Головна » Блог » PPC | Контекстна та таргетингова реклама » Адаптивні оголошення в контекстно-медійній мережі Google: плюси та мінуси використання

Адаптивні оголошення в контекстно-медійній мережі Google: плюси та мінуси використання

27.06.2022

Редакція: Катя Лифиренко. Автор: Катерина Ліфиренко


Незважаючи на те, що адаптивні оголошення стоять за умовчанням при створенні медійної реклами в Google Ads, частина рекламодавців, як і раніше, неохоче їх використовує. Google прагне автоматизувати всі процеси, система залучає машинне навчання для оголошень як у пошуку, так і у контекстно-медійної мережі. У цій статті ми визначимо переваги та недоліки використання адаптивних оголошень у GDN.

Зміст:

1. Що таке адаптивні медійні оголошення?

2. Переваги адаптивних оголошень

3. Недоліки RDA

4. Висновки

 

Адаптивные объявленияЩо таке адаптивні медійні оголошення?

Адаптивні медійні оголошення (RDA) — це рекламні оголошення в контекстно-медійній мережі Google, які включають візуальні та текстові елементи.

Вам потрібно додати об’єкти (зображення, заголовки, логотипи, відео та описи), а Google автоматично створює оголошення для показу на сайтах, програмах, Gmail та YouTube. RDA можна використовувати у стандартних та розумних медійних рекламних кампаніях. Щоб створити адаптивні медійні оголошення, завантажте матеріали, які хочете використовувати, Google комбінує та коригує їх відповідно до специфікацій медійної мережі.

Адаптивні оголошення в контекстно-медійній мережі Google

Переваги адаптивних оголошень

Використання машинного навчання в медійних рекламних кампаніях Google Ads несе в собі ряд переваг, таких як:

Оптимізація оголошень

Під час завантаження об’єктів для адаптивних об’яв алгоритми Google визначають найефективніші поєднання для кожного місця розташування, виходячи зі статистики у вашому обліковому записі. Про те, який розмір використовувати для зображень, ви можете прочитати в нашій статті: Розмір зображень для адаптивної реклами Google

Широке охоплення

Ви завантажуєте кілька об’єктів кожного типу (заголовки, логотипи, відео та зображення), а система автоматично налаштовує розмір, зовнішній вигляд та формат оголошень залежно від місця показу реклами. Наприклад, на одному сайті ваша реклама може виглядати як банер, а на іншому – як динамічне текстове оголошення.

Адаптивные объявленияМожливість використовувати відео

Використання відео в оголошеннях допоможе розширити охоплення в медійній мережі. Якщо Google вважатиме, що відеоролик може покращити результати рекламної кампанії, він використовуватиме його замість зображень на релевантних для цього майданчиках.

Економія часу

Налаштування RDA займає мінімум часу, крім цього керувати такими компаніями та групами оголошень простіше.

Використання фідів

Ви можете додати до кампанії фід даних, це допоможе створити релевантну рекламу для різних категорій користувачів на основі того, чим вони цікавилися на вашому сайті або у додатку. Оголошення показуватимуться в динамічному та статичному форматах.

Недоліки RDA

Незважаючи на велику кількість переваг використання адаптивних оголошень, варто виділити й низку недоліків, які важливо враховувати під час запуску рекламних кампаній. Оскільки RDA створюються автоматично після завантаження об’єктів у систему, це практично позбавляє вас можливості впливати на медійну рекламу, відповідно:

Ви не зможете унікалізувати оголошення

Одним із найбільших недоліків використання адаптивних медійних оголошень є стандартизований вид реклами. RDA побудовані загальних шаблонах. Тобто Google створює ваші оголошення такими ж самими, як і у конкурентів. Особливо, коли йдеться про текстову рекламу, складно побачити різницю між компаніями. Якщо ваш бренд має особливу ідентичність, RDA можуть більше нашкодити, ніж допомогти. Оголошення загального вигляду заважають розвивати фірмовий стиль.

Адаптивні оголошення

Ви не зможете контролювати комбінації оголошень

Окрім відсутності брендингу, ви також не зможете вплинути на формування комбінацій об’єктів. Є ймовірність, що тексти будуть з’єднані з нерелевантними зображеннями. Як наслідок, така реклама втратить сенс, і бюджет витрачатиметься не оптимально. Використання налаштованих оголошень замість RDA допоможе уникнути стандартних оголошень та неефективних комбінацій.

Ви не побачите статистику щодо кожного об’єкту

Ще один недолік адаптивних медійних оголошень – відсутність розуміння ефективності окремих об’єктів. Під час запуску RDA Google тестує оголошення протягом певного періоду, щоб вибрати оптимальні комбінації. Після цього система показує оголошення, які, згідно з алгоритмом, найрезультативніші. Ви зможете простежити ефективність кожного об’єкта, але сегменти даних обмежені. Google надає лише чотири критерії: навчання, низька, хороша та краща. Ви не зрозумієте, який розмір, комбінація або формат відображатимуться в конкретний проміжок часу.

Висновки

Якщо у вас обмежений бюджет або час і ви хочете збільшити охоплення, адаптивні медійні оголошення можуть стати величезним полегшенням. RDA, безперечно, приносять багато користі. Однак для багатьох великих брендів простого збільшення охоплення може бути недостатньо. Якщо ви хочете, щоб користувачі бачили унікальну рекламу та асоціювали її з вашим брендом, адаптивні оголошення — не найкращий варіант. Слід побоюватися обмеженості даних, які ви отримуєте про рекламні кампанії та відсутність контролю над комбінаціями, коли йдеться про фірмовий стиль.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Аналоги Canva

Аналоги Canva: 8 зручних онлайн-сервісів для роботи з...

Графічний онлайн-редактор Canva — справжній фаворит багатьох digital-фахівців, які працюють із зображеннями чи презентаціями. Зважаючи на...

сума збитків, яких зазнав український бізнес внаслідок війни

Скільки складає загальна сума збитків, яких зазнав...

Скільки українських підприємств постраждало та яка сума збитків?

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію, придумати персонажа та зацікавити потенційних клієнтів

Практикуємо сторітелінг: як маркетологу створити історію,...

Хочете навчитися зацікавлювати потенційних клієнтів? Тоді нова стаття від редакції Webpromo допоможе вам у цьому, адже ви швидко...

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

Арбітраж трафіка: що це таке і як на ньому заробити

У новій статті ми не просто розповідаємо про потенціал і користь аффілейт-маркетингу, а пояснюємо, що таке арбітраж трафіка та як від...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Рекомендую Webpromo, як надійних партнерів
Серед багатьох, ми обрали Webpromo
Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності