Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Нові контент-стратегії, які покращать вашу репутацію в інтернеті

Нові контент-стратегії, які покращать вашу репутацію в інтернеті

23.05.2023

Анастасія Кузнецова


У сучасному бізнес-світі неабияк важливо дбати про свою репутацію. Чимало брендів активно розвиваються в інтернет-просторі, тому турбота про онлайн-імідж стала ще одним повсякденним завданням для маркетологів. 

Онлайн-репутація – це своєрідна візитівка бренду, над якою треба працювати щодня. Від першого враження клієнта про ваш бренд залежатиме його остаточне рішення щодо покупки: 3 з 4 споживачів більше довірятимуть компанії, якщо вона має позитивні відгуки. Тому варто докладати максимальних зусиль для того, щоб показати себе із найкращого боку. 

У цій статті ми поговоримо про те, що таке управління онлайн-репутацією та чому це вкрай важливо для сучасних компаній. Окрім цього, ми розповімо про нові контент-стратегії, завдяки яким ви зможете покращити імідж свого бренду у найкоротші терміни.

Нові контент-стратегії

Фото: Red BanyanУправління онлайн-репутацією бренду: чому це важливо?

Управління онлайн-репутацією — це комбінація стратегій, яку використовують маркетологи, щоб сформувати уявлення людей про бренд. Зазвичай йдеться про об’єднання цифрового маркетингу, пошукової оптимізації та зв’язків з громадськістю в потужний план для покращення вашої репутації в інтернеті.

Важливо зазначити, що видалення негативних відгуків — це не та стратегія, яка принесе вам успіх. Головна мета полягає у збільшенні кількості реальних позитивних відгуків, які відображатимуть чесніть та авторитетність бренду.  

Позитивна онлайн-репутація сприяє появі довіри та позитивно впливає на рішення споживача про покупку. Якщо імідж вашого бренду не відповідає очікуванням клієнта з першого разу, то люди навряд чи дадуть вам другий шанс. У цифровому світі дуже легко перекреслити усі свої старання: якщо клієнт залишить негативний відгук у Google maps, Facebook або деінде, то ви швидко помітите зниження продажів. 

Наведемо ще кілька причин, які остаточно переконають вас у важливості підтримання позитивної онлайн-репутації:

 • Позитивні відгуки мають вирішальний вплив на потенційного клієнта. Згідно зі статистикою,  90% людей читають відгуки перед покупкою продукту чи оплатою послуги. На сучасному ринку панує шалена конкуренція, і саме відгуки інших людей допомагають клієнту обрати остаточний варіант серед безлічі подібних. Вашій компанії потрібно культивувати ці позитивні відгуки, щоб переконати клієнтів обрати саме вас.
 • Позитивний  імідж бренду  є цінним активом для бізнесу. Імідж бренду – це про те, як клієнти сприймають компанію після безпосередньої взаємодії з нею. Якщо ваш продукт повністю виправдовує заявлену якість, а клієнтоорінтований сервіс змушує затамовувати подих від здивування, тоді у клієнта залишаться позитивні враження. Чим кращу репутацію має бренд, тим вищими є шанси на його швидкий розвиток. 
 • Позитивна онлайн-репутація впливає на рейтинг веб-ресурсу у пошуковій видачі. За наявності позитивних оцінок та відгуків, алгоритми показуватимуть ваш ресурс у перших позиціях. Збільшення веб-трафіку, у свою чергу, приведе до збільшення продажів та розширення аудиторії. 

 

Нові контент-стратегії для покращення онлайн-репутації

Управління онлайн-репутацією потребує використання різних тактик і стратегій. Окрім цього, варто експериментувати з комбінаціями та аналізувати результати, щоб обрати найдієвіший підхід. Нижче ми розповідаємо про нові контент-стратегії, які допоможуть покращити репутацію в інтернету як новому, так і вже відомому бренду. 

Публікація на інших сайтах

Перша стратегія, яка може покращити імідж бренду, це публікація своїх матеріалів на інших ресурсах. Ви можете запропонувати співпрацю партнерам або трастовим ресурсам, що.допоможе отримати нові результати у пошуковій видачі. Це такий собі додатковий метод для підвищення видимості вашого бренду, а також підвищення його авторитетності. 

Приклад: при пошуковому запиті у Google на бренд Monobank можна побачити не тільки офіційні ресурси цієї компанії. Наприклад, портал Finance.ua періодично публікує огляди на нові функції у застосунку Monobank, а також інформує своїх користувачів про новини із життя бренду. 

Нові контент-стратегії

Присутність на сайтах-каталогах

Для того, щоб розширити присутність свого бренду в інтернеті, можна розміщувати свої продукти та послуги на сайтах-каталогах. Пересічному користувачеві, який шукає продукт у певній ніші, буде легше вас знайти. Звичайно, що така стратегія є більш дієвою для компаній, які ще не встигли повною мірою заявити про себе. Такий спосіб допоможе вам у розширенні цільової аудиторії, а також у збільшенні продажів. 

Приклад: інтернет-портал YesYes зібрав каталог послуг та продуктів, які необхідні при підготовці до весілля. В одному місці зібрана величезна база, яка включає в себе кондитерів, перукарів, ресторанів, надавачів транспортних послуг тощо. У каталогах представлені як фізичні підриємці, так і компанії. Використовуйте подібні майданчики для підвищення впізнаваності невеликого бренду та пошуку нових клієнтів.

Нові контент-стратегії

Ведення міні-блогів

Станом на січень 2022 року в Інтернеті існує понад 570 млн блогів. Зовсім не дивно, що ведення блогу стало одним із найпотужніших інструментів для побудови репутації бренду та здійснення онлайн-продажів. Ведення блогу – це чудовий спосіб показати експертність свого бренду, а також перетворити його на потужного гравця у конкретній галузі чи ніші.

У сучасному диджитал-світі бренд має безліч варіантів для ведення блогу: для цього можна використовувати власний сайт, соціальні мережі, онлайн медіа  тощо. Експерти радять створити кілька міні-блогів на платформах, що мають високий потенціал для збільшення рейтингу. Однак знову ж таки, варто орієнтуватися на ключові потреби своєї цільової аудиторії та обирати платформу, яка буде зручною саме для неї.

Приклад: на сайті Webpromo є окрема категорія “Блог”, яка розподілена на тематичні рубрики. Відвідувачі можуть обрати тему, що цікавить саме їх (маркетинг, SEO, PPC, кейси, новини). Окрім цього, Webpromo анонсує матеріали із блогу і в соціальних мережах. Так, в Telegram каналі можна ознайомитися із ключовими тезами щодо тієї чи іншої статті. В Instagram користувачі насолоджуються візуальними креативами, які створено на основі матеріалів блогу. 

Нові контент-стратегії

Право власності на інші домени

Створення нових профілів на сайтах із різними доменами допоможе отримати високі позиції при ранжуванні пошуковими системами. Рекомендуємо придбати такі версії доменів з точною відповідністю для пошукової фрази: .com, .net і .org. Вміст сторінок має включати себе: 

 • відгуки клієнтів, позитивні історії щодо досвіду взаємодії із продуктом;
 • загальну інформацію про компанію, гарантії щодо співпраці;
 • публікації, які розвінчують неправдиву інформацію про продукт (за наявності). 


ТОП-5 порад для швидкого покращення репутації бренду в інтернеті

Як вже було зазначено, управління репутацією бренду в інтернеті є процесом, який потребує безперервної уваги до себе. Інвестування своїх зусиль в нього якнайшвидше позбавить вас багатьох проблем у майбутньому. Радимо ознайомитися із кількома порадами, на які варто звернути увагу при роботі над покращенням іміджу бренду. 

Зрозумійте, що саме люди говорять про ваш бренд

Перш ніж розробляти стратегію для покращення репутації, ви повинні зрозуміти настрої своєї аудиторії. Найкращий спосіб  це зробити — переглянути онлайн-відгуки. В інтернеті є безліч ресурсів з відгуками, однак першочергово радимо звернути увагу на Google. Згідно з дослідженнями, 63% споживачів перевіряють відгуки на компанію перш ніж здійснити покупку. 

Для того, щоб бренд отримував відгуки, треба розміщуватися на популярних ресурсах, де ці відгуки можуть акумулюватися. Це можуть бути профільні ресурси (Booking.com, Health24 тощо), Google my Business, соціальні мережі з функцією відгуків (Facebook сторінка). Окрім цього, рекомендуємо додати функцію відгуків безпосередньо на свій веб-ресурс, а також надсилати клієнтам запити на оцінку обслуговування після закриття продажу або консультації.

Під час проведення моніторингу звертайте увагу на такі показники:

 • Перевірте, чи актуальною є інформація на сайтах про місцезнаходження та години роботи вашої компанії. 
 • Зверніть увагу на позитивні відгуки та виокремте сильні сторони свого бренду. Не забудьте подякувати користувачам за високу оцінку вашої роботи. 
 • Приділіть час роботі із негативними відгуками: проаналізуйте, чи є інші бренди з вашої ніші, які мають ще більшу кількість негативних оцінок. Зв’яжіться із користувачами напряму та запропонуйте шляхи вирішення їхньої проблеми. 
 • Наостанок, здійсніть порівняльний аналіз відгуків та оцінок на різних сайтах.  

Заохочуйте лояльних клієнтів залишати відгуки

На жаль, споживачі на 21% частіше залишають відгуки після негативного досвіду, аніж після позитивного. Виникає логічне запитання: як попросити задоволених клієнтів залишати відгуки? Нижче наведено кілька порад:

 • Попросіть свій персонал ненав’язливо цікавитися думкою клієнтів щодо їхніх вражень. У рамках запиту поясніть клієнтам, чому позитивні відгуки важливі та як вони можуть допомогти вашому бізнесу.
 • Пропонуйте клієнтам заохочення за написання відгуків: знижки на подальші покупки, подарунки, сертифікати тощо.
 • Якщо ви надсилаєте запити на відгуки електронною поштою, то обирайте для цього відповідний час.  Найкраще це робити незабаром після покупки, коли емоції від взаємодії з брендом ще свіжі. 

Приклад: інтернет-магазин косметики та парфумерії MakeUp здійснює email-розсилку клієнтам, що здійснили покупку. Зазвичай лист приходить протягом кількох днів після отримання замовлення. Платформа пропонує залишити відгук щодо якості обслуговування, а також поділитися враженнями щодо використання продукту. Лист містить посилання на сторінку, де можна залишити відгук, що є дуже зручним для клієнта.

Нові контент-стратегії

Бренди, що розвиваються через соціальні мережі, дотримуються трохи інакшої тактики заохочення клієнтів. Наприклад, бренд Mio Sushi пропонує клієнтам знижку у 5% на наступне замовлення за відгук у stories.

Нові контент-стратегії

Демонструйте цінності свого бренду

Сучасний бренд має транслювати свої цінності і дотримуватися їх кожного дня. Однак робити це варто не тільки на словах: дотримуйтесь послідовності у публікаціях, демонструйте цінності через конкретні дії. 

Наприклад, одна з головних цінностей бренду Garnier — це збереження довкілля. Так, Garnier чітко транслює свою позицію через конкретні дії: використання екологічної упаковки, розміщення кошиків для переробки пластику в магазинах б’юті товарів, встановлення сонячних панелей в лікарнях та школах. Окрім цього, бренд отримав знак визнання за Міжнародною програмою Leaping Bunny від “Cruelty Free International” — Garnier не тестує косметику на тваринах, а також виступає за гуманне поводження із ними.

Нові контент-стратегії

Нові контент-стратегії

Завжди виконуйте свої обіцянки

Найкраща практика покращення репутації бренду ―  ефективне управління очікуваннями клієнтів. Ніколи не обіцяйте того, чого не можете виконати. Будьте реалістичними щодо того, що ви можете запропонувати, і надайте гарантії щодо дотримання свого слова. Недотримання свого слова ж, навпаки, підриває ваш авторитет і шкодить репутації.

Дотримуйтесь регламенту роботи із негативними відгуками

Побудова довірливих відносин з клієнтами вимагає ефективного управління конфліктами. Реакція вашої команди на негативні коментарі може багато розповісти потенційним клієнтам про бренд загалом. Наведемо кілька практичних порад щодо роботи із негативними відгуками:

 • Оперативно реагуйте на негативні відгуки в Інтернеті: для цього варто проводити постійний моніторинг усіх каналів комунікації. Оптимізувати зусилля допоможуть сервіси та платформи для відстеження онлайн-репутації, наприклад: Google My Business, BuzzSumo, Capterra.
 • Завжди зберігайте діловий тон у спілкуванні: під час перегляду негативних відгуків дуже легко піддатися емоціям. Але в питанні управління репутацією бренду немає місця для емоційних спалахів. Утримайтеся від бажання посперечатися із клієнтом, залишайтеся спокійними та врівноваженими.
 • За можливості розглядайте та виправляйте скарги публічно. Електронна пошта або телефонний дзвінок дозволяє вам особисто розібратися із занепокоєнням клієнтів. Однак таким чином ви не продемонструєте свої навички управління кризою іншим потенційним клієнтам. Тому радимо відповідати на обґрунтовані скарги публічно і пропонувати шляхи вирішення проблеми.

Приклад: в офіційних акаунтах у соціальних мережах Приватбанку можна побачити безліч негативних відгуків. На жаль, компанія рідко реагує на невдоволення клієнтів: зазвичай, пропозиції та зауваження просто ігноруються. Так, користувачі перетворили слоган бренду “Беремо і робимо” на жартівливий “Беремо і НЕ робимо”.

Більш вдалий приклад — бренд Нової пошти, який намагається публічно працювати із скаргами щодо доставки. Зазвичай, клієнтам надсилають бокс із подарунками на знак вибачення, і позитивне враження про бренд миттєво розлітається по різним каналам. 

Нові контент-стратегіїВисновки

Розмови навколо вашого бренду точаться постійно, незалежно від того, знаєте ви про це, чи ні. Управління репутацією в Інтернеті є одним із найкращих способів бути в курсі останніх новин і тенденцій навколо свого бренду.  Для досягнення ефективних результатів варто прислухатися до думки своїх клієнтів, а також приділяти достатню кількість часу для роботи із негативними відгуками. Окрім цього, в пригоді стануть і нові контент-стратегії, які ми перелічили вище.

Отож, важливо залишатися активним і брати участь у соціальних розмовах про свій бренд. Існує також чимало інструментів та сервісів, які значно полегшують проведення моніторингу щодо репутації бренду. Завдяки цьому ви зможете діяти на випередження і покращувати імідж компанії повсякденно.  

Останні матеріали рубрики

ChatGPT новини

ЄС зобов'язує компанії позначати контент, створений...

В ЄС використання штучного інтелекту викликає все більше занепокоєння. Чим може нашкодити масова інтеграція технології?

Twitter стане X? Ілон Маск підтвердив чутки

Ілон Маск продовжує експериментувати з Twitter. Що зміниться цього разу?

Chat-GPT тепер не брехатиме? OpenAI вигадали нову стратегію

Наразі гостро постала проблема дезінформування користувачів штучним інтелектом, і для боротьби з цим явищем OpenAI запропонувала...

Робочі зустрічі тепер у WhatsApp: розробники додають функцію...

WhatsApp випускає оновлення. Тепер буде доступна функція демонстрації екрану під час відеодзвінка. Як це працюватиме?

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Виконують всі задачі, досягаючи кращих КРІ
Рекомендую Webpromo як надійних партнерів
Кратно зросли показники приросту органічного трафіку
Серед багатьох ми обрали Webpromo
Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo - це продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності