1 за кількістю переглядів у всьому світі і збільшив продажі на 100% в порівнянні з минулим роком.
 • Огляд продукту покупцем.
 • Аніме-серіал. Товар — головний герой, а хвороба — суперзлодій. Продукт був миттєво розпроданий, KPI (ключові показники ефективності) перевищені, а продажі товару в цілому зросли більш ніж на 100%.

YouTube це середовище для творчості, де у всіх є можливість брати участь у креативному процесі. Як у користувачів, так і рекламодавців. Це дає глядачам можливість познайомитися з брендом, продуктом або послугою, що в результаті знову провокує маркетологів застосовувати нові ідеї.

Приклад: Coca-cola та напій Pulpy. Серіал про вигадане агентство Hello People Agency.

Опис: Агентство виграє тендер на рекламу Pulpy, а потім розробляє рекламні кампанії, дизайн і акції в рамках справжніх активацій бренду. Серіал розважає користувачів, органічно розповідає про продукт, занурюючи глядачів у креативних процес.

Таким чином, Coca-Cola відмовилася від стандартної дистрибуції напою і підвищила залученість ЦА, орієнтуючись на ядро аудиторії (молодих людей, які знають, що таке рутина в житті і на роботі). Результати порадували підвищенням іміджевих метрик і медійних показників бренду.

Якісна YouTube-реклама НЕ повинна відповідати суворим правилам 

3. Покажіть користувачу ваш товар і мотивируйте оформити замовлення

За допомогою відеореклами на YouTube ви можете провести користувача до покупки товару, при цьому бути креативним, ставитися творчо і прямолінійно до реклами.

Важливо! Реклама в нижній частині екрану покликана спонукати до дії, тому може отримати погану репутацію (здешевити репутацію або оцінку бренду). Однак, є багато вдалих прикладів, коли креативні ролики з чіткими СTA — стають ефективними і отримують позитивні відгуки.

Як бренди проявляють творчий підхід під час використання закликів до дії?

Просто вони думають про рекламу як про початок шляху до продажу. Їх мета — показати споживачу товар і спонукати його до оформлення замовлення. Це особливо важливо на YouTube, де 63% глядачів на вивчених Google ринках кажуть, що купили щось у бренда, побачивши інформацію про нього у вигляді реклами на відоплатформі.

63% глядачів на вивчених Google ринках кажуть, що купили щось у бренда, побачивши інформацію про нього у вигляді реклами на YouTube

Творчий метод зробити привабливу рекламу для кінця воронки — персоналізувати рекламу з інтересами глядачі, викликати сильні емоції, а потім зробити більш цілеспрямовану пропозицію.

Цікаво! McDonald’s в Малайзії, використав реверсивну психологію, коли команда сказала споживачам не шукати де знаходиться продукт, знаючи, що це викличе цікавість і спонукатиме їх до дії.

Приклад: Gucci UK в колаборації з режисером Хармоні Коріном зняли яскраву відеорекламу з ностальгічним відтінком за минулою модою.

Опис: Під час святкової кампанії для підвищення зацікавленості покупців було використано творчий підхід в послідовність рекламних оголошень.

 1. Спочатку фахівці підвищили впізнаваність бренду, розмістивши тизер кампанії, який привів до повної режисерської версії на YouTube.
 2. Потім, щоб підвищити готовність купити продукт, Gucci показав 6-секундну серію рекламних заставок для глядачів, які виявили інтерес до тизеру.
 3. Нарешті, бренд показав конкретну товарну рекламу тим глядачам, які використовували TrueView for Action і товарні оголошення TrueView, і безпосередньо вели на сторінку для покупки.

Кампанія була переглянута 5,4 мільйона разів по всьому світу з коефіцієнтом завершення 58% і привернула 44,5 тисячі кліків з переходом на веб-сайт Gucci.

4. Експериментуйте з креативними кампаніями, адже це так легко!

Є різниця між експериментальним підходом до створення відеореклами та проведенням разового тестування. У першому випадку, потрібен глибокий аналіз даних і вміння вийти за рамки, це образ мислення, коли можна отримати вигоду з тривалого навчання і не покладатися на давні припущення. Друге — те, що ви робите час від часу, при перевірці нового підходу до створення реклами, і воно найкраще підходить для навчання конкретним кампаніям.

Важливо! Експериментальний підхід до створення відео може принести довгострокові перспективи і окупитися. Однак, він не означає, що вам потрібно буде діяти навмання або витрачати багато ресурсів. Задавайте нові питання користувачам, використовуйте можливості оптимізації контенту, отримуйте актуальні дані. Успішні експерименти з використанням різних креативних реклам призводять до 60% підвищення запам’ятовування реклами.

Успішні експерименти з використанням різних креативів приводять до 60% підвищення запам'ятовуванню реклами

Почніть з однієї змінної (великої або маленької), наприклад, простого редагування темпу, кадрування першої сцени, рекламного тексту.

Навіть незначні зміни можуть вплинути на результати. Чим більше ви експериментуєте, тим краще розумієте не тільки те, які творчі елементи використовувати для свого бренду, але і свою аудиторію.

Приклад: Експерименти з різними типами і форматами YouTube-роликів під час виходу компаніїї «Сітімобіл» в нові регіони.

Опис: Команда тестувала ефективність різних елементів ролика: робили його динамічніше, змінювали колір фону, додавали людей, прикріплювали заклик до дії, демонстрували додаток, експериментували з довжиною відео.

Команда використовувала гіперлокальну рекламу це допомогло потроїти загальні продажі в Росії, незважаючи на розпал пандемії. Далі, бренд звернувся до персоналізації: команда робила по п’ять креативів, які відбиралися виходячи з культурних особливостей регіону. Після цього CPA покращився на 15%, а зростання установок на тисячу показів (IPM) збільшився в 6,5 рази.

Технологія Aspiration

Aspiration — альтернатива цифрового банкінгу, орієнтована на соціальне благо, — коли справа доходить до відеокреативів, використовується експериментальний підхід.

Команда постійно тестує весь виробничий процес. Вони запускають рекламу з варіантами заголовків, закликами до дії і навіть цільовими сторінками, щоб повністю оптимізувати свій креатив для досягнення успіху.

Запустивши різні версії і переглянувши результати Brand Lift і Search Lift, можна визначити більш ефективну рекламу на ютуб, яку варто підтримати.

Цікаво! Завдяки цим оптимізаціям і експериментам, Aspiration вдалося збільшити відносну впізнаваність бренду на 25%, кількість лідів по електронній пошті до 16 000 і залучити більше 3400 нових користувачів.

TB-реклама буде ефективна на будь-яких платформах 

5. Створюйте онлайн-рекламу для цифрових каналів і досягайте успіху на всіх платформах, включаючи телебачення

Створення роликів, адаптованих під різні платформи, зазвичай вимагає більше зусиль і ресурсів, ніж може дозволити більшість брендів і компаній.

Важливо! Якщо створювати рекламу, орієнтовану на онлайн-аудиторію, можна отримувати однаково хороші результати на всіх платформах. Вони зроблені і адаптовані під мобільні пристрої. Реклама з гучним звуком, кадруванням, контрастним текстом і картинкою буде привертати увагу глядачів з перших секунд.

Для YouTube можна застосовувати кілька додаткових можливостей, таких як масштабна персоналізація вашої відеореклами (мережа грецьких піцерій Pizza Fan), або перетворити телевізійний ролик в відеорекламу з використанням послідовності відео (LinkedIn UK).

В рамках своєї першої кампанії бренду LinkedIn UK представила красивий 60-секундний телевізійний ролик. Команда розробила тест. Перший, запуск телевізійного ролика на YouTube, щоб побачити, як він працює. Другий, запуск матеріалів, спеціально призначених для YouTube: чотири окремих коротких відеоролика з великим екранним логотипом, зі звуком і послідовністю відео для показу глядачам з плином часу.

Безсумнівно, ресурси, адаптовані для YouTube, працювали краще. «Ми побачили зростання інтересу на 20%, запам’ятовуваність реклами на 178% і кампанію, яка в 2,3 рази більш рентабельна з точки зору просування бренда», розповідає Катріона О’Лірі, менеджер групи брендів по роботі з комерційними медіа.

Приклад: Комплексна підписка VK Combo від «ВКонтакте».

Опис: Ціль — розповісти про продукт аудиторії і показати різні сценарії його використання. Рішення — YouTube-ролики в форматі In-Steam з чітким принципом просування, де до кожного сегмента аудиторії доносили своє унікальне повідомлення. Сюжетно ролики розділили на три частини:

 1. Залучення за допомогою звернення до людини зі звичного контексту.
 2. Позначення того, який сервіс відповість на потреби користувача.
 3. Демонстрація вигоди підписки зі знижкою.

За допомогою інструменту videoMixer команда зробила 82 персоналізованих ролика: DCO-креативи автоматично збиралися з відеошаблонів, теглайнів, елементів фірмового стилю і аудіоозвучень. В результаті рекламу побачило 4 мільйони користувачів, а її запам’ятовуваність зросла на 27,5%.

Відомі бренди по всьому світу постійно намагаються переосмислити уявлення про те, як працюють рекламні оголошення на YouTube і яких рекламних стратегій варто дотримуватися.

Порада! Дотримуйтесь базових принципів ефективних креативних  оголошень, мисліть творчо і виходьте за рамки суджень, створюйте онлайн-реклами для цифрових каналів і користуйтеся можливостями, які пропонує YouTube використовуючи експериментальне мислення, і ви зможете створити ефективну відеорекламу.

YouTube - відеоплатформа і плейсмент для рекламодавців. Ефективні креативи допомагають брендам домагатися високих результатів на ютуб і в бізнесі 

Висновки

 1. YouTube відеоплатформа і плейсмент для рекламодавців. Креативні оголошення допомагають брендам досягати високих результатів на платформі та в бізнесі.
 2. Використовуйте базові принципи ефективних оголошень на ютуб і експериментальні стратегії для створення унікального ролика або відеореклами.
 3. 5 хибних уявлень про рекламу на YouTube: успіх на YouTube досягається методом проб і помилок; якісна YouTube-реклама повинна відповідати суворим правилам; оголошення для кінця воронки не так ефективні, як для початку; експериментувати з креативними кампаніями дуже складно; оголошення для телебачення буде ефективно на будь-якій платформі.
 4. Забудьте про старі уявлення щодо реклами на YouTube, експериментуйте і створюйте найкращі ефективні оголошення!

 

Також читайте інші статті у блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Аналоги Canva

Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з...

Графічний онлайн-редактор Canva — справжній фаворит багатьох digital-фахівців, які працюють із зображеннями чи презентаціями. Зважаючи на...

сума збитків, яких зазнав український бізнес внаслідок війни

Скільки складає загальна сума збитків, яких зазнав...

Скільки українських підприємств постраждало та яка сума збитків?

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію, придумати персонажа та зацікавити потенційних клієнтів

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію,...

Хочете навчитися зацікавлювати потенційних клієнтів? Тоді нова стаття від редакції Webpromo допоможе вам у цьому, адже ви швидко...

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

У новій статті ми не просто розповідаємо про потенціал і користь аффілейт-маркетингу, а пояснюємо, що таке арбітраж трафіка та як від...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Рекомендую Webpromo, як надійних партнерів
Серед багатьох, ми обрали Webpromo
Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності