Головна » Блог » SEO | Органічне просування сайту » Найпоширеніші SEO-помилки в Title

Найпоширеніші SEO-помилки в Title

31.01.2022

k.borysenko


Оптимізація мета-тегу title перше, на що звертають увагу всі SEOшники. Грамотна побудова тега title, без помилок, впливає як на позицію пошукової видачі, так і на конверсію сайту. За допомогою мета-тегів пошукова система знайомиться з ресурсом та аналізує сайт для формування рейтингу.

Зміст:

Як мета-тег title впливає на ранжування сайту
SEO-помилки мета-тегу title
1. Відсутність тегу
2. Title дублює description
3. Занадто довгий title
4. Короткий title
5. Неунікальний title
6. Нерелевантність вмісту сторінки
7. Неактуальна інформація
8. Відсутність ключових слів
9. Перенасичення title ключовими словами
10. Незрозумілий title
Висновки

Title 

Як мета-тег title впливає на ранжування сторінки

Title це заголовок сторінки, який відображається у пошуковій видачі.

За допомогою тега тайтл формується сніпет, який показує користувачам та пошуковим системам заголовок, що відображає запити та ключові слова, які містить сторінка.

Сниппет Webpromo

Мета-тег Title — один із факторів ранжування, за яким пошуковик визначає найбільш релевантну сторінку, залежно від запиту користувача, та задає позицію у видачі.

SEO-помилки мета-тегу title

Згідно з методикою On-Page SEO, оптимізація значно підвищить ранжування сторінки в пошуковій видачі, а тег тайтл, за пріоритетністю, оптимізується в першу чергу. Але тут є безліч нюансів, порушення яких призведе до помилок і вплине на рейтинг сторінки.

1. Відсутність тегу

Якщо title не вказаний, то пошуковик генерує його автоматично за релевантними фрагментами тексту сторінки. Звичайно, в результаті не вийде лаконічний, клікабельний заголовок, а інформативність такого сніпета знизить позицію сторінки у видачі та конверсію сайту відповідно.

Отсутствие title

2. Title дублює description

У тега title та description різні цілі. Коли title говорить про назву сторінки, description – навіщо переходити на неї.

Title and description

Із цього зрозуміло, що текст заголовка та опису має бути різним, а повторення — помилка, яка показує, що сторінка недостатньо оптимізована і це може вплинути на позицію у видачі.

Дублювання заголовка та опису ще можна сприйняти як спробу підвищити важливість ключових слів, що також є помилкою, яка може вплинути на рейтинг.3. Занадто довгий title 

Не вписуйте в тайтл всі ключові слова або всю важливу інформацію. Якщо заголовок буде занадто довгим, то він не влізе в сніпет, а пошуковик його автоматично обріже.

Google все одно зможе аналізувати обрізаний заголовок, але якщо в обрізаній частині була важлива інформація, то користувачі її не побачать. Це може вплинути на CTR та конверсію в цілому.

Обрезание title

Робіть заголовки лаконічними та дотримуйтесь рекомендованого розміру: 60-70 символів.

4. Короткий title

Зазвичай короткі заголовки мало інформують користувачів про вміст сторінки. З погляду пошукової системи, сторінки з оптимальною довжиною title займають позиції вище, ніж із коротким. Аналізуючи сніпет, Google може не зрозуміти суть вашої сторінки, якщо тайтл складатиметься з трьох слів.

Незважаючи на те, що за рекомендаціями довжина title повинна бути від 10 символів, цього недостатньо для оцінки ключових слів. Найкраще дотримуватися оптимальної довжини (60-70 символів).

5. Неунікальний title

Кожна сторінка ресурсу має мати унікальний мета-тег title, інакше пошукова система може не зрозуміти яка сторінка більш релевантна запиту. Декілька сторінок з однаковим заголовком — серйозна помилка, яка веде до того, що проіндексується лише одна зі сторінок.

Дублювання title для декількох сторінок — показник поганої внутрішньої оптимізації. Якщо у вас настільки велика кількість сторінок на сайті, що назви заголовків генеруються автоматично за шаблоном, то ймовірність появи такої помилки дуже висока. Періодично перевіряйте сайт на повторення тайтл.

Individuality

Title має бути унікальним не лише на сайті сервісу, а й у пошуковій видачі. Плагіат чужих заголовків також може стати фактором зниження рейтингу.6. Нерелевантність вмісту сторінки

Google вміє співвідносити релевантність вмісту сторінки ключовим запитам. Якщо title не відповідає контенту, то така помилка може знизити позицію у видачі.

З погляду користувача, побачивши інформацію, яка не відповідає зазначеному запиту, сприяє тому, щоб сайт покинули. Це позначиться під час аналізу поведінки користувачів і кількості конверсій.

Нерелевантность7. Неактуальная информация 

Інформація тегу title має бути правдивою. Якщо в заголовку вказана ціна, безкоштовна послуга або подібна характеристика, необхідно періодично перевіряти ці дані, щоб уникнути помилок.

Цена в title

Звичайно, якщо вказати конкретну перевагу в заголовку, це привабить відвідувачів і підвищить CTR, але якщо інформація з тайтл помилкова, то рейтинг такого сайту значно просяде в пошуковій видачі.

8. Відсутність ключових слів

Аналізуючи сніпет пошуковик оцінює релевантність сторінки запиту, тому використовувати ключові слова у заголовку та описі дуже важливо. До того ж, Google виділяє жирним зазначені слова запиту, що саме по собі привертає увагу користувачів і підвищує CTR відповідно.

Выделение ключевых слов жирным шрифтом

Відсутність ключових слів у заголовку може призвести до помилки, коли пошуковик не знайшовши кореляцію між текстом заголовка та текстом сторінки знизить позицію у видачі.

9. Перенасичення title ключовими словами

Якщо додати в title дуже багато ключових слів, то в результаті вийде нескладний заголовок. Така помилка загрожує зниженням рейтингу через банальний переспам.

Ключевые слова

Найкраще додавати не більше двох високочастотних запитів (ВЧ-запит) у заголовок. Також не потрібно вказувати одне ключове слово у різних формах — Google вміє розпізнавати різні форми слова.10. Незрозумілий title

Заголовки мають бути інформативними, інакше вважається помилкою. Вкажіть основний вид діяльності та впишіть ключове слово у title. Якщо за заголовком незрозуміло який контент на сторінці, то аналізуючи сторінку пошукача знизить позицію сайту.

НепонятноВисновки

Оптимізація мета-тегу title не вирішить усі помилки, але вже вплине на ранжування сторінки. SEO-помилки в title можуть вплинути на оцінку сторінки пошуковою системою, у результаті чого ранжування просяде і навіть якісний контент не врятує ситуацію.

Варто виділити найпоширеніші seo-помилки в title:

  1. відсутність title;
  2. повторення одного тексту в title та description;
  3. багатослівність;
  4. короткослівність;
  5. неунікальність;
  6. нерелевантність контенту;
  7. неактуальність;
  8. відсутність ключових слів;
  9. перенасичення ключовими словами;
  10. невиразність.

Google знайомиться зі сторінкою під час аналізу title, тому справляти враження на пошукову систему потрібно вже на цьому етапі.

 

Також читайте інші статті в блозі Webpromo:

І підписуйтеся на наш Telegram-канал про маркетинг.

Последние материалы рубрики

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise Promotion Awards

Проєкт Дія.Бізнес здобув міжнародну відзнаку European Enterprise...

Проєкт Дія.Бізнес здобув відзнаку European Enterprise Promotion Awards, як найкраща ініціатива, що допомагає малому та середньому бізнесу у виході на...

Чорна п'ятниця 2022

«Чорна п’ятниця» 2022: як змінилися витрати українців у...

«Чорна п’ятниця» 2022: де, на що і скільки витратили українці у тиждень наймасштабнішого роспродажу року

превью сторіс ua

Як дивитися сторіс так, щоб про це не дізнався конкурент

Якими сервісами та програмами скористатися, щоб анонімно переглядати сторіс інстаграм?

Як розробити УТП

Як розробити УТП: рекомендації та референси

Як розробити ефективну унікальну торгову пропозицію: рекомендації та вдалі приклади для натхнення

Підпишіться на нашу розсилку
Будьте в курсі останніх новин та спецпропозицій
Підписка на розсилку в Telegram
Залишились питання?
Наші експерти готові відповісти на них

 

Зв’яжіться за вказаним нижче телефоном з нашим менеджером або скористайтеся послугою «Зателефонуйте мені». Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Кожен в команді— майстер своєї справи
Ціную Webpromo за гнучкість
Команда Webpromo, як продовження нашого відділу маркетингу
Спокійний за просування своїх проєктів в інтернеті

Ми використовуємо cookie-файли для надання найбільш актуальної інформації.

Продовжуючи використовувати сайт, Ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie.

Політика конфіденційності