Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

08.10.2021

Оля Сомова редактор блогу Webpromo


Фактори E-A-T для сайтів тематики YMYL, до якої відносяться, в першу чергу, ресурси медустанов – важливий критерій ранжирування ще з 2018 року. Актуальність цих факторів з кожним роком тільки зростає, як і вимоги до сайтів медичної тематики. Сьогодні конкурентна боротьба в ніші YMYL все більше загострюється, сайти швидше удосконалюються під вимоги E-A-T, піднімаючи планку. 

За 3 роки впровадження алгоритмів, що торкнулися YMYL-сайти, SEO ком’юніті розробила сотні корисних рекомендацій. Вони покликані поліпшити E-A-T фактори сайтів і вплинути на ранжування. Які з рекомендацій підтвердили ефективність на практиці і є актуальними на поточний рік, читайте в цій статті.

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Зміст:

 1. Що таке YMYL-сайти та фактори E-A-T
 2. Екскурс в історію E-A-T апдейтів Google
 3. Чек-лист по E-A-T факторам
 4. Особливості та складності просування медичного сайту
 5. Висновки

 

Що таке YMYL-сайти і фактори E-A-T

Таке поняття, як YMYL тематика існувало ще до 2018 року. Однак, саме тоді в керівництві Google для асессоров вперше з’явилося чітке визначення.

Абревіатура YMYL розшифровується як “Your Money or Your Life” («Ваші гроші або Ваше життя»). До YMYL можуть ставитися як цілі сайти, так і окремі сторінки. Ніші, які підпадають під цю категорію, впливають на фінансовий стан або саме життя і здоров’я. Якщо на даних джерелах зберігається невірна інформація, це може завдати вагомий шкоди життю людини.

До YMYL-сайтам відносяться:

ресурси з юридичної і фінансової інформацією, в тому числі сайти банків і податкових компаній;
всі джерела, які висвітлюють сферу здоров’я і б’юті-тематику;
ряд інших ресурсів, пов’язаних з важливими подіями.

До YMYL-сайтам пошукова система Google висуває особливі вимоги, які скорочено іменуються як E-A-T. Абревіатура розшифровується так:

Expertise – Експертність.
Authoritativeness – Авторитетність.
Trustworthiness – Надійність (Довіра).

З 2018 року вимоги E-A-T стали для сайтів YMYL тематики одними з ключових факторів ранжирування. Спираючись на базові вимоги з керівництва Google для асессоров по оцінці якості сайтів, розберемо, що саме має на увазі кожен з трьох критеріїв.

Експертність

Експертність сторінки означає, що представлена інформація є релевантною, достовірної, повноцінно розкриває тему. Тут важлива як технічна сторона, так і структуризація контенту на сторінці, наявність змісту, посилань на першоджерела, а також автора статті (експерта).

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Експертність автора – це критерій, який вимагає підтвердження компетентності лікаря достовірними даними, спеціалізацією, досвідом роботи та іншої професійної інформацією.

Авторитетність

Авторитетність лікаря важливо підтверджувати зовнішніми джерелами. Так як він має безпосереднє відношення до послуг, що надаються, його ім’я буде вказано в якості автора статей. Це ж правило стосується і самої клініки.

Тут вкрай коштовно згадувати імена лікарів і назва установ на трастових ресурсах, відомості про їх наукових публікаціях, участь в конференціях, симпозіумах, семінарах та інших спеціалізованих заходах. Важливо враховувати ступінь цитування та шерінг статей лікарів в соцмережах. До показників авторитетності відносяться також активні зворотні посилання з тематичних ресурсів як на сторінки серверів і блогу, так і на сторінки лікарів.

Надійність

Критерій надійності передбачає, що джерела можна довіряти. В першу чергу, це відкрита і повна інформація про контакти, місцезнаходження, ліцензії клініки, власника і персоналі. Також, до списку відноситься наявність захищеного протоколу https, який забезпечує захист від крадіжки персональних даних.

Для підтвердження довіри до лікарів необхідна наявність на сайті їх особистих сторінок з відповідною інформацією, відгуків реальних користувачів, участі в незалежних рейтингах і інші дані. Це підтверджує фактор, що можна довірити своє здоров’я (а часто й життя) медустанові.

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Далі ми розглянемо повний перелік чинників, що впливають на оцінку E-A-T медичного ресурсу. Перед цим зробимо невеликий екскурс в історію апдейтів, які вплинули на YMYL-сайти. 

Екскурс в історію E-A-T апдейтів Google

Серпень 2018

Перше оновлення, що торкнулося YMYL-сайти, відбулося в серпні 2018 року. Саме тоді Google викотив Medical Update, після якого значна частина сайтів медичної тематики впали на десятки позицій вниз.

Що змінилося? Раніше, до цієї точки відліку, пошукова система не висуває особливих вимог до даної ніші. По суті, просування медичних центрів зводилося до стандартного, на той час, алгоритму для всіх сайтів в мережі інтернет.

Жовтень 2018

Незабаром вийшла коригування раніше вийшов апдейта, згладити результати серпневого обвалу. Однак, глобальне нове оновлення для YMYL-сайтів вийшло в березні 2019 року.

Березень 2019

На той час, багато ресурси вже встигли опрацювати сайти (наскільки на той момент вистачало обізнаності в E-A-T) і впровадити певний список рекомендацій, щоб відповідати гучним факторам. Саме такі ресурси змогли гідно пережити нове оновлення Florida-2 і навіть частково повернути позиції.

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Червень 2019

Наступний апдейт стався в червні того ж року, внаслідок чого вимоги до медичних ресурсів знову посилилися. Негативним результатом стало чергове падіння навіть тих ресурсів, хто намагався покращувати контент і впроваджувати рекомендації.

Вересень 2019

Через 3 місяці, як і в минулому році, Google скорегував вимоги до попереднього оновленню. За рахунок цього, позиції більшості ресурсів небагато повернулися.

Жовтень 2019

Значущим апдейтом стало оновлення Bert, яке вийшло в жовтні 2019 року і торкнулося не тільки YMYL-сайти. Це штучний інтелект, впроваджений пошуковою системою. Даний інструмент працює з інтентом запитів, що дозволило сайтам, які мають як мінімум, якісний релевантний контент, поліпшити позиції. Також, інтелект показав свою працездатність та користь для всіх сторін взаємодії.

Січень 2020

Апдейт, який вийшов на початку минулого року, сповна нагородив тих, хто не опустив руки і прислухався до вимог Google. Ще більш значущий результат отримали ті ресурси, які працювали над якістю довідкового профілю.

Травень 2020

Через деякий час Google переглянув критерії ранжирування. У зв’язку з цим вже в травні значні зміни, що відбулися в січні, кілька відкотилися, а зростання / падіння позицій згладилося.

Грудень 2020

У грудні Google знову випустив велике оновлення, що торкнулося, в першу чергу, YMYL-сайти. Воно струсонуло видачу подібно цунамі, після закінчення якого відбулися істотні зміни. Одні сайти значно зросли, інші – впали.

З грудня 2020 року понад виходило оновлень, що стосуються безпосередньо YMYL-ніші. При цьому, низка апдейтів Google Core влітку 2021 року всі ж змінила порядок сайтів у видачі та згладила зміни грудня.

Про те, як проходили попередні оновлення ви теж можете прочитати в блозі Webpromo:

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

 

 

Чек-лист по E-A-T факторам

Ми склали докладний список рекомендацій щодо відповідності E-A-T критеріями, які варто впровадити при просуванні медичного сайту:

 1. Оптимізація швидкості завантаження, в першу чергу мобільної версії (враховуємо mobile-first indexing).
 2. Адаптивність верстки під мобільні пристрої.
 3. Наявність захищеного протоколу HTTPS.
 4. Відсутність дублюючих сторінок, битих посилань і інших грубих помилок – дотримання стандартних правил з технічної оптимізації.
 5. Тільки унікальний медіа-контент (фото, відео).
 6. Структуризація сторінок за допомогою змісту, списків і заголовків.
 7. Суворе відповідність сторінок інтенту користувача за рахунок глибокого аналізу тематики.
 8. Наявність в контенті LSI-слів, властивих тематиці.
 9. Регулярно доповнюються відгуки в медіа-форматі: відео, аудіо, фото відгуків, написані вручну. Ідеально наявність відгуків від медійних особистостей.
 10. Блок запитань й відповідей на кожній сторінці послуг.
 11. Мікророзмітки для розширення сніппета.Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг
 12. Використання в контенті цитат загальновизнаних експертів.
 13. Вказівка ​​авторів статей – лікарів й медичних експертів, з відомостями про фахівця і посиланням на їх персональну сторінку.
 14. Актуальність контенту та його регулярне оновлення, вказівку дат публікації і модерації.
 15. Вихідні посилання на сайти з офіційними дослідженнями і статистикою, а також на авторитетні джерела подібно вікіпедії, що підтверджують достовірність інформації.
 16. Розділ з цінами з додатковою інформацією про те, що входить у вартість і активними посиланнями на самі послуги.
 17. Розділ контактів з картою, фото проїзду, телефонів 0-800 та кнопками месенджерів.
 18. Форми зворотнього зв’язку, онлайн-чату, можливості замовити зворотний дзвінок.
 19. Розділ з акціями й сезонними пропозиціями, програмами лояльності.
 20. Можливість оплатити картою, в ідеалі – розплатитися відразу на сайті.
 21. Сторінка з ліцензіями, а також зазначення номера в футере / хедері сайту.Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг
 22. Сторінки лікарів з докладною інформацією: спеціалізація, досвід роботи, освіту, наукові публікації, відомості про підвищення кваліфікації, дипломи, сертифікати, відгуки пацієнтів.
 23. Можливість ознайомитися з розкладом лікарів на сайті і записатися на прийом онлайн (необхідна інтеграція з CRM-системою клініки).
 24. Інформація про нагороди та премії, незалежних рейтингах, в яких брала участь клініка або лікарі, з посиланнями на першоджерело.Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг
 25. Можливість заповнити анкету пацієнта онлайн на сайті.
 26. Активне ведення youtube каналу з оптимізованими відеороликами.
 27. Розміщення не тільки посилань, але й згадок на трастових тематичних ресурсах, як клініки, так і лікаря.
 28. Регулярне відхилення неякісної посилальної маси.
 29. Робота з відгуками на незалежних майданчиках. Важливо взаємодіяти особливо з негативними відгуками, оскільки вони можуть негативно позначитися на ранжуванні самого сайту, а також стимулювати появу нових позитивних відгуків.

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

 

Особливості та складності просування медичного сайту

В силу специфіки ніші, впровадження перерахованих вище вимог не гарантує однозначну успіх. Кожен SEO-фахівець неминуче стикається з низкою труднощів, які впливають на просування.

Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг

Особливості сайтів YMYL, в першу чергу медичних клінік, які варто враховувати:

 1. Складність тематики та розуміння інтенту користувача. Ця особливість змушує тісно співпрацювати з представниками клініки й регулярно залучати лікарів до розробки контенту.
 2. Індивідуальність запитів – змішана видача з інформаційних та комерційних сторінок, внаслідок чого доводиться конкурувати з найбільшими інформаційними ресурсами або клініками з сусідніх країн.Чек-лист E-A-T факторів для сайту медичних послуг
 3. Необхідність стежити за репутацією в мережі не тільки медичного центру, а й лікарів.
 4. Вплив апдейтів більш виражена, ніж у сайтів, що не відносяться до YMYL-тематиці.

Висновки

При просуванні сайту медичних послуг SEO-фахівці змушені враховувати E-A-T чинники. Під час оновлень пошукової системи проходить регулярна перевірка дотримання даного інструменту.

За роки існування понять YMYL й E-A-T, конкуренція в ніші медичних послуг посилилася. Тому, для отримання переваг необхідно впроваджувати не тільки мінімальний перелік рекомендацій, а й нові способи довести експертність, авторитетність і надійність.

З огляду на особливості медичної тематики, необхідно тримати руку на пульсі технічного стану ресурсу. Крім цього, важливо вдосконалювати і оновлювати контент, а також, регулярно покращувати E-A-T чинники. Якщо ефективно застосовувати всі перераховані інструменти, просування неминуче досягне позитивних результатів.

Також читайте інші матеріали в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

превью смм юа

Топ-9 трендів SMM у 2023 році, які ви маєте знати

Дізнайтеся, які тренди SMM у 2023 році допоможуть вам просунути компанію, обігнати конкурентів та отримати нових клієнтів

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності