Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Просування в Instagram: повний посібник з рекламного каналу для маркетолога

Просування в Instagram: повний посібник з рекламного каналу для маркетолога

28.12.2021

Редакція: Оля Сомова. Автор: Ольга Сомова


Соціальні мережі — повноправний рекламний простір, у якому може реалізуватися будь-який бізнес. Інстаграм як один із популярних майданчиків для обміну фото і відео має високий показник залученості. Просування в Instagram — один з ефективних способів з набором маркетингових інструментів і мільйонною аудиторією. У статті розглянемо всі етапи запуску реклами, а також можливості цього майданчика.

Зміст:

1. Що таке реклама в Інстаграм?

2. Навіщо запускати рекламу в Інстаграм?

3. Можливості таргетингу в Інстаграм

4. Для яких ніш підходить просування в Інстаграм?

5. Цілі маркетингу в Інстаграм

6. Рекламні формати для просування в Інстаграм

7. Рекламні креативи для просування в Інстаграм

8. Як розрахувати рекламний бюджет просування Інстаграм?

9. Як самостійно запустити рекламу в Інстаграм? Покрокова інструкція

10. Як вимірювати ефективність реклами в Інстаграм

11. Висновок

Продвижение в Instagram 

Що таке реклама в Інстаграм?

Реклама в Instagram — це публікації в акаунті, що містять відео або графічні зображення, які можна просувати за певну плату. Вони можуть бути безпосередньо пов’язані з бізнес-акаунтом бренду або вести користувача на будь-яку іншу URL-адресу, наприклад, в інтернет-магазин або на сайт рекламодавця. Оскільки ця мережа належить META, як зробити рекламу в Інстаграм і правильно налаштувати її — підкажуть опції бізнес-акаунта Facebook Ad Manager. 

Цінова політика

У Instagram найвищий серед конкурентів рівень залучення. Саме тому великі вкладення в рекламу найчастіше приносять найкращі результати.

Згідно з даними Wordstream.com, середня вартість просування акаунта в Інстаграм у 2021 становить:

 • за клік (CPC) — від 0,4 до 0,7 доларів, водночас до уваги беруть не тільки переходи за оголошенням, а й інші реакції користувачів (лайки, репости, коментарі);
 • за залученого користувача (CPE) — від 0,01 до 0,05 доларів; 
 • за 1000 показів (CPM) — від 2,5 до 3,5 доларів.

Це приблизні дані. Підсумкова вартість реклами в Інстаграм залежить від кількох факторів:

 • Персональні налаштування вашого таргетингу.
 • Ніша. Якщо ви просуваєтеся у висококонкурентній галузі, наприклад, модний одяг або цифрові технології, вартість реклами в Інстаграм буде вищою.
 • Сезонність. Реклама часто дорожчає ближче до свят, наприкінці року, з прив’язкою до дат великих розпродажів (наприклад, перед Чорною п’ятницею).

Динаміка зростання популярності Інстаграм

Інстаграм — це один із найпопулярніших додатків для смартфона. При цьому динаміка зростання показує, що соцмережа ще навіть не досягла піку свого потенціалу. Так, у 2013 році загальна кількість його користувачів становила 150 мільйонів осіб. Через 4 роки ця цифра зросла до 800 мільйонів, і вже 2021 року Instagram налічував понад 1 мільярд користувачів.

Сьогодні в Інстаграмі зареєстровано близько пів мільйона активних лідерів думок, а отже, тут активно розвивається інфлюенс-маркетинг. Згідно зі звітом Influencer marketing Hub, ринок очікувано зріс і досяг позначки 13,8 млрд доларів.

Продвижение в Instagram

До 69% маркетологів США планують витрачати більшу частину бюджету, виділеного на інфлюенсерів, саме через Instagram. Це говорить про те, що просування особистого бренду і бізнесу в цій мережі важливо використовувати в маркетингу.

 

Навіщо запускати рекламу в Інстаграм?

Фахівці щодня працюють над маркетинговими інструментами та методами їх використання. Інстаграм пропонує низку переваг, які недоступні в інших мережах. 

За статистикою, на жовтень 2021 року в Інстаграм зареєстровано понад 1 мільярд активних користувачів. Згідно з прогнозом Statista, до 2023 року ця цифра збільшитися до 1,2 млрд.

Продвижение в Instagram

Більшу частину аудиторії становлять чоловіки віком від 18 до 24 років (17,9%), а також жінки від 25 до 34 років (14,8%). 

Продвижение в Instagram

В Україні з весни 2017 року кількість користувачів Instagram ледь сягала 4 мільйонів осіб. Сьогодні кількість підписників в Instagram налічує понад 14 мільйонів осіб — близько 30% населення країни. Тож розкрутка Інстаграм — один з ефективних способів популяризації бренду. 

Продвижение в Instagram

 

 

Можливості таргетингу в Інстаграм

Ще однією перевагою Інстаграм є таргетингова реклама, яка актуальна для бізнесу з таких причин:

 • Низький поріг входу. Розкрутити Інстаграм з нуля реально навіть з мінімальним бюджетом. Не факт що це одразу принесе феноменальні результати, проте точно допоможе “набити” руку й уникнути помилок у майбутньому.
 • Точне потрапляння в ЦА. Завдяки подальшому пошуку за інтересами, таргетинг дасть змогу швидко знайти “теплу” аудиторію практично для будь-якого продукту. 
 • Швидкість. За належної підготовки запустити таргетовану рекламу можна всього за 30 хвилин, а через короткий проміжок часу вже отримувати результати.
 • Сталість. Інтереси та особливості цільової аудиторії рідко змінюються в одну мить. З’ясовуючи, як запустити рекламу в Інстаграм, приділіть увагу всім налаштуванням. Таргет може місяцями забезпечувати успішне просування товарів і послуг в Інстаграм.

 

Для яких ніш підходить просування в Інстаграм?

Таргетована реклама Instagram найкраще працює в таких нішах:

 • Інтернет-магазини.
 • Комерційний бізнес.
 • Тематичні спільноти в соціальних мережах.
 • Локальний бізнес (кафе, спортклуби, квіткові магазини, салони краси тощо).
 • Інфобізнес.
 • Реклама івентів.
 • Туристичний бізнес.
 • Товари та секції для дітей.

 

Цілі маркетингу в Інстаграм

Існує кілька способів, стратегій і методів просування бізнес-акаунта в Інстаграмі. Перед тим, як почати їх застосовувати, потрібно поставити основні цілі рекламної кампанії в Instagram. Це може бути:

 • Впізнаваність бренду. Допоможе розповісти аудиторії про бренд, товар, послугу або застосунок.
 • Підвищення охоплення. Також привертає увагу користувачів до вашого продукту. На відміну від першого варіанту, який націлений на більш “теплу” аудиторію, охоплює ширше коло користувачів. 
 • Трафік. Спрямовує користувачів на ваш сайт або акаунт у месенджері.
 • Залученість. Цей вид просування підштовхує фоловерів до взаємодії з Instagram-акаунтом (лайки, коментарі, репости тощо).
 • Встановлення рекламованого додатка.
 • Перегляди не лише фото, а й відео. 
 • Лідогенерація. Дуже добре підходить для збору контактних даних клієнтів для подальшої взаємодії, інформування про знижки, акції. 
 • Конверсії — виконання користувачами цільових дій на сторінці акаунта.
 • Підвищення відвідуваності торгових точок. Фокусує увагу покупців на офлайн-бізнесі.

Для реалізації кожної мети підійде індивідуальний набір інструментів Instagram. Наприклад, для збільшення трафіку можна використовувати весь пул можливостей соцмережі (стрічка, сторіс, рубрика «Цікаве», відеореклама, Reels), тоді як для реклами офлайн-магазинів буде достатньо стрічки та сторіс.

Продвижение в Instagram 

Рекламні формати для просування в Інстаграм

Після постановки цілей реклами потрібно вибрати засоби їх досягнення. Соціальна мережа пропонує кілька форматів для просування сторінки в Інстаграм:

 1. Графічні оголошення — створення постів з фото- або відеооглядом товару/послуги. Такий формат найкраще підійде для бізнесу, де основні переваги можна передати за допомогою зображення, якісного фото. Фотоконтент поступається за популярністю відео або колекціям, але ідеально підходить для швидкого та ефективного тестування стратегії.
 2. Реклама в сторіс. Це широкоформатні картинки або відео, які з’являються у користувача Instagram-акаунта при переході з однієї сторіс в іншу. Завдяки охопленню повного екрана смартфона реклама здається користувачам більш захопливою, що посилює залученість.
 3. Відеореклама. Допомагає наочно розповісти про бренд і його пропозицію. Ролик може тривати до 1 хвилини, при цьому короткі сюжети вважаються більш ефективними.
 4. Кільцева галерея. Складається із серії роликів або картинок в одному пості, які користувач може самостійно перегортати. Її можна використовувати як у новинній стрічці, так і в сторіс Instagram. Цей формат демонструє:
  • товарні колекції;
  • історії в декількох частинах;
  • інші відео та графічні зв’язки (але не більше 10 одиниць).
 5. Колекції. Тут стратегія ведення Інстаграм заснована на показі товарів з каталогу інтернет-магазину. Створити колекцію можна також за допомогою відео або картинки, під якими для користувача доступний перегляд інших найменувань товарів або послуг.
 6. Reels. Це новий інструмент, що нагадує сторіс. Перевага в тому, що reels-відео не зникає через добу після публікації. Можуть тривати до 1 хвилини.

 

Рекламні креативи для просування в Інстаграм

З огляду на те, що користувачі Instagram обирають соціальну мережу через візуальну складову, креативи для цього майданчика мають бути яскравими та такими, що запам’ятовуються. Важливо, щоб зображення виділялися на тлі стрічки або були максимально схожі на органічний пост. 

Під час створення креативу в Instagram краще дотримуватися технічних вимог:

 • параметри відео — gif, mov і mp4;
 • тривалість — не більше 30 секунд (в ідеалі — близько 15 секунд).
 • розмір картинки — 1080х1080 пікселів.
 • формат зображення — 1:1.

Зазвичай люди гортають стрічку Інстаграм без звуку і доволі швидко. Згідно з дослідженням HubSpot за 2020 рік, тільки 29% користувачів дивиться Stories в Інстаграм зі звуком. Більшість (56%) іноді вмикають звуковий супровід, а 15% взагалі ніколи не вмикають звук.

Продвижение в Instagram

Основну ідею ролика потрібно встигнути візуально передати за перші 3 секунди.

Декілька прикладів вдалих креативів:

Продвижение в Instagram

Продвижение в Instagram 

Як розрахувати рекламний бюджет просування в Інстаграмі?

У таргетингу існує таке поняття, як відкладений попит — коли користувач конвертується не одразу після зіткнення з рекламою. Відсутність дзвінків з одержуваного трафіку створює ілюзію, що таргетована реклама в Інстаграм не надто ефективна. Але це помилкова думка.

Для наочності розрахунку рекламного бюджету в Інстаграм змоделюємо ідеальну ситуацію з максимально конверсійним трафіком. Як приклад візьмемо рекламне оголошення про дитячі візочки. 

Перед тим, як планувати бюджет, слід поставити кілька запитань:

 1. Скільки лідів потрібно привести з оголошення?
 2. Якою має бути ціна ліда?
 3. Середня сума із замовлення на купівлю дитячого візка?
 4. Які показники дасть конверсія сайту?

Для прикладу візьмемо такі показники (у порядку поставлених запитань):

 1. 30 лідів;
 2. 300 гривень;
 3. 6 000 гривень;
 4. 2%.

Виходячи з цього, для отримання 30 лідів по 300 гривень нам потрібен бюджет у 9 000 гривень. А якщо вдасться вийти на 30 лідів — дохід складатиме 180 000 гривень. Крім того, щоб отримати ті самі 30 покупців (з урахуванням 2%-ої конверсії), нам потрібно 1 500 переходів за оголошенням. 

Щоб зрозуміти, скільки коштує реклама в Інстаграмі і наскільки реально досягти зазначеної мети, потрібно встановити середній CTR для оголошення в Інстаграмі за нашою тематикою і відповідним регіоном. Тому доведеться трохи вкластися в тестування (не більше 5 тисяч гривень) і тиждень поспостерігати за його результатами. Конверсію цей експеримент навряд чи принесе, зате покаже нам середній CTR — 1,5%. 

Йдемо далі. Щоб з реклами до нас прийшло 1 500 осіб (при тому, що клікабельність оголошення склала 1,5%) — мінімальна кількість показів для цієї мети складе 100 000. У підсумку мінімальний CPC для нашої компанії коштуватиме 6 гривень (9 000 гривень/1 500 візитів), а мінімальний CPM — 90 гривень (9 000 гривень/100 000 показів*1000).

Таким чином, у нас виходить наступний розрахунок:

Рекламні витрати 5 000 гривень (тестова кампанія), 9000 гривень (основна кампанія)
Отримані перегляди 100 000
Кількість переходів 1 500
Середній CTR 1,5%
Середня ціна за клік 6 гривень
Конверсія сайту 2%
Отримані ліди 30
Середній чек 6 000 гривень
Прибуток від реклами 180 000 гривень
Чистий дохід 166 000 гривень

   

Як запустити рекламу в Інстаграмі? Покрокова інструкція

Запустити рекламу можна лише за наявності бізнес-профілю в Instagram. Це найшвидший і найзручніший спосіб. При цьому рекламувати можна тільки той контент, який вже представлений в акаунті. 

Процес запуску складається з кількох етапів.

 1. Створюємо креатив і публікуємо пост у стрічці.
 2. Відкриваємо ту публікацію, яку будемо рекламувати, і вибираємо опцію «Просувати».

Продвижение в Instagram

Під час першого запуску просування Instagram запропонує кілька варіантів напряму трафіку:

 • Профіль. Для популяризації Інстаграм-акаунта.
 • Сайт. Підійде якщо просувати веб-майданчик.
 • Директ. Для швидкого залучення користувачів у взаємодію.  

Продвижение в Instagram

3. Якщо вибирати трафік на сайт, то система відзначить адреси, зазначені в налаштуваннях профілю. У них можна змінити заклик до дії. Для цього потрібно вибрати пункти «Ваш сайт», потім «Редагувати» і «Детальніше». Після цього ввести текст і клікнути на кнопку «Готово». Завершити вибір місця призначення трафіку слід через опцію «Далі».

4. Наступний крок — налаштування аудиторії. Зробити це можна двома способами: автоматично і самостійно. У першому випадку система автоматично відбирає фоловерів, схожих на поточну публіку акаунта. Це зручний спосіб за великої органічної бази підписників, яка дає соцмережі краще розуміння, кого і де потрібно шукати.

Продвижение в Instagram

 

Як налаштувати рекламу в Інстаграм, якщо у профілю ще мало шанувальників? У такому разі аудиторію краще визначити власноруч. Для цього необхідно вибрати:

 • Географію. Вказують у розділі «Місця». Так, у пункті «Регіональна» можна вибрати будь-яке місто або країну для просування. Опція «Місцева» дасть змогу виставити конкретну адресу (з радіусом охоплення до тридцяти кілометрів). Другий варіант ідеально підходить для локального бізнесу (кафе, спортивний клуб тощо).

Продвижение в Instagram

 • Інтереси. Тут самостійно потрібно ввести інтереси підписників, яких, на вашу думку, може привабити бренд. Наприклад, «мотоцикли», «риболовля», «косметика» тощо. Вкажіть відповідний варіант і соцмережа підкаже суміжні інтереси. 

Продвижение в Instagram   

 • Демографія допомагає сформувати аудиторію за віком і статтю. Наприклад, запустити рекламу в Інстаграм можна зі спрямованістю на чоловіків до 30 років або жінок від 20 до 28.

Продвижение в Instagram

 • Розділ «Назва аудиторії» необхідно заповнити обов’язково, «Місця» за рекомендацією, «Інтереси» можна пропустити. Після налаштування аудиторії система покаже, скільки людей потрапляють під зазначені вимоги. Якщо охоплення буде незначним (зазвичай, менше 2,5 тисяч користувачів) — кампанія може виявитися неефективною, адже рекламу мало хто побачить. У цьому випадку можна буде трохи збільшити параметри пошуку: підвищити вік, розширити геолокацію тощо. 

Продвижение в Instagram 

5. Бюджет і тривалість. Далі потрібно вказати суму, яку ви готові витратити на рекламу і час її дії.

Продвижение в Instagram

6. Попередній перегляд. Реклама готова, і тепер можна подивитися, який вигляд вона матиме в очах користувача. Для цього вибирають опцію «Попередній перегляд просування».

Продвижение в Instagram

Продвижение в Instagram

7. Завершення. Заплатити за просування можна банківською карткою або через PayPal. Для цього виберіть кнопку «Оплата», вкажіть країну та платіжні реквізити.

Продвижение в Instagram

 

Як вимірювати ефективність реклами в Інстаграм

Щоб оцінити ефективність оголошень в Інстаграм, можна скористатися системою звітності в Ads Manager. Для цього на самому оголошенні слід обрати опцію «Подивитися діаграми».

Угорі екрана з’явиться панель, яка дасть вибір із трьох метрик.

 1. Результативність — статистика по рекламі: 
  • досягнуті цілі;
  • перегляди;
  • бюджет, витрачений на кампанію, групу оголошень або рекламу за встановлений часовий відрізок. «Витрачена сума» — не завжди точний показник. Він формується приблизно раз на два дні, а за цей період реальні дані можуть різко змінитися.
 2. Демографія. Показує рекламну статистику з розбивкою на вік і стать. Ця метрика допоможе вивчити реакцію аудиторії на оголошення, щоб потім скоригувати рекламу: оптимізувати пропозицію, уточнити налаштування таргетингу тощо.
 3. Плейсмент. Тут можна подивитися продуктивність оголошень на різних майданчиках. З цими даними можна знайти найкращу платформу для розміщення конкретного оголошення. 

Щоб отримати доступ до просунутої статистики, клікніть опцію «Стовпці», потім «Налаштувати стовпці», після чого додайте потрібні метрики. Ось кілька показників, на які слід орієнтуватися насамперед:

 • Охоплення. Показує кількість користувачів, які хоча б раз зіткнулися з рекламою.
 • Частота. Статистика кількості переглядів оголошення одним і тим самим користувачем. Якщо одна й та сама реклама буде постійно спливати перед людиною, вона стане відчувати до неї негатив або зовсім припинить помічати. Ця метрика допоможе рекламній кампанії не перетворитися на спам.  
 • CTR. Покаже, скільки людей з тих, хто побачив рекламу, клікнули по ній. Низький CTR — це сигнал для оптимізації рекламної стратегії. Наприклад, ви можете протестувати різні креативи, поліпшити текст, опрацювати УТП для різних цільових груп.
 • Ліди. Покаже, скільки людей виконали цільову дію після переходу на майданчик з рекламного посилання.
 • Перегляди відео. Допоможе оцінити продуктивність відеореклами. Не варто забувати, що в Інстаграм ролики починають відтворюватися в автоматичному порядку, і метрика може врахувати випадкові перегляди також.

 

Висновок

Просування інтернет-магазину, товарів і послуг в Інстаграм — один зі зручних варіантів маркетингу. Соціальна мережа вирізняється гнучкими цінами, об’ємним таргетингом, а також простотою створення рекламної кампанії. Крім того, в Instagram висока динаміка зростання популярності, а отже, просуваючись тут бізнес не знатиме браку клієнтів.

 

Также читайте другие статьи в блоге Webpromo:

И подписывайтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

 

 

Останні матеріали рубрики

новини Webpromo

В IAB Ukraine вийшло дослідження Webpromo «Огляд ринків: Польща»

Редакція Webpromo у співпраці з IAB Ukraine підготувала новий огляд європейського ринку

Популярні хештеги для Facebook 2023:

Популярні хештеги для Facebook 2023: де їх шукати?

Трендові хештеги у Facebook допомагають не тільки відстежувати події, а ще й сприяють більшій залученості користувачів та підвищенні їх...

Трендові хештеги у TikTok: як їх використовувати та де шукати?

Хештеги — це ефективний інструмент просування в Tiktok. Якщо ви прагнете досягти успіху на платформі TikTok, тоді неодмінно радимо...

Експерт розповів, як змінився запит бізнесу в маркетингу під час війни

Експерт розповів, як змінився запит бізнесу в маркетингу...

Юрій Копишинський, СЕО-спеціаліст Webpromo, розповів про те, як змінилися запити бізнесу у сфері маркетингу під час війни.

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності