Головна » Блог » 12 корисних функцій і формул Google Sheets. Як ефективно використовувати онлайн-сервіс електронних таблиць?

12 корисних функцій і формул Google Sheets. Як ефективно використовувати онлайн-сервіс електронних таблиць?

20.09.2021

Ольга Коцофанэ


Існує багато інструментів для роботи з даними, наприклад Google Таблиці, Excel, Airtable, таблиці в Notion і т.д. Вони стануть в нагоді в роботі інтернет-маркетологу або іншому спеціалісту. Однак, досить часто виникає питання у використанні можливостей тих чи інших сервісів на різних пристроях, в десктопній або мобільній версії, в інших локаціях або країнах.

У статті ви дізнаєтеся про особливості роботи з Google Таблицями та їх основні функції, адже сервіс спеціально створений для роботи з великими обсягами інформації, чек-листами і звітами. Інструмент Google Sheets пропонує величезну кількість унікальних можливостей, готових формул і логічних функцій роботи з текстовими, графічними і табличними даними в одному місці. Спеціалісти Webpromo склали для вас короткий гайд по цікавим формулам і функціям сервісу гугл таблиць.

Зміст:

1. Digital-інструменти для роботи з даними, які стануть в нагоді маркетологу або бізнес-аналітику

2. Особливості роботи з Гугл Таблицями 

3. Що пропонують розробники сервісу Google Таблиці?

4. Додаткові можливості створення формул від розробників Google Таблиць

5. 12 корисних формул і функцій Google Таблиць, які стануть в нагоді кожному спеціалісту

6. Висновки

У статті ви дізнаєтеся про особливості роботи з Google Таблицями та їх основні функції, адже сервіс спеціально створений для роботи з великими обсягами інформації, чек-листами і звітами. Інструмент Google Sheets пропонує величезну кількість унікальних можливостей, готових формул і логічних функцій роботи з текстовими, графічними і табличними даними в одному місці. Спеціалісти Webpromo склали для вас короткий гайд по цікавим формулам і функціям сервісу гугл таблиць. 

Digital-інструменти для роботи з даними, які стануть в нагоді маркетологу або бізнес-аналітику

Серед інструментів для бізнес-аналізу або роботи з даними спеціалісти часто використовують:

 1. Google Sheets (Google Таблиці), Excel, Airtable, таблиці в Notion — програми для ведення фінансової документації, роботі з таблицею, для базових розрахунків або оформлення діаграм;
 2. PowerPoint або Keynote — для представлення своїх ідей, проєктів та інших результатів у вигляді презентації;
 3. Asana, Basecamp, Jira, Trello і т.д. — трекери завдань, які допомагають працювати структуровано, вести ділову переписку, стежити за дедлайнами і термінами виконання, зберігати документи;
 4. Workbench, DBeaver, HeidiSQL, mySQL — інструменти для роботи з мовою структурованих запитів з базами даних (SQL);
 5. Мова програмування Python з бібліотекою pandas для обробки і аналізу даних;
 6. Power BI, Tableau, QlikView — для аналізу і візуалізації даних;
 7. Miro або Visio — для створення діаграм, оргструктур та опису процесів;
 8. Camscanner — «сканує» документ за допомогою камери телефону, а в Notion можна створювати плани, писати замітки і ставити нагадування;
 9. Smallpdf — здійснює поділ файлу pdf на частини, може зібрати документ. Підтримує конвертацію в програми Excel, PowerPoint і т.д.;
 10. Для проведення опитувань або збору даних часто використовують Google Форми, Typeform, Яндекс.Взгляд, SurveyMonkey.

Далі ми детальніше зупинимось на програмі та онлайн-інструменті Google Sheets (Google Таблиці). У додатку можна створювати і редагувати електронні таблиці Google, а також працювати над ними з іншими людьми на телефоні або планшеті Android. Ви можете ознайомитися нижче з особливостями роботи та основними функціями гугл таблиць.

Digital-інструменти для роботи з даними, які стануть в нагоді маркетологу або бізнес-аналітику 

Особливості роботи з Гугл Таблицями 

Інтернет-маркетолог або інший спеціаліст не раз стикався з проблемою втрати даних. Інструмент Google Таблиці допоможе вам не допустити подібну неприємну ситуацію в  майбутньому. Адже вся інформація сервісу, в тому числі й історія виконання будь-яких ваших дій, зберігається на захищеному сервері. Це означає, що в будь-який момент із зручного для вас пристрою ви можете зайти в додаток або підключитися до сервісу гугл таблиць онлайн з легкістю відкрити проєкт, просто продовжити працювати з таблицею, внести потрібні зміни або показати необхідні результати.

Як працювати з Гугл Таблицею, щоб не загубитися в інформації та кодах? Таблиця Google дуже схожа на звичний Excel, проте в ній істотно розширені можливості і функції. Про те, які саме, поговоримо нижче.

З чого можна почати роботу з Гугл Таблицями? Щоб почати заповнювати інформацію в таблиці, наприклад, вносити звітні дані, скласти технічне завдання або інший документ табличного формату, необхідно виконати наступні дії:

 1. Зайти в свій Google Диск.
 2. Зліва натиснути кнопку «Створити».
 3. У списку вибрати пункт «Google Таблиці» і далі створити порожню таблицю або використати шаблон для швидкого старту.

Відкривши таблицю Гугл, перед нами з’являється звична форма Excel, в якій є стовпці і рядки з порожніми клітинками. Вгорі розташований рядок меню, який надає доступ до всіх функцій та інструментів Google Sheets. Внизу можна додавати листи з нумерацією і виконувати над ними різні дії.

 

Що пропонують розробники сервісу Google Таблиці?

Слід зазначити, що Гугл Таблиці підтримують ті ж функції, що і більшість редакторів електронних таблиць. У таблицях використовують стандартні формули, як в Excel, а також розширені опції і можливості, тому що сервіс працює в режимі онлайн і базою даних з сервера.

В Google Sheets можна працювати з чистою таблицею або шаблонами. Однак, важливо вміти правильно використовувати доступні опції і створювати формули, щоб обробляти дані, а також проводити обчислення.

Слід зазначити, що Гугл Таблиці підтримують ті ж функції, що і більшість редакторів електронних таблиць. У таблицях використовують стандартні формули, як в Excel, і розширені опції і можливості, тому що сервіс працює в режимі онлайн і базою даних з сервера.

Яким чином розробники радять використовувати формули і функції в Google Таблицях?

1. Спершу відкрийте таблицю.

2. Введіть у клітинку знак рівності (=) і назву потрібної вам функції. Водночас, система може автоматично пропонувати діапазони і формули на основі наявних даних (дивитися приклад нижче).

Яким чином розробники радять використовувати формули і функції в Google Таблицях? 1

3. У вікно з назвою і синтаксисом вводиться формула, а приклади використання клітинки буде показано протягом усього редагування. Щоб побачити статтю повністю, натисніть «Детальніше» в нижній частині вікна підказок.

Яким чином розробники радять використовувати формули і функції в Google Таблицях?

Корисно! Ви можете включити або відключити підказки відповідних функцій для формул, які ви вводите (дотримуватися їх необов’язково). Для цього у верхній частині сторінки натисніть Інструменти -> Ввімкнути підказки формул.

Корисно! Ви можете включити або відключити підказки відповідних функцій для формул, які ви вводите (слідувати їм не обов'язково). Для цього у верхній частині сторінки натисніть Інструменти - srcset= Включити підказки формул.” width=”406″ height=”853″ />

 

Додаткові можливості створення формул від розробників Google Таблиць

1. Режим вибору діапазону. Під час редагування формули поруч з курсором з’явиться значок вибору діапазону у вигляді сірої дужки, потім за допомогою стрілок на клавіатурі можна задати потрібний діапазон.

Корисно! Швидкі клавіші F2 або Ctrl + E дозволяють ввімкнути або вимкнути цей режим. Щоб вибрати діапазон, можна також просто виділити потрібні клітинки в таблиці.

2. Редагування діапазону. Якщо у формулі виділено текст діапазону, натисніть F2 або Ctrl + E, щоб перейти в режим вибору діапазону і внести необхідні правки. Під час редагування тексту натисніть Shift + F2 або Shift + Ctrl + E, щоб внести зміни в будь-яку частину діапазону в формулі.

Корисно! Діапазон, який використовується у формулі, може містити несуміжні клітинки. Щоб вибрати кілька клітинок, виділяйте їх по черзі, утримуючи клавішу Ctrl (Cmd в macOS).

3. Вкладені функції. Це функція, яка використовується в одній клітинці з іншою функцією, і укладена в круглі дужки. Google Sheets будуть обчислювати спершу внутрішню функцію.

Корисно! Припустимо, ви хочете обчислити абсолютне значення суми декількох чисел в діапазоні клітинок A1: A7. Щоб обчислити суму цих чисел, ви повинні ввести «= СУММ (A1: A7)» в клітинку.

Щоб обчислити абсолютне значення цієї суми, вам необхідно вкласти формулу суми в формулу абсолютного значення. Щоб обчислити обидві формули в одній клітинці, введіть у клітинку «= ABS (SUM (A1: A7))». Зверніть увагу, що функція = SUM () виконується першою і використовується як компонент в функції = ABS ().

4. Виділення кольором спрощує введення і редагування формул. Коли ви натискаєте на клітинку, яка містить завершену формулу або додаєте в формулу клітинки, то вони виділяються кольорами.

5. Зміна розміру панелі формул (зменшення або збільшення). Натисніть на нижню частину панелі і перемістіть вгору або вниз. Або скористайтеся гарячими клавішами:

 • Ctrl + стрілка вгору або Ctrl + стрілка вниз (Windows);
 • Ctrl + Option + Стрілка вгору або Ctrl + Option + Стрілка вниз (macOS).

6. Несумісні функції в Google Таблицях. В Google Sheets не працюють з інших редакторів таблиць наступні функції: ВЫЗВАТЬ, Функції для роботи з кубами (КУБЕЛЕМЕНТКИП, КУБЕЛЕМЕНТ, КУБСВОЙСТВОЕЛЕМЕНТА), ИНФОРМ, РЕГИСТРАТОР.ИД, ДРВ, ВЕБСЛУЖБА.

Розглянемо докладніше найпопулярніші функції і формули сервісу Гугл Таблиці, які полегшать життя маркетолога або іншого спеціаліста, які працюють з великими обсягами даних. Повний список доступних функцій, розділених на категорії, можна знайти тут.

Важливо! Під час роботи обов’язково потрібно брати в лапки текстові аргументи (ті, які не є посиланнями на клітинки або стовпці). У Google Таблицях працювати з функціями можна на будь-якій з підтримуваних мов (зараз їх 22, включаючи англійську).

Додаткові можливості при створенні формул від розробників Google Таблиць 

12 корисних формул і функцій Google Таблиць, які стануть в нагоді кожному спеціалісту

Видалення зайвих пробілів (TRIM)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна видалити зайві прогалини на початку і кінці заданого рядка, аналогічно працює з подвійними пробілами.

Функція виглядає наступним чином:

=TRIM(“text”), де text – рядок, з якого необхідно видалити пробіли або посилання на осередок з таким рядком. Як аргумент може бути рядок або адреса клітинки, в якій знаходиться редагований текст.

Приклад використання формули гугл таблиць:

TRIM(” lorem ipsum”)

TRIM(A2)

Ця формула буде корисна під час роботи з написанням великих текстів вручну, коли є ризик допустити зайвий пробіл. Також вона може бути застосовна до обробки великої кількості ключових запитів.

Удаление лишних пробелов СЖПРОБЕЛЫ (TRIM)

Підрахунок числа символів (LEN)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна обчислити довжину рядка, кількість всіх символів, включаючи пробіли та недруковані символи.

Функція виглядає наступним чином:

=LEN(“text”), де текст – рядок, довжину якого потрібно обчислити. У разі, якщо функція LEN повертає несподіваного значення, переконайтеся в тому, що текст не містить прихованих символів.

Приклад використання формули гугл таблиць:

LEN(A2)

LEN(“lorem ipsum”)

Після введення цієї формули здійснюється підрахунок символів в рядку безпосередньо або в рядку, який знаходиться в іншій клітинці таблиці. Враховуються прогалини і приховані символи. Результат виводиться в окрему клітинку.

Підрахунок числа символів (LEN)

Заміна тексту (SUBSTITUTE)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна замінити одне слово або цілий фрагмент тексту на інший.

Функція виглядає наступним чином:

=SUBSTITUTE(text_to_search; search_for; replace_with; [occurrence_number]). Містить чотири аргументи: рядок або адреса клітинки (текст), фрагмент або слово (запит), фрагмент або слово (під заміну), номер відповідності.

 • text_to_search – текст, в якому здійснюється пошук і заміна.
 • search_for – рядок, який потрібно знайти і замінити в text_to_search.

За аргументу search_for знаходяться не тільки слова, але і їх частини; наприклад, якщо потрібно замінити слово “маг”, то заміна відбудеться і в слові “папір”.

 • replace_with – рядок, що замінює текст search_for.
 • occurrence_number – [НЕОБОВ’ЯЗКОВО] – порядковий номер входження search_for в тексті text_to_search, яке потрібно замінити на replace_with. За замовчуванням замінюються всі входження search_for, але якщо вказано occurrence_number, відбувається заміна тільки search_for з цим номером.

Приклад використання формули гугл таблиць:

SUBSTITUTE(“search for it”,”search for”,”Google”)

SUBSTITUTE(A2,”new york”,”New York”)

SUBSTITUTE(“January 2, 2012”,2,3,1) 

Текстова функція Google використовується для групового редагування відразу великої кількості осередків з заміною слів, окремих символів та їх комбінацій.

Заміна тексту (SUBSTITUTE)

Робота з клітинками (CONCATENATE)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна об’єднати два рядки.

Функція виглядає наступним чином:

CONCATENATE(рядок1, [строка2, …])

 • рядок1 перший рядок.
 • строка2 … додаткові рядки, одна за одною додаються до першої (необов’язково).

Якщо в якості аргументу функції зазначений діапазон, в якому як по горизонталі, так і по вертикалі є не менше двох клітинок, то їх значення об’єднуються по рядках, а не за стовпцями. Наприклад, CONCATENATE (A2: B7) те саме, що CONCATENATE (A2, B2, A3, B3, …, A7, B7).

Приклад використання формули гугл таблиць:

CONCATENATE ( “Ласкаво просимо”, “в”, “Google Таблиці!”)

CONCATENATE (A1, A2, A3)

CONCATENATE (A2: B7)

 

Робота з ячейками (CONCATENATE)

Або … можна використовувати стандартний метод об’єднання клітинок. Як об’єднати клітинки в Гугл Таблиці для роботи з ними в подальшому? Необхідно виділити необхідні клітинки, утримуючи затиснутою ліву кнопку миші. Потім натиснути на кнопку «Формат» і далі, команду «Об’єднати клітинки». Можна вибрати все чи ні. Для завершення процедури необхідно підтвердити дію кнопкою ОК.

Або ... можна використовувати стандартний метод об'єднання клітинок. Як об'єднати клітинки в Гугл Таблиці для роботи з ними в подальшому? Необхідно виділити необхідні клітинки, утримуючи затиснутою ліву кнопку миші. Потім натиснути на кнопку «Формат» і далі, команду «Об'єднати клітинки». Можна вибрати все чи ні. Для завершення процедури необхідно підтвердити дію кнопкою ОК.

Змінюємо розмір клітинки ВРУЧНУ

Для коректної обробки даних часто потрібно змінювати формат клітинок в Гугл Таблицях. Це корисно під час редагування бази даних до певного зовнішнього вигляду з метою оптимізації вмісту, легкості сприйняття під час використання або демонстрації таблиць.

Як змінити розмір клітинки в Гугл Таблиці?

Дана опція доступна в меню і виконується вручну наступним чином:

 1. Відкрийте файл в Google Таблицях на комп’ютері.
 2. Виберіть рядок або стовпець. Щоб виділити кілька, зробіть наступне:
 1. macOS. Утримуючи клавішу ⌘, виберіть потрібні рядки або стовпці.
 2. Windows. Утримуючи клавішу Ctrl, виберіть потрібні рядки або стовпці.

Змінюємо розмір ячейки ВРУЧНУ

1. Натисніть правою кнопкою миші на заголовок, виділену область, номер рядка або букву стовпця.

2. У списку, що розкрився, виберіть рядок «Змінити розмір рядка» або «Змінити розмір стовпця», після чого виконайте одну з наступних дій:

 1. Введіть потрібне значення висоти або ширини.
 2. Виберіть пункт “Автопідбір розміру”.

3. По кліку відкриється додаткове спливаюче вікно, в якому можна вказати розмір вручну або вибрати автопідбір. Початкове значення встановлено рівним 100.

4. Натисніть ОК.

Важливо! Перетягніть кордон рядка, стовпця або двічі натисніть на неї лівою кнопкою миші, і розмір зміниться автоматично до даних в клітинках.

Змінюємо розмір ячейки ВРУЧНУ

Пошук по Google Таблиці (SEARCH)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна знайти певний рядок в тексті. Також повернути порядковий номер символу, на якому рядок вперше зустрічається в тексті. Не враховує регістр.

Функція виглядає наступним чином:

SEARCH(що_шукати; де_шукати; [починаючи_з])

 • що_шукати – підрядок, який потрібно знайти в межах тексту, заданого параметром де_шукати.
 • де_шукати – текст, в якому необхідно знайти перше входження підрядка що_шукати.
 • починаючи_з – [НЕОБОВ’ЯЗКОВО 1 за замовчуванням] номер символу в рядку де_шукати, з якого слід починати пошук.

Переконайтеся, аргументи що_шукати і де_шукати передають функції в правильному порядку; в протилежному випадку функція Google, швидше за все, поверне помилку #ЗНАЧЕН!. Інші функції для обробки тексту, такі як SPLIT і SUBSTITUTE, приймають аргументи в іншому порядку.

Щоб перевірити, чи існує в початковому тексті підрядок, який потрібно знайти, рекомендується використовувати функцію IFERROR.

Приклад використання формули гугл таблиць:

SEARCH(“n”; A2)

SEARCH(“Хвіст”, “Ніс гачком, хвіст п’ятачком”; 10)

Додатково, можна шукати інформацію в рядку пошуку Гугл Таблиці. За допомогою цієї функції можна швидко знайти потрібні дані і почати з ними роботу. Щоб скористатися функцією, застосуйте один з трьох способів:

 1. Використання параметрів пошуку з виділенням всіх однакових по-вмісту клітинок на одному аркуші.
 2. Використання функції заміни і пошуку, доступна опція в параметрах.
 3. Використання умовного форматування. Застосовується до всіх виділених клітинок на аркуші.

Пошук по Google Таблиці (SEARCH)

Параметри пошуку (FIND)

Відноситься до текстових функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна знайти певний рядок в тексті. Також повернути порядковий номер символу, на якому рядок вперше зустрічається в тексті. Враховує регістр.

Функція виглядає наступним чином:

FIND(запит; текст; [починаючи_з])

 • запит – рядок, який потрібно знайти в зазначеному тексті.
 • текст – текст, де потрібно знайти перше входження запиту.
 • починаючи_з (необов’язково, за замовчуванням дорівнює 1) – позиція в тексті того символу, з якого починається пошук.

Функція FIND враховує регістр. Це означає, що великі та малі літери мають значення під час пошуку. Наприклад, за запитом “АБВ” ви знайдете текст “АБВ”, але не “абв”. Для пошуку без урахування регістру використовуйте функцію SEARCH.

Переконайтеся, що аргументи запит і текст вказані в правильному порядку. В іншому випадку швидше за все, з’явиться помилка #VALUE !. Порядок аргументів в цій функції не такий, як в інших текстових функціях Google (наприклад, SPLIT і SUBSTITUTE).

Якщо збіги із запитом не знайдені, рекомендуємо виконати перевірку за допомогою іншої функції, наприклад IFERROR.

Якщо в тексті не буде результатів, що відповідають умовам пошуку, з’явиться помилка #VALUE !.

Приклад використання формули гугл таблиць:

FIND(“к”,A2)

FIND(“Грек”, “Їхав грека через річку, бачить грека – в річці рак”, 6)

В Гугл Таблиці пошук збігів імен клітинок з використанням параметрів виконується наступним чином:

 1. Відкрийте робочий лист, де ви будете шукати клітинки.
 2. Для швидкого пошуку скористайтеся гарячими клавішами Ctrl + F для Windows. Дана дія згенерує невелике поле в правому верхньому кутку сторінки.
 3. У ньому введіть слово, яке буде повторюватися на відкритому аркуші.
 4. Після виконання команди всі клітинки, в яких буде міститися повторюваний рядок, виявляться виділеними.

Це найшвидший метод, який дозволяє оперативно знайти всі збіги в межах однієї сторінки.

Параметри пошуку (FIND)

Функція пошуку і заміни ВРУЧНУ

Також ви можете задіяти вбудовану функцію пошуку і заміни даних. Щоб її застосувати, необхідно послідовно виконати наступні дії:

 1. Відкрийте файл в Google Таблицях на комп’ютері.
 2. Відкрийте вкладку “Правка” на рядку меню.
 3. У меню, що розкрилося, виберіть в Google Таблиці зі списку пункт “Знайти і замінити” (гарячі клавіші CTRL + F, ⌘ + F в Mac OS).
 4. У вікні будуть дві форми. У верхню потрібно вписати те, що потрібно знайти, а в нижню те, на що потрібно замінити.

Тут є додаткові параметри. За допомогою галочок можна включати регістр під час пошуку, регулярні вирази і пошук в формулах, перевіряти вміст.

Функція пошуку і заміни ВРУЧНУ

Умовне форматування в Google Таблицях

Налаштування правил умовного форматування в Гугл Таблицях дозволяє працювати з великими обсягами даних (колір фону або тексту в клітинказ, рядках і стовпцях буде змінюватися під час введення певних даних). Для цього необхідно виконати наступні дії:

1. Відкрийте файл в Google Таблицях на комп’ютері.

2. Виділіть потрібні клітинки.

3. Клацніть по вкладці “Формат” у верхньому рядку меню.

4. Зі списку, що розкрився, виберіть пункт “Умовне форматування”. Справа відкриється панель інструментів.

5. Створіть правило для розділу “Один колір”.

 1. Під рядком “Застосувати до діапазону” вкажіть динамічний діапазон клітинок в Google Таблиці. Вам відкриється діалогове вікно, в якому відобразиться діапазон і після натискання кнопки “ОК” відбудеться пошук.
 2. У пункті “Правила форматування” розкрийте список і виберіть пункт “Текст містить”. Далі, введіть шукане слово в поле нижче параметра “Текст містить”.
 3. У стилях форматування виберіть колір заливки осередків з даними.

6. Створіть правило для розділу “Градієнт”.

 1. Один колір. У розділі “Форматування клітинок” вкажіть, при яких значеннях осередки виділяються кольором. У розділі “Формат” встановіть відповідні параметри.
 2. Градієнт. У розділі “Попередній перегляд” виберіть колірну гамму. Вкажіть значення для мінімальної і максимальної точки, а також для точки середини (за необхідності). Щоб вибрати тип значення, натисніть на стрілку вниз.

7. Натисніть Готово.

Умовне форматування в Google Таблицях

Сортування і фільтр FILTER

Відноситься до функцій фільтрації Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна відобразити тільки ті рядки або стовпці в діапазоні, що відповідають заданим умовам. Ця опція дозволяє впорядкувати дані за певною ознакою. Корисна під час роботи з великим об’ємом інформації.

Функція виглядає наступним чином:

FILTER(діапазон; умова1; [умова2; …])

 • діапазон – фільтровані дані (область клітинок, які будуть фільтруватися).
 • умова1 – стовпець або рядок, які містять правдиві чи неправдиві значення, що відповідають першому рядку або першому стовпцю в діапазоні, або формулу масиву для оцінки істинного або хибного значення.
 • умова2 … – [ ДОДАТКОВО ] – додаткові рядки або стовпці, які містять значення ІСТИНА або БРЕХНЯ. Вони визначають, чи повинні відповідні рядки або стовпці в діапазон проходити через функцію FILTER. Може також містити формулу масиву виразів для обчислення таких рядків або стовпців. Всі умови повинні стосуватися або тільки стовпців, або тільки рядків. Змішані умови працювати не будуть.

Аргументи умови повинні бути точно такої ж довжини як діапазон.

Приклад використання формули гугл таблиць:

FILTER(A2:B26; A2:A26 > 5; D2:D26 < 10)

FILTER(A2:C5; {ІСТИНА; ІСТИНА; БРЕХНЯ; ІСТИНА})

FILTER(A2:B10; НЕ(ПУСТО(A2:A10)))

Якщо функція не може знайти результат, то видасть помилку #Н/Д. Якщо результати будуть знайдені, то їх відфільтрують таким чином, що вони повертають істину.

Важливо! Використання фільтра Гугл Таблиць призводить до створення нового масиву, що розміщується в сусідні клітинки. Тому під час заповнення таблиці потрібно врахувати це і залишити їх порожніми, щоб не втратити дані. В іншому випадку формула поверне помилку #ПОСИЛАННЯ! Також генеруються пояснення чому виникла помилка. Відображається трикутник на клітинці. Щоб побачити пояснення, треба навести на неї курсор.

Також ви можете сортувати дані Google Таблиць в алфавітному або числовому порядку, а також приховувати інформацію за допомогою фільтрів. Доданий фільтр Гугл Таблиць бачитимуть всі користувачі, яким доступна таблиця. Змінити його зможуть всі, кому дозволено редагувати таблицю.

Сортування і фільтр FILTER

Робота з зображеннями IMAGE

Інструмент Гугл Таблиці часто використовують для бізнесу. Для демонстрації результатів необхідно, наприклад, вставити графічне зображення в таблицю. Сервісом передбачена можливість роботи з графікою з пристроїв з різними операційними системами.

Ви можете додавати зображення розміром менше 50 МБ в форматі PNG, JPEG або GIF, дотримуючись правил їх використання. Підтримка формату SVG не передбачена.

Розглянемо, як додати зображення в Гугл Таблицю:

 1. Відкрийте файл в Google Таблицях на комп’ютері.
 2. Виділіть клітинку, куди потрібно вставити графічне зображення.
 3. У верхньому рядку меню виберіть пункт «Вставка», далі «Зображення» і виберіть яким чином потрібно вставити картинку: понад сітки або в клітинку. Врахуйте, що в клітинку із зображенням неможливо додати текст.
 4. Виберіть картинку або зробіть знімок. Ви можете вставити будь-яке зображення або скріншот з екрану.
 5. Натисніть Відкрити або Вибрати.

Існує альтернативний метод з використанням функції IMAGE

Відноситься до функцій Google Таблиць. Формула, за допомогою якої можна додати зображення в клітинку.

Функція виглядає наступним чином:

IMAGE(посилання; [режим]; [висота]; [ширина])

 • посилання – посилання на зображення. Повинна містити протокол (наприклад, http: //).
 • масштабування: = IMAGE (“UFL”), = IMAGE (“URL”, 1);
 • розтягування: = IMAGE (“URL”, 2);
 • збереження вихідного файлу: = IMAGE (“URL”, 3);
 • довільні розміри: = IMAGE (“URL”, 4, [висота], [ширина]).

Приклад використання формули гугл таблиць:

IMAGE(“https://www.google.com/images/srpr/logo3w.png”)

IMAGE(A2; 2)

IMAGE(A2; 4; 120; 200)

Робота з зображеннями IMAGE

Робота з діаграмами в Google Таблицях 

Ще один корисний інструмент Гугл Таблиці це робота з графіками. Ця опція значно розширює можливості спеціаліста, адже дозволяє наочно відслідковувати зміну в тих чи інших процесах, представлених блоками даних в таблиці.

Google Sheets надає масу можливостей, наприклад, побудова графіка, його форматування з вибором колірної гами і стилю представлення даних.

Як створити діаграму або графік в Google Таблицях? Щоб її побудувати, потрібно мати якісь дані в таблиці з однаковими параметрами. Для вставки графіка необхідно виконати наступні кроки:

 1. Відкрийте файл в Google Таблицях на комп’ютері.
 2. Виберіть осередки з вихідними даними.
 3. Натисніть “Вставка”, а потім виберіть “Діаграма”. Система запропонує базовий варіант діаграми з можливістю її зміни.
 4. Далі необхідно вказати значення для осі Х. Якщо дані розташовані незручно, тоді можна поміняти місцями стовпчики з рядками.

Сервіс дозволяє змінювати дані для побудови найбільш придатною для аналізу діаграми.

Також перед початком роботи з Гугл таблицями завжди можна скористатися шаблонами. Сервіс надає величезну кількість корисних опцій, що дозволяє найбільш гнучко оперувати даними різного типу.

Робота з діаграмами в Google Таблицях 

Висновки

 1. Існує багато інструментів для роботи з даними, наприклад, Google Таблиці, Excel, Airtable, таблиці в Notion і т.д, які стануть в нагоді в роботі інтернет-маркетологу або іншому спеціалісту.
 2. У статті ви дізнаєтеся про особливості роботи з Google Таблицями та їх основні функції, тому що сервіс спеціально створений для роботи з великими обсягами інформації, чек-листами і звітами.
 3. Як працювати з Гугл Таблицею, щоб не загубитися в інформації та кодах? Таблиця Google дуже схожа на звичний Excel, проте в ній істотно розширені можливості і функції. Про те, які саме, читайте вище.
 4. В Google Sheets можна працювати з чистою таблицею або шаблонами. Однак, важливо вміти правильно використовувати доступні опції і створювати формули, щоб обробляти дані, а також здійснювати обчислення.
 5. Спеціалісти Webpromo підібрали для вас найпоширеніші 12 формул і функцій Google Таблиць, які будуть корисні кожному фахівцю.

 

Також читайте інші матеріали в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності