Головна » Блог » В якій соцмережі просуватися бізнесу: використовуємо дані дослідження SimilarWeb

В якій соцмережі просуватися бізнесу: використовуємо дані дослідження SimilarWeb

21.04.2022

Ольга Сомова, редактор блогу Webpromo


Канали соцмереж наводять трафік, зацікавлену цільову аудиторію та реальних покупців. Але як вибрати, в якій соцмережі створити обліковий запис для бізнесу і просувати його? Пропонуємо використовувати дослідження SimilarWeb, яке визначило 5 найважливіших метрик соціальних мереж. Дані допоможуть не лише утвердити власну позицію на ринку, а й випередити конкурентів.

Як обрати соціальну мережу для просування бізнесуСоціальні мережі стали невід’ємною частиною, як звичайних користувачів, а й каналом просування бізнесу. Зараз уже ніхто не може уявити собі життя без Facebook, Instagram та інших. На платформах користувачі знайомляться, спілкуються, обмінюються головними новинами у житті та купують товари. За прогнозами ecommerce незабаром поступиться лідируючою позицією social-commerce. Які показники варто врахувати, щоб обрати правильну соціальну мережу для просування бізнесу?

 

1. Відвідуваність соціальної мережі 

Щоб визначити максимально ефективний канал для просування бізнесу, слід орієнтуватися на ТОП соціальних майданчиків. Він може змінюватись в залежності від різних факторів. Наприклад, пандемія COVID-19 сприяла зростанню популярності соцмереж. У період загального карантину вони замінювали користувачам живе спілкування. Наразі експерти, навпаки, помічають невеликий спад. Люди почали повертатися до “нормального життя”, отже час перебування онлайн скоротилося.

При цьому, соціальні мережі все одно відрізняються високими показниками і зберігають популярність.

ТОП соціальних мереж для бізнесу

На графіку SimilarWeb видно, як змінювався трафік у різних соцмережах. Щонайменше 4 з 10 платформ втратили частку трафіку за останній місяць.

ТОП соцмереж, де треба створити бізнес-акаунт

У ТОП-10 за кількістю відвідувачів у лютому 2022 року улюблені та українські користувачами:

  • Facebook — 18,8 млрд;
  • Twitter — 6,5 млрд;
  • Instagram — 6 млрд;
  • TikTok — 1,5 млрд.

Які соцмережі в топі: вибираємо майданчик для просування бізнесу

Зазначимо! Facebook показує значний спад, на відміну інших майданчиків. Враховуйте це при виборі соціальної мережі для створення бізнес-акаунта або просування особистого бренду. Також дані допоможуть раціонально розподілити рекламний бюджет.

 

2. Цільова аудиторія — фоловери (followers)

Наявність вашої цільової аудиторії в соцмережі – другий ключовий фактор успішного просування бізнесу через цей канал. Проаналізуйте, хто складає ядро аудиторії обраного майданчика: чоловіки чи жінки, в якому віковому діапазоні, з яких країн та регіонів, де мешкають конкуренти. Також враховуйте освіту, дохід, які демографічні дані впливають на залучення аудиторії. За статистикою SimilarWeb, чоловіки частіше відвідують соціальні мережі (57%), на відміну жіночої статі (44%).

Як обирати соцмережі для бізнесу: поради 

3. Lifestyle та вибір пристрою

Розподіл користувачів за видами пристрою важливий для розуміння, що краще запропонувати клієнту і в якому вигляді. Хто віддає перевагу десктопній версії або смартфону? Цей факт більше розповість про спосіб життя “вашого” користувача, що надалі оптимізувати роботу, “змусити” глибше познайомитися з брендом.

Розподіл пристроїв дає цінну інформацію про поведінку аудиторії, що згодом можна використовувати для відповідної оптимізації контенту не тільки на бізнес-сторінці, а й на ресурсах, на які ви направляєте трафік із соцмереж.

За даними, різниця між кількістю користувачів у десктопній та мобільній версіях незначна. Однак, мобільний трафік все одно має перевагу і показує стабільне зростання з року в рік. Користувачі заходять на сайт як зі свого телефону, так і з комп’ютера, тому обидві версії ваших соцмереж та сайту мають бути повністю оптимізовані та регулярно аналізуватись.

Рекомендації по вибору соцмережі для бізнесу

 

4. FOMO як фактор впливу

FOMO або Fear of Missing Out – синдром втраченої вигоди. Поняття відоме у маркетингу, особливо з огляду на стрімке поширення соцмереж. У бізнесі цей термін проектується в страх пропустити вигідну можливість.

Щоб позбавитися цього страху, експерти SimilarWeb радять стежити за показником, як користувачі потрапляють на сторінку соціальної мережі. Якщо ви не знаєте, в яких соціальних мережах можна використовувати FOMO для просування, ви автоматично втрачаєте частку трафіку та кількість переглядів.

Наприклад, прямий та органічний пошук — найвпливовіші маркетингові канали для залучення трафіку до соціальних мереж. На них припадає 75,8% та 16,3% трафіку в усьому світі в період з грудня 2021 р. до лютого 2022 р.

Які соцмережі підходять для просування бізнесуТакож, вибираючи соцмережу для просування бізнесу, не забувайте про конкурентне середовище. Якщо конкуренти використовують канал не надто активно, то вся цільова аудиторія за правильної комунікації — ваша.

 

5. Рівень залучення

Вимірювання рівня залучення багато розповість про те, як можна поліпшити взаємодію з користувачем в соцмережі, яку ви вибрали для просування.

Чи відвідувачі переглядають сторінок чи діляться побаченим контентом? Чи підписуються вони на бренди? Чи охоче переходять за посиланнями зовнішні джерела? Слідкуйте, аналізуйте та робіть висновки, складаючи контент або маркетинговий план для бренду в соцмережі.

Не забувайте, що соціальні мережі – це мобільні програми. Тому про залучення аудиторії розповість частота завантажень соцмережі, до унікальних завантажень, до активних користувачів на добу/місяць. Ось як виглядає рейтинг найкращих мобільних додатків у категорії “Соціальні мережі” у Google Store у звіті SimilarWeb.

Як вибрати соцмережу для просування бізнесу

Отже, якщо у вас є на руках всі перераховані вище показники, то вибрати соцмережу для просування бізнес буде легко. Рекомендуємо робити такий детальний аналіз регулярно. Це допоможе відслідковувати ефективність обраних каналів у часі, своєчасно реагувати на зміни уподобань аудиторії та, як результат, забезпечити бренду зростання впізнаваності через якісні соціальні комунікації.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтесь на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Експромо. Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок?

Адаптування маркетингової стратегії бізнесу

Ключові питання перед виходом на міжнародні ринки. З чого почати та які маркетингові інструменти використовувати?

Оновлення LinkedIn Ads

4 нові функції LinkedIn Ads

Оновлення LinkedIn Ads. Які нові інструменти розміщення реклами запускає соціальна мережа?

Як стати №1 за англомовними запитами в Google у 244 країнах

Як стати №1 за англомовними запитами в Google у 244 країнах:...

Як просувати мультирегіональний та мультимовний сайт на одному домені? Розповідаємо на прикладі кейсу AutoCatalyst

Експромо. Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок?

Комплексне просування бізнесу на глобальний ринок

Як підібрати performance інструменти для просування на зовнішній ринок? Планування бюджету та маркування рекламних кампаній

Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті