Головна » Блог » Як змінилися цілі бізнесу та терміни їх досягнення для маркетологів України в умовах війни: дослідження Webpromo

Як змінилися цілі бізнесу та терміни їх досягнення для маркетологів України в умовах війни: дослідження Webpromo

26.08.2022

Катя Лифиренко


Відновлення роботи бізнесу та досягнення фінансових показників ― головне завдання для українських компаній. Багато маркетингових команд вже зіткнулися з жорсткими KPIs, оптимізацією бюджетів, і змушені знаходити баланс між творчими поривами та каналами просування зі стабільно позитивним ROMI. Щоб допомогти вам скласти маркетингову стратегію, вибрати інструменти залучення клієнтів у воєнний час та правильно визначити для них цілі, редакція Webpromo опитала понад 50 клієнтів агенції на українському ринку. Що вони відповіли, читайте у статті!

Webpromo входить у ТОП-3 найкращих агентств performance-маркетингу в Україні згідно з рейтингом IAB. Серед наших клієнтів ― Нова Пошта, UKRSIBBANK, Watsons, Pandora, Leroy Merlin, Auchan, а партнери ― Google та Meta.

Зміст:

 1. Як змінилися цілі performance-маркетингу для українського бізнесу з початку війни?
 2. Як змінився період планування маркетингової стратегії?
 3. Які performance-канали у пріоритеті для українських маркетологів?
 4. Як змінився підхід у роботі з онлайн-каналами комунікації?
 5. Висновки

Маркетинг во время войны 

Як змінилися цілі performance-маркетингу для українського бізнесу з початку війни

Згідно з результатами опитування, глобально цілі для каналів performance-маркетингу не змінилися. Однак акцент на ліди та конверсії значно посилився. Близько 40% опитаних українських маркетологів вказують, що для ефективного відновлення роботи та виходу на довоєнний рівень продажів важливо сконцентрувати зусилля на залученні нових клієнтів. Отже, з початком повномасштабного вторгнення головне завдання всіх рекламних кампаній ― конверсії.

Також маркетологи почали більше уваги приділяти розподілу бюджету у performance, спрямовуючи зусилля рекламних кампаній на пріоритетні та прибуткові категорії послуг/товарів. В умовах війни фокус маркетологів спрямований на стратегію, яка вже довела свою ефективність.

Важливо! Якщо йдеться про вихід на закордонні ринки, не обійтися без бюджету на тестування. Те, що спрацювало в Україні, не гарантує успіху в інших країнах. У кожного регіону є свої особливості та специфіка. Про те, як рекламувати товари на міжнародному рівні, ви можете прочитати у нашій статті: Як рекламувати українські товари на міжнародному ринку: практичні поради щодо запуску реклами в інших країнах.

 

Як змінився період планування маркетингової стратегії

У довоєнний час, зазвичай, маркетинговий план складався на рік. Сьогодні складнощі з довгостроковим плануванням є як у великого бізнесу, так і МСБ.

В результаті опитування з’ясувалося, що:

 • 45% планують стратегію на квартал;
 • 30% ― на місяць з подальшою його актуалізацією;
 • 15% планують, як і раніше, на рік;
 • 10% маркетологів розробляють план півроку.

Маркетинг во время войныЯк бачимо, більшість маркетологів віддають перевагу тактичними діями та планують стратегію на один або три місяці, з подальшою актуалізацією. Це допомагає бізнесу оперативно підлаштовуватися під зміни ринку та за необхідності перерозподіляти бюджет на пріоритетні напрямки.

 

Які performance-канали у пріоритеті для українських маркетологів?

Як ми з’ясували раніше, основна мета performance-маркетингу не змінилася ― це конверсії. У трійці лідерів серед каналів залучення трафіку, як і раніше, Google Ads, Facebook Ads і SEO-просування. Основні коригування з метою кампаній та розподіл бюджету.

Маркетинг во время войныЗгідно з опитуванням:

 • 44,2% маркетологів включають у свою стратегію рекламу в Google;
 • 27,9% використовують таргетовану рекламу в Facebook;
 • 9,3% ― SEO-просування;
 • 18,6%  додають до своєї стратегії інші канали (SMM, офлайн канали, email-маркетинг, прайс-агрегатори).

Іван Бурач, Head of PPC Webpromo, прокоментував зміни в рекламних кампаніях з початком війни:

«В кризових умовах перша реакція бізнесу — це максимально скоротити витрати. Тому перше завдання, яке ми отримали від клієнтів — за умов скорочених інвестицій дати максимальний результат.

Бюджети закономірно перемістилися до більш результативних кампаній — пошукові, торгові. Тобто усі, які орієнтовані на отримання конверсій тут і зараз. На кінець літа, коли країна певною мірою адаптувалася до воєнного стану, маркетологи за умови виконання KPIs збільшують бюджети. Ми маємо більше можливостей тестувати щось нове у проєктах, але це достатньо обережні та вивірені гіпотези. Про щось на кшталт масових медійних кампаній на впізнаваність зараз мова не йде, подібні маркетингові задачі відкладаються до кращих часів.

Ринок значно скоротився через масове переселення і багато невеликих бізнесів мають складне становище і економлять на маркетингу. Варто подивитися на динаміку запитів, що повʼязані із замовленням контекстної реклами за останні 2 роки.

Маркетинг во время войны

Як ми бачимо, у лютому падіння значне. І хоча ми бачимо позитивний тренд за останній квартал, до довоєнного рівня попиту ще далеко. Ми очікуємо повноцінне відновлення попиту лише після значного покращення зовнішньої ситуації. Навряд чи підприємці зможуть виробити та продати стільки ж товарів як до війни. Відповідно, і попит на рекламу не може відновитися на 100%.»

 

Як змінився підхід у роботі з онлайн-каналами комунікації?

40% маркетологів говорять про те, що найвідчутніші зміни торкнулися tone of voice та меседжу до клієнтів. Креативи і текст оголошень потребують постійної актуалізації і включають патріотичний посил. Бажання якнайшвидшої перемоги об’єднує всіх. Маркетинг — це можливість для бізнесу розповісти, що команда працює, допомагає ЗСУ та бізнес функціонує для відновлення економіки. Тому при розробці стратегії запуску рекламних кампаній маркетологи обов’язково враховують поточну ситуацію в країні та актуалізують її залежно від змін.

Маркетинг во время войны20% маркетологів зазначили, що витрати на маркетинг скоротилися. Як ми вже говорили, сьогодні головне завдання бізнесу — залучення нових клієнтів, і 30% маркетологів заявили, що основна частина бюджету спрямована на залучення лідів. Для бізнесу зараз важливо оптимізувати витрати. Інші цілі рекламних кампаній, такі як охоплення та впізнаваність бренду відійшли на другий план або не включені до стратегії взагалі. 25% учасників опитування зазначили, що підхід у роботі з каналами не змінився.

 

Висновки:

 1. З початком повномасштабного вторгнення головною метою рекламних кампаній є конверсії. Продажі дозволяють у повному обсязі відновити роботу, зберегти бізнес та робочі місця.
 2. Фокус маркетологів спрямований на стратегію, що вже довела свою ефективність.
 3. 40% маркетологів говорять про те, що найвідчутніші зміни торкнулися tone of voice та меседжу до клієнтів. Креативи і текст оголошень потребують постійної актуалізації і включають патріотичний посил.
 4. 30% маркетологів заявили, що основна частина бюджету спрямована на залучення лідів. Для бізнесу зараз важливо оптимізувати витрати. Робота над впізнаваністю бренду відійшла на другий план або не включена до стратегії взагалі.
 5. Розподіл між каналами сформувався у такому співвідношенні: Google Ads (44,2%), Facebook Ads (27,9%) та SEO-просування (9,3%)
 6. Більшість маркетологів віддають перевагу тактичними діями та планують стратегію на один або три місяці, з подальшою актуалізацією.

Последние материалы рубрики

Google for Startups оголосив 25 переможців. Які українські компанії...

Google оголосив переможців третьої групи на підтримку стартапів в Україні

ErsteBank preview ua

Реклама дня: Erste Bank зробив різдвяний анімаційний ролик про...

Віденська банківська група Erste Bank у своєму новому різдвяному ролику «Вірю в Різдво» порушила тему енергетичної кризи.

Чорна п'ятниця

Black Friday: підсумки щорічного розпродажу від Фокстроту за 2022...

Лідери продажів та списки найпопулярніших товарів у 2022 році. Найбільший рітейлер України опублікував результати розпродажу

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності